Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ez az összefüggés?...

Miért ez az összefüggés? Szegény család= gyerek nehezebben kezelhető, rossz tanuló, jobb módú család= jó gyerek, jó tanuló?

Figyelt kérdés

Én valahogy a környezetemben és az emlékeimben ezt figyeltem meg.Persze nyilván van kivétel, de elenyésző.


Na de mi az össze függés?


2014. márc. 8. 12:10
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Vidéken élek, itt is nőttem fel.Nálunk valahogy tényleg úgy jött ki az iskolában hogy azok az osztálytársaim, évfolyam társaim akik tehetősebbek voltak azok jó tanulók voltak, akik szegényebbek azok rossz tanulók.


Valahogy az is meg volt hogy a jobban élőknél anya-apa vagy csak az egyik azért már 4-5 körül otthon voltak a gyerekkel, és reggel indították is iskolába.Tehát valóban többet tudtak együtt lenni a gyerekkel, tartalmasan töltötték el együtt az időt.


A szegényebbeknél meg az volt a jellemző (meg gyanítom manapság is) hogy azért hogy az a kevés pénz ami épp a megélhetéshez elég meglegyen hajnalba mennek és gyakran késő este érnek haza a szülők, tehát a gyerek iskola után otthon van egyedül.

Talán ebből fakad hogy a szülőnek nincs ideje foglalkozni és odafigyelni.

2014. márc. 9. 12:05
 12/21 anonim ***** válasza:
47%

Nem egészen így látom. Bár az igaz, hogy a körülmények nagyon meghatározzák egy gyerek sorsát. Ha rossz a szociokulturális háttér, nehéz kitörni a tehetségesebb gyereknek. Belegabalyodhatunk itt a szegénység átörökítésébe, de nem érdemes.

De sok ellenpéldát is látok: sok pénz, szülők nem érnek rá gyereket nevelni, azt hiszik, pénzért mindent megvehetnek-->eredmény egy kezelhetetlen gyerek, aki nem tanul.

Nyilván a végletek sosem jók.

Ha azt veszed, hogy az átlag dolgozó ember 2 gyerekkel, átlagos intelligenciával mit hoz ki a gyerekeiből, az lehet idő+pénzkérdés, de nagyon gyerekfüggő is.


Egy biztos: ha egy szülő foglakozik a gyerekkel, annak megvan a pozitív eredménye. A fordítottja is igaz. És ez nem pénzkérdés.

2014. márc. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Én ezzel vitatkoznék utolsó, egy idő után mit tud mutatni egy gyereknek pénz nélkül? Persze az elején sok mindent megtaníthat a szülő és látszik is hogy foglalkoznak vele de egy 6-8. évest akit nem tudnak elvinni nyaralni, színházba vagy akár csak egy múzeumba is már sokkal kevésbé számít a szülő mennyit foglakozik vele, mert az egyszerüen nem elég neki.
2014. márc. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Ha az előtte levőt is elolvasnád, akkor értenéd, hogy nem arról van szó, hogy pénz nélkül lehet csinálni. Pont azt írtam, hogy idő+pénz.

A gyerekkel foglalkozni viszont nem pénzkérdés.

2014. márc. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Az tény és való hogy nem pénz kérdés foglalkozni egy gyerekkel,viszont amikor anya-apa 8-10 órát dolgozik hogy legyen mit enni és hol lakni, + emellett főleg a vidékieknek elmegy napi 3-4 óra az utazással, az napi 11-14 óra elmegy, ha az átlag 11 órát vesszük, és elmegy reggel 7-kor akkor délután 6 mire haza ér, és akkor még csak haza ért.Hulla fáradt, stresszel a mindennapok és a munka hely miatt.Ugye nem elég az hogy a napi betevő megvan, jön az osztálypénz kell, fénykép pénz kell, kirándulni megyünk, buli lesz kell vinni ezt-azt stb. Ha a szülő fusztrált, márpedig hogy a fenébe ne lenne az, az meglátszik egy gyereken.


De ami még eszembe jutott azt talán az étkezés.

Egy szegényebb családban vagy van főt kaja, vagy nincs. Ha van is akkor nem biztos hogy kellően változatos, egészséges.Ha pedig nem változatos, egészséges akkor nincs megfelelő vitamin és energia ellátás főleg egy gyerek szervezetének, ami viszont befolyásolja a koncentrációt, vitalitást.

És azért ha úgy ül le a gyerek tanulni hogy semmi energiája, akkor nem úgy fog az agya ahogy kéne és hamar feladja.

2014. márc. 9. 18:35
 16/21 anonim ***** válasza:

"amikor anya-apa 8-10 órát dolgozik hogy legyen mit enni és hol lakni, + emellett főleg a vidékieknek elmegy napi 3-4 óra az utazással, az napi 11-14 óra elmegy, ha az átlag 11 órát vesszük, és elmegy reggel 7-kor akkor délután 6 mire haza ér, és akkor még csak haza ért."

Igen, és ha végiggondolod, pont ez van a gazdag szülőknél is, akik egész nap dolgoznak, a végeredmény is ugyanaz.

Szóval nem vitatkoztunk egymással. Még mindig az mondom, hogy pénz+idő. :)

2014. márc. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
A gazdagsagnak semmi köze a tanulashoz
2015. nov. 25. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

6-osra reagálva:

Nekem az egyetemen van olyan csoporttársam, akinek a szülei jól élnek (úszómedence stb), a szülők el is várják a jó végzettséget, de a gyerek olyan síkhülye hogy csak na.

Fizetős orvosi volt a cél, de nem vették fel, és ment máshova, fizetősre, mert csak úgy vették fel, és ott is bukdácsol és megduplázza az elvégzés idejét.


Szóval pénzük van fizetni az egyetemet, az se lenne baj ha 20 év alatt bukdácsolja végig az orvosit, alátesznek egy magánrendelést és hajrá. Csak a betegeit sajnálni.


De végülis a szülő is érthető. A lehető legjobbat akarja a gyerekének. Ahol lehet, kicsit, csal és segít neki, hogy minél jobban alakuljon a gyerek élete. Végülis minden szülő ezt szeretné. Csak nem mindegy hogy a gyerek vállalkozást vezet majd viszi csődbe, vagy embereket öl orvosként, mert buta orvos.

2016. jan. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Hát akkor én vagyok az ellenpélda. Gazdag családom van viszont 11. után othagytam a sulit. Miért? Mert nem izgat. Mivel biztos munkahely várt rám pont lesz*rtam az egészet. Ilyen is van.
2016. febr. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Először is tisztázzuk, ki a gazdag? Ki a szegény? Ez régiónként is változó, holott a követelmény országosan elméletileg egyezik ( általános , esetleg középiskola)?peldaul Sopron, itt az emberek magas jövedelemmel rendelkeznek, autó , sok társas ház, családi, vagy ikerház, teljesen átlagosnak számít pl 2000€ jövedelem az ausztriai munkavállalóknál. Ugyanez a pénz , életszínvonal kelet Magyarországon már a tehetős embereké.
2016. ápr. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!