Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért lesz sok nő vérengző...

Miért lesz sok nő vérengző anyatigris ha a gyerekéről van szó? Sokan kifogásból balhéznak, hogy a gyerek érdekében csinálják?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék senkit megbántani! Én is fontosnak tartom, hogy az ember vigyázzon a gyerekére, és elsőnek a gyerekére gondoljon, utána magára, és aztán másokra.

De sok nő nagyon lázong, ha valami nem tetszik neki, és esetleg a gyereket is bele tudja vonni a témába.

PL:

láttam már kiakadni egy nőt, mert egy étteremben elkezdte szoptatni ott mindenki előtt a gyerekét, és a pincér megkérte, hogy ha lehetne ne most, és ne itt, mert a többi vendék is itt van, és legyen rájuk tekintettel. Na erre olyan ordibálás alakult ki a nőtől, hogy az egész étterem ezt figyelte, és zengett a helyiség.

És kikérték a panaszkönyvet, meg joga van a gyerekét etetni ahol akarja, meg Ő is éhes, meg minden... Így kiborulni nőt még nem láttam!


Meg láttam anyukát letolni másokat a parkban, hogy Ő a gyerekével ide pihenni jön ki, és az ott lévő srácok meg nevetgéltek, beszélgettek.

Láttam már hogy a tescoban a gyerek szeretett volna megvenni valamit, és az anyja nem hagyta. És már ott ordított a gyerek, meg földhöz vágta magát, zengett a fél Tesco de már mondta neki másik vásárló, hogy "istenem vegye már meg szegény gyereknek, "vagy adjak pénzt ha ez a gond? Szívesen adok! Csak szegény gyerek ne sírjon már fél napig!" Na erre kiakadt a Nő, hogy hogy merik Őt lecsórózni, hogy Ő minden pénzét a gyerekére költi, meg mit szólnak bele hogy neveli a gyerekét...

Akkor üdölő helyen ordítoztak a gyerekek, de tényleg a fél erdő zengett tőlük. És normálisan megkérte az anyukát egy családos hapek, hogy azért vegye már visszább a gyerekeit. Az meg kiborult, hogy Törődjön saját családjával, meg mi köze hozzá! Otthon csöndbe vannak, hadd ordíbáljanak már legalább ilyenkor!


Szóval láttam pár esetet, és mindenk a gyerekhez volt köze, vagy bele vonta az anyuka a gyerekét a dologba, hogy kitudja magát dühöngeni.


Ezek a nők alapból ennyire lobbanékonyak, vagy a gyerek hozzájárul a bátorságukhoz, hogy "nekik joguk van" meg a "gyerekemért teszem" dumával lesznek ilyen helyzetek?



2014. márc. 25. 19:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
12%

Azokból a szitukból amit leírtál talán a parkos sztori az ahol nincs igaza az anyukának.


De a szoptatás a világ legtermészetesebb dolga.Annak az agyával van gond aki ezt elítéli.Amíg szoptattam bárhol, bármikor cicit adtam a fiamnak ha arra volt igénye.Miért is ne ez esetben a baba feje ápol és eltakar.

Soha senki egy szót nem szolt emiatt hozzám, de ha bárki szólt volna, azt hiszem azért tájékoztattam volna arról hogy kis gond van a fejében.


Nagyon is jól tette az az anyuka aki a hisztiző gyereket nem jutalmazta meg azzal hogy megveszi neki amit akar.Megvan annak az oka ha egy anya nem vesz meg valamit a gyereknek, és a legnagyobb butaság az ha enged a hisztinek.De ehez senkinek semmi köze. Mi jogon szól bele más abba hogy én mit veszek meg a gyerekemnek és mit nem. Elég nagy az a tesco, tehet egy szívességet és arrébb mehet, mert a két csokit levenni a polcról fél perc, megtette távozzon ha nem akarja a hisztit hallgatni.


Üdülő helyen ordítozás.Hát nehogy már a nyaralást 4 fal között néma csöndbe töltse a gyerek.Ha csöndre vágyik, akkor vegyen egy tanyát azt nyaraljon ott.

2014. márc. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Az üdülőben nem csak hangoskodtak ahogy szoktak a gyerekek a játszótéren. Hanem 30 méterről ordított az anyukájának, hogy hozza már utána a kabátját a gyerek!
2014. márc. 26. 09:47
 13/21 anonim ***** válasza:
86%

Gratulálok utolsó,miért nem pisilsz az utcán a fánál hisz a pisilés természetes dolog nem.Vagy miért nem szexelni mindenki a pláza kanapéján az is természetes.Tuti kiosztanám azt az anyukát aki előcsapja a mellét,tudod lehet diszkréten a sarokba textil pelussal letakarva is szoptatni ha nagyon muszáj,bár én nem tenném.


Üdülő helyen szerintem mindenki pihenni,kikapcsolódni megy,szerintem ebben nincs igazad ez nem anyaság kérdése hanem tolerancia inkább sajna sok ember letolja,hogy mások is élnek körülöttük,ettől függetlenül azt is el kell fogadni,hogy a másiknak is joga van ahhoz,hogy hangoskodjon pláne ha nyaral.

A Tescosról annyit,hogy nem kell a gyereket akármit megvenni pláne ha hisztizik,viszont amit leírsz arra utal anyuka nem eléggé következetes,és szépen is elmondhatja a többi embernek,hogy épp nevel, a gyereknek meg igyekezte volna elterelni a figyelmét.

A parkosban megint csak nincs igaza az anyukának.


Kérdező szerintem ez azon múlik gyerekkorában milyen nevelést kapott,milyen ember,tekintettel van-e másokra.

2014. márc. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
61%

Én is azt gondolom, hogy neked nincs gyermeked ezért írod ezeket. Ha lenne tudnád, hogy a gyereknevelés baromi melós és stresszes dolog amellett persze, hogy a legcsodásabb dolog. És a világ tele van olyan "jószándékú" emberekkel, akik látva az ideges, lestrapált anyukát még tesznek egy lapáttal a bajára a "kedves" kioktató megjegyzéseikkel. Ha az ember lánya hetek/hónapok óta napi 4-5 órát tud aludni részletekben, mert pl. hasfájós a babája, jön a gyerek foga, front van, a túró tudja mi van, akkor bizony már nem néz sem istent, sem embert... Tudom, 3 gyerekem van, néha olyan vagyok mint egy zombi!

Nem csoda, ha néha elpattan a cérna...

A szoptatás azért kényes téma. Te sem a wc-n eszel, ahová esetleg száműznék a szoptatós kismamát. Persze lehet ezt diszkréten, ruha mögé bújva intézni.

Én is jártam úgy, hogy a naggyal a játszótérre mentünk, a kicsi a babakocsiban aludt (végreeee!) és a kocsi mellett közvetlenül kezdtek el üvöltözni a gyerekek, na, akkor én is megkértem őket, hogy menjenek arrébb.

A Tesco-sat már mások leírták én sem adok neki, ha hisztizik.

A gyereknek is ki kell magát üvöltözni valahol, de azért figyelek, hogy nagyon ne zavarjunk másokat.


Egy anyának a gyereke a legfontosabb (jó esetben) és a napja bizony a gyerekéről szól elég sokáig. Ez van! Én is már nagyon várom, hogy egy kicsit magammal is foglalkozhassak végre.

Van egy jó kis mondás, "az élet akkor kezdődik, ha a gyerekek elköltöztek és a kutya is megdöglik végre" - sokszor jut eszembe és röhögök rajta, pedig mennyi igazság van benne!

Majd olvasd el a kérdésed ha lesz pár srácod! Szerintem jót fogsz mosolyogni rajta! :)

2014. márc. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
22%

No azért van különbség a pisilés, a szex és egy baba evése között.

Bár megjegyzem a fa mögötti pisilés sem egy olyan hű ha dolog.Persze nyilván nem a közpark vagy a játszótér fája mögött, de szerintem egy erdei séta alkalmával sokunk szaladt már a bokor vagy fa mögé...


De térjünk vissza az étterembe szoptatáshoz. Komolyan üljön le az anyuka a wc-re szoptatni?Te eszel a wc-n????

Mert ugyan egy étterembe hova máshova menne? Küldje el a sarokban ülő vendéget hogy oda betudjon bújni? Mert ugye ha a szitu az lett volna hogy a pár hónapos baba sír, akkor az lett volna a baj hogy miért nem csinál semmit az anyuka. De igaz ez buszra, vonatra, közparkra. Ha üvölt a baba az a baj, ha nem üvölt mert anya ad neki cicit akkor az a baj, mert milyen megbotránkoztató hogy eteti a kicsit.Ha cumisüveget ad neki, az is baj mert az ördögtől való és milyen felelőtlen dolog a cumisüveg.

Ergó ha egy nő szűl, akkor soha többet ki ne tegye a lábát a házból, mert megeteti a picit és ez olyan zavaró. A kicsit nagyobb, aki már nem pelusos ugyan de nem biztos hogy hazáig vissza tartja a pisit az út szél bokor mellet pisil, úr isten borzalmas. És még hang is kijön a száján....

2014. márc. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Jaj ne dramatizálj,ki mondta,hogy menj be a wcre?? Én csak azt mondom,hogy takard el magad,mert egyátalán nem gusztusos látvány amikor az anyuka elcsapja a mellét pláne étterembe,és azért hasonló dolog,mert nem véletlenül nem mutogatod a fenekedet vagy a nemi szervedet a melled is ilyen,old meg úgy,hogy másokat ne zavarjon,sokan tudnak úgy babát etetni,hogy eltakarják pelussal mit csináljon,de van néhány elvetemült aki azt hiszi,Ő megteheti,hogy az egész étterem azt bámulja neki kint a melle.
2014. márc. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
amúgy felnőtt emberekről beszéltem te nagyon okos..
2014. márc. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Voltak nagyon jó megközelítések. Én csak egy dolgot mondanék tapasztalatból: egy gyerek viselkedése nem csak nevelés kérdése, mint ahogy itt valaki tudni véli. A gyereknek van veleszületett temperamentuma is. Ha csak a nevelés számítana, akkor egy családon belül minden gyerek egyforma magatartású, morális tartású stb. lenne. Ennek ellenére sok esetben a testvérek nem egyformák, egyik temperamentumosabb, türelmetlenebb vagy éppen nyugodtabb. Ugyanaz a nevelési elv, máshogy csapódik le eltérő "anyagú" gyerekeknél. Ha egy gyerek 4 évesen a fenti példát véve földbe veri a fejét, nem biztos, hogy azért, mert nem nevelték meg. Lehet, hogy 1000-szer is mondták már neki, hogy ne verje a fejét, ő még mindig ezzel akarja és tudja kifejezni, hogy dühös. Egyébként hozzáteszem: magában tesz kárt ilyenkor, nem másokban.
2014. márc. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
#15 ezért van az otthoni fejés és a cumisüveg
2014. ápr. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Tescos dologról bőven tudnék mit írni. Nekünk olyan a helyzetünk, hogy csak estefelé tudjuk megejteni a nagybevásárlást a gyerekkel. Már eleve az, hogy 7-8 órakor nyűgös a gyerek (nálunk későn fekvő, szóval az alvásába nem zavar bele, csak már fáradt), de eleve nagyon akaratos is.

Igen, le szokta dobni magát, ha hisztizik. De nem fogom megvenni neki a 120. 500ft-os kisautót, hogy aztán másnap odadobja a többi közé, és ne is foglalkozzon vele. Így is engedékeny anyuka vagyok, ha olyan a helyzet, akkor megveszem neki, de ha hisztizik vagy eleve rosszul viselkedik, akkor nem fogom. Meg kell tanulnia, hogy a hisztivel nem tud mindent elérni! És magamat sem akarom a későbbiekben kellemetlen helyzetbe hozni, amikor már kamasz a gyerek, és hazajön a suliból, majd közli velem, hogy neki a legújabb Iphone kell. Aztán szaladjak vele megvenni a több százezer forintos mobilt, mert ő kitalálta, hogy azt szeretne. Még ha lennénk olyan jómódúak, hogy bármikor kirántom a zsebemből ezt a pénzt, akkor sem venném meg neki csak úgy, mert ő pillanatnyilag azt megkívánta!


A gyereket nevelni kell, és nem könnyű. És igen is nem kell megvenni neki mindent azonnal, amikor ledobja magát a földre. Ezzel csak elkényezteted!

Hogy miért alakult ki eleve nála ez a hiszti? Nem tudom. Biztos, hogy mi (szülők) is hibásak vagyunk valamennyire. Viszont nehéz megértetni egy 3 éves gyerekkel, hogy mikor mit miért kap. Ő még nem teljesen érti ezeket a dolgokat. Ő csak azt látja, hogy egyszer mond valamit, és megkapja, máskor meg nem. És a nemleges válasz nem tetszik neki, ezért egyre erőszakosabban próbálja. Hiába mondod el neki, hogy most jól viselkedtél pl az orvosnál, ezért megkaphatod a kisautót.

2014. ápr. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!