Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megtartanátok ilyen körülménye...

Megtartanátok ilyen körülmények között az ötödik babát?

Figyelt kérdés

A négy gyerek tervezett volt, mindig nagycsaládot szerettünk volna. Úgy éreztük megvannak a körülmények, legalábbis nekünk megfelel. Kiderült, hogy babát várok. A gyerekeink 6,5-4,5-3-1 évesek. Kertesházban élünk, nappali és 2+2fél szobás, tehát ha mi átmegy7nk az egyik kicsibe, akkor maradna 2nagy és 1kicsi szoba a gyerekeknek. Bevételünk jelenleg 500 ezer körüli. Ebbõl hitelre, rezsire, egyebekre kb. 200 ezer megy el. Étkezésre már így is sokat költünk 150 ezer körül. Marad 150 amibõl minden mást meg kell oldanunk. Már most is néha elég kisakkozni, hogy eljussunk ide-oda. Ahogy nõnek egyre nehezebb lesz.

Az elmúlt pár napban hol ezek miatt kétségbeestem, hol úgy gondoltam megoldjuk, 1gyerek már nem oszt, nem szoroz, de közben mégis...



2014. márc. 21. 09:49
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Fizikailag, agyilag úgy érzem bírnám, eddig is megbírkóztam az anyasággal, nyugodt, türelmes típus vagyok szerencsére. Általában :)
2014. márc. 21. 09:52
 2/15 anonim ***** válasza:
61%

Ha engem kérdezel, én azt mondom, biztosan igen. Nekem ugyan csak 3 gyerekem van, de képtelen lennék élet-halál szintjén ekkora különbséget tenni közöttük.

Biztosan számít plusz egy fő, ezt aláírom, de én inkább sakkoznék még...

Személyes véleményem volt.

2014. márc. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem teljesen természetes, hogy aggódsz.

Én természetesen vállalnám a babát, és szerintem a szíved mélyén te is vágysz rá, csak hát azok a hormonok be tudnak kavarni rendesen. :)

Én mindenesetre gratulálok! :)

2014. márc. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem az elején ez a plusz 1 fő nem dob sokat a latba, babaholmik, ruhák vannak a nagyobbaktól. A nagyobbaknak van ingyen étkezés bölcsibe-oviba. Nagycsaládosként kaphattok szocpolt is, amiből akár még egy szobát is felhúzhattok. Én biztos megtartanám.
2014. márc. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%

mikor járnak le a hitelek? ha olyan 5 éven belül, gondolkodás nélkül vállalnám.

Nem tudom elképzelni, nekem már 3 gyerek is sok lenne, 5 meg főképp. Tervezni nem terveztem volna többet, de ha már ott a pocakban, és ilyen a bevételetek, nem vetetném el. Jól érzed, ahol 4 elfér elfér az 5. is, gondolom berendezés, ruha, amik drágábbak lennének, már megvannak.

Én megtartanám, ha a férjed is ezen a véleményen van.

2014. márc. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ha nem lenne egy gyermekem semm -más okok miatt- biztos hamarabb bevállalnék én is egy abortuszt, mint most, mikor már tudom milyen kis csoda lesz. De most próbálunk racionálisan dönteni a már meglévõk érdekében
2014. márc. 21. 09:59
 7/15 A kérdező kommentje:

Persze sok minden van meg a gyerekek után. Nem is a most miatt aggódom, hanem hogy egyszerre fognak nõni, akkor pedig már sszámít, hogy 4 vagy 5.

Férjem megtartaná, de elfogadja azt is ha én nemet mondok

2014. márc. 21. 10:02
 8/15 anonim ***** válasza:
54%
Én vállalnám. .ha már megfogant.
2014. márc. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hitelbõl még van hátra bõven, nem jár le 5 éven belül
2014. márc. 21. 10:03
 10/15 anonim ***** válasza:
57%

Tudom, hogy racionálisnak tűnik,de hidd el, az abortusz sosem az.

Olvass bele ebbe, a múlt héten írta ki valaki, nekem a szívem szakadt meg:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..

2014. márc. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!