Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért lesz sok nő vérengző...

Miért lesz sok nő vérengző anyatigris ha a gyerekéről van szó? Sokan kifogásból balhéznak, hogy a gyerek érdekében csinálják?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék senkit megbántani! Én is fontosnak tartom, hogy az ember vigyázzon a gyerekére, és elsőnek a gyerekére gondoljon, utána magára, és aztán másokra.

De sok nő nagyon lázong, ha valami nem tetszik neki, és esetleg a gyereket is bele tudja vonni a témába.

PL:

láttam már kiakadni egy nőt, mert egy étteremben elkezdte szoptatni ott mindenki előtt a gyerekét, és a pincér megkérte, hogy ha lehetne ne most, és ne itt, mert a többi vendék is itt van, és legyen rájuk tekintettel. Na erre olyan ordibálás alakult ki a nőtől, hogy az egész étterem ezt figyelte, és zengett a helyiség.

És kikérték a panaszkönyvet, meg joga van a gyerekét etetni ahol akarja, meg Ő is éhes, meg minden... Így kiborulni nőt még nem láttam!


Meg láttam anyukát letolni másokat a parkban, hogy Ő a gyerekével ide pihenni jön ki, és az ott lévő srácok meg nevetgéltek, beszélgettek.

Láttam már hogy a tescoban a gyerek szeretett volna megvenni valamit, és az anyja nem hagyta. És már ott ordított a gyerek, meg földhöz vágta magát, zengett a fél Tesco de már mondta neki másik vásárló, hogy "istenem vegye már meg szegény gyereknek, "vagy adjak pénzt ha ez a gond? Szívesen adok! Csak szegény gyerek ne sírjon már fél napig!" Na erre kiakadt a Nő, hogy hogy merik Őt lecsórózni, hogy Ő minden pénzét a gyerekére költi, meg mit szólnak bele hogy neveli a gyerekét...

Akkor üdölő helyen ordítoztak a gyerekek, de tényleg a fél erdő zengett tőlük. És normálisan megkérte az anyukát egy családos hapek, hogy azért vegye már visszább a gyerekeit. Az meg kiborult, hogy Törődjön saját családjával, meg mi köze hozzá! Otthon csöndbe vannak, hadd ordíbáljanak már legalább ilyenkor!


Szóval láttam pár esetet, és mindenk a gyerekhez volt köze, vagy bele vonta az anyuka a gyerekét a dologba, hogy kitudja magát dühöngeni.


Ezek a nők alapból ennyire lobbanékonyak, vagy a gyerek hozzájárul a bátorságukhoz, hogy "nekik joguk van" meg a "gyerekemért teszem" dumával lesznek ilyen helyzetek?



2014. márc. 25. 19:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, legyen anyatigris, de amit te írsz, az alpári és közönséges, nem anyatigris..nem illik keverni...Másrészt meg, ha valaki ilyen, akkor hadd legyen ilyen... Tudd, hogy te jobb vagy, mint minden normális ember. Többet nem nagyon tehetsz.
2014. márc. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
58%
Mert azt hiszik, hogy attól lettek valakik mert szültek. Pedig utódot még az állat is tud csinál, szülni, nem az a nagy dolog hanem értelmes gondolkozó felnőttet nevelni a gyerekből az a nem semmi.
2014. márc. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
70%

biztos vagyok benne, hogy nincsen gyermeked. amíg nekem sem volt, sok dolgot nem értettem én sem, pl. hasonló szitukat, mint amiket felsoroltál.

de mióta gyermekem van és úgymond a másik oldalon állok, sokmindent már másképpen látok...pl. ha egy anya nem vesz meg valamit a gyereknek a boltban, az nem feltétlenül azért van, mert nincs rá pénze, de lehet ez is, hanem mondjuk a határok lefektetéséről van szó a gyerekkel szemben.

pl. akinek a gyerekei ordibáltak az üdülőben...honnan tudjuk hol laknak? lehet egy panelban, ahol még azt is hallja a szomszéd, ha fing.k valaki a másik lakásban és örülnek, hogy végre valahol elengedhetik magukat.

én azt gondolom amiket leírtál, ítélekzés, és ha valóban szeretnéd látni a másik odalról a dolgokat vagy meg kell tapasztalnod vagy nagyon közel kell kerülnöd hozzá hogy be tudd fogadni.

nagyon sokfélék vagyunk, mi anyák is sokféleképpen neveljük a gyermekeinket, de abban biztos vagyok hogy mindannyian imádjuk a gyerekeinket és a legjobbat akarjuk nekik. védelmükre kelünk. gyermek nélkül az ember hajlamos helyzeteket szélsőségesnek látni, a kényelmes, nyugodt kiszámítható életéből megítélni embereket, helyzeteket, ám amikor szülő lesz és minden felborul, váratlan helyzetek várnak rád, amiket meg kell oldj, már átértékelődnek ezek a dolgok.

Az hogy éppen ki hogy reagál nyilván lehet analizálgatni helyén való e vagy sem (hogy beszél a gyerek előtt a szülő stb.), de szerintem amíg nem járunk abban a cipőben, addig közel sem járunk az igazsághoz...Nem tudhatod mi van abban az édesanyában, milyen gondjai, nehézségei vannak, és egy gyerekkel sokkal komplikáltabb az élet a gondokkal együtt.

2014. márc. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%

A stílus tényleg nem mindegy, ezek a nők valószínűleg szülés előtt is idegbetegek voltak...

Viszont a Tescos példádra reagálnék. Az én fiam pont ez a hisztis, akaratos kategóra és én sem fogom megvenni neki a csokit, csak azért, hogy elhallgasson, mert azzal csak azt nevelem belé, hogy őrjöngéssel bármit elérhet. Ennyi az oka, nem a csóróság. És sajnálom, ha valakinek zavarja a fülét az a 2 perc hiszti, amit levág, de én ezért nem fogom "félrenevelni" a gyerekemet.

2014. márc. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
53%
Sajnos sok nő meghülyül a szülés után,és túlzásba viszik ezt a gyerekéért kiáll dolgot,nekem is fontos a fiam,de nem verek meg senkit ha csúnyán néz rá.Sok nő azt hiszi mert szült azzal magasabb rangú lett.De Őket általában már gyerekkorukban sem tanították tiszteletre,udvariasságra,toleranciára.
2014. márc. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%

Szia! Ez a nők személyiségéről árulkodik szerintem, nem arról szól, hogy anyák lettek. Mindent megtennék én is a gyerekemért, de figyelek arra, hgoy más emberek között élünk (még ha néha a pokolba kívánnám is őket :), és ahogy én azt szeretném, hogy hagyjanak békén, úgy ügyelek rá, hogy mi se kergessünk másokat az őrületbe. S mivel a gyerekemnek is a békés együttélés szabályait kívánom példaként mutatni, nem teszek olyat, amit nem szeretnék, ha velem tennének.

Persze ez érdekes kérdés, hiszen lehet, hogy az adott szitukban lévő nőket totál nem zavarná, ha mások azt csinálnák, amit ők. :)


Egyébként a példáid nem egy tőről fakadnak:

– Éttermben kivágni a mellem mások előtt szerintem szimplán antiszociális parasztság. Persze ennek is vannak fokozatai: egy box sarkában elbújva, kendő alatt a kutyát nem zavar, és bár én akkor sem tenném, ezt szerintem meg lehet érteni. Mondjuk, ha ilyen szituban rám szólna a pincér, én nem csinálnék patáliát, csak szimplán felállnék, távoznék, és többet be nem tenném a lábam. Ha viszont egy tömött étterem közepén villant cicit, akkor ne csodálkozzon. :)


– Egy park mindenkié, és a kamaszok hangosan röhögnek, ordítanak, aki ezt nem tudja, az szimplán buta, vagy nem élt kamaszkorában, de mindenképpen „érdekes” személyiség, ha azt hiszi, az egész világ csöndben marad, mert az ő Benőkéje szunyál éppen.


– Az, hogy nem vesz meg valamit egy anya a gyereknek, tök normális, ezesetben szerintem az a „vásárlótárs” a tapló, aki beszól, hogy pénzt ad, csak hallgassom már el a gyerek. Hiszen nyilván nem hobbiból jár a gyerekkel bevásárolni az anyja, viszont ha mindig mindent megvenne neki, azért, hogy kussoljon, akkor nagyon hamar a fejére nőne a gyerek.

Engem is idegesít a gyereksírás, de ha ilyet látok egy boltban, inkább sajnálom az anyát, illetve örülök annak, hogy én bármikor kimehetek és nem kell tovább hallgatnom.


– Üdülőhelyen ordító gyerekek… Hát, nem tudom, ez is olyan, hogy nem ismerjük a hátteret meg az ordítás valódi mikéntjét. Való igaz, a gyerekek hangosak időnként. Amelyik sosem az, azzal szerintem valami gond van. De azért ennek is vannak fokozatai nyilván. No meg, ha valaki csöndre vágyik, akkor ne menjen üdülőhelyre, ahol mások is vannak (nézz meg egy strandot, ott is iszonyú, én speciel nem is járok, csak eldugott kis helyekre ezért).


Igaz az is, amit itt írt más, hogy elég kemény meló több gyereket koordinálni, és van, aki ettől eléggé bekattan. Szerintem ez viszont nem mentség, mindenki maga vállalja ezt.

Szóval általánosítani így nem lehet, alapvetően azt gondolom, hogy aki paraszt, az gyerekkel is az, és a gyereke is az, aki nem, arra ez nem igaz.

2014. márc. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
39%
A Tescosban van annyi igazság,hogy nem kell engedni a hisztinek akkor sem ha ordít,de azért elég durva ha tényleg úgy volt ahogy mondod,akkor az anyuka még nem is következetes,mert ha kicsi kora óta meg van egy rendszer akkor nem fogja a gyerek földhöz vágni magát,mert már megtanulta nem ér vele semmit és pl nem mindig vesz neki anya valamit.
2014. márc. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ez nem anyatigris kérdés, mert sok nő van - többek között én is - aki puszta kézzel széttépne bárkit ha a gyerek érdeke úgy kívánja, de nem ilyenek vagyunk.

Ez szimplán taplóság, pont ugyanannyira mint amikor a kamaszok üvöltve-vihogva felszállnak a buszra, felteszik a mocskos patájukat az ülésre és üvöltve hallgatják a telefonon a zenét, vagy az idősek, akik képesek átgázolni kisgyereken vagy terhes anyukán, mert útban van nekik.

2014. márc. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%

Ez megint egy olyan általánosított kérdés, hogy 3 esetből az összes anyuka be lett skatulyázva. A normálisan viselkedő anyukákat és gyerekeket is észreveszi valaki?

Amúgy meg igaza van az előttem szólóknak, nyilván habitus kérdése is az egész.

Én az élni-és élni hagyni elven vagyok. A lehetőségeimhez képest figyelek másokra, viszont el is várom, hogy mások is figyeljenek ránk. Én csak nagyon végső esetben szólók, akkor is normális hangnemben. De, pl. a múltkor eléggé kiakadtam, amikor két gyerekkel , kismotorral, babakocsival próbáltam átmenni a zebrán, esőben, az ember meg majdnem ráhajtott a sarkamra az autójával. Bizony én is mondtam a magamét..

2014. márc. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
64%

Azért a tescos dologgal egyetérte.

Én sem venném meg a gyereknek akár hogy is hisztizne, mert akkor azután mindig hisztizni fog érte, de az is igaz hogy ezt el lehettett volna mondani normálisan is, nem kell feltétlen üvöltözni másokkal.

2014. márc. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!