Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Titeket hogyan érint a pénztel...

Titeket hogyan érint a pénztelenség lelkileg?

Figyelt kérdés
Mostanában másról sem hallok, csak a tervezett nyaralásokról... Gyeden vagyok, lassan 3 éves és 1 éves gyerekekkel. Tanult emberek vagyunk, viszonylag normális munkahelye van a férjemnek, nekem is, ahová elvileg várnak vissza. A pénzünk sem annyira kevés, összesen kb. 280e Ft-ból gazdálkodunk, csak a legnagyobb gondunk az, hogy rossz időben vettünk svájci frankos lakáshitellel lakást, majd belekényszerültünk még 2 kisebb hitelbe, és gyereket is mertünk vállalni. Alapvetően megvan mindenünk, a gyerekek nem szenvednek hiányt, a nagyszülők is segítenek, főleg a gyerekekkel kapcsolatos dolgokban, de magunkra pl. semmi sem jut. Egy nyaralás luxusnak számítana, mert semmi spórolt pénzünk. Tudom, hogy átmeneti ez az állapot, a két kisebb hitel hamarosan kifut, lassan megyek vissza dolgozni, és azt is tudom, hogy a gyerekeknek elég a nagyszülők kertjében a homokozó, hinta, felfújhatós medence, és egy-egy közös fagyizás is, de az én lelkem most elég nehezen bírja, hogy másra nem futja... Ti hogy vagytok ezzel?
2014. jún. 15. 14:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Szia,hasonlóan vagyunk mi is. Én gyeden vagyok,szintén van devizahitelünk,nem tudunk semmit félretenni,és engem nagyon zavar,hogy nincs biztonsági tartalékunk. Ráadásul az utóbbi időben több váratlan kiadás is becsúszott,ami miatt hónap végén alig jöttünk már ki a pénzünkből. A babánknak mindent megadunk ami kell,ő az első. Magunknak csak nagyon nehezen veszünk bármit,és csak ha már nagyon kell valami. Nyaralás,az majd egyszer talán valamikor :-)Engem nyomaszt ez a helyzet,nem érzem magam és a gyerekünket biztonságban.
2014. jún. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

Tavaly totál padló voltam én is, januárban mentem vissza dolgozni. Több lett a bevétel, de több lett a kiadás is, kicsit még lejjebb toltuk a hitelkeretet, de legalább látok valami fényt. De nem érdekel már annyira. Mi is nyögünk egy autóhitelt (azokat is már megmenthetné valaki), meg a lafo-hitel.

De az idén lejutunk a balcsihoz pár napra.....

2014. jún. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Engem is rettentően zavar, hogy nincs tartalékunk. Most kaptunk pl. ugyan a születésnapunkra a férjemmel ajándék helyett pénzt, de azt sem költhetjük a kedvünk szerint magunkra, mert inkább eltesszük a kocsi téli forgalmi vizsgájára és szervizére... Már nem is ajándékot kapunk senkitől sem, hanem inkább az árát, de nem tudják, hogy azzal a lyukakat tömködjük, és nem magunkra költjük... :-( Ruhát ezer éve nem vettünk magunknak.
2014. jún. 15. 15:01
 4/19 anonim ***** válasza:
21%

Szerencsére nincs ilyen gondunk!De nem is értem,hogy miért mennek bele az emberek ennyi hitelbe?Komolyan kérdem?

Miért kell egyiket,a másikra felvenni?

Sajnállak titeket és a gyerekeket is,mert ők megérdemelnék a közös nyaralásokat!

2014. jún. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
26%

Bocsánat, hogy ezt mondom, de ezt ti alakítottátok így, senki nem kényszerített hitelre meg 2 gyerek vállalására, semmi másra sem.

Engem nem érint a pénztelenség sehogy lelkileg, mivel mindenre van pénz amire szeretnék. Be tudom osztani a fizetésemet, nem veszek hitelre semmit.

A nyaralás nálam fontos dolog, arra mindig van pénz, télen is, nyáron is, néha tavasszal és ősszel is megyünk 1-2 hétre. Pedig átlagos fizum van. Csak én be tudom osztani, sokakkal ellentétben.

2014. jún. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Tiszta szívből örülök, ha másnak nincs ilyen gondja, annak viszont nem, ha valaki könnyen ítél.

A gyerekeknek igenis élmény az is, amiről mi már leszoktunk felnőttként, hogy az apró dolgoknak is örüljünk... Egy nagy séta a természetben, lubickolás a felfújhatós medencében.

És nem csak úgy felelőtlenül veszegettük fel a hiteleket, hanem az a "bűnünk", hogy saját lakást szerettünk volna, amikor még híre-hamva sem volt a válságnak, majd tönkrement a kocsink, amit 14 éves koráig nyúztunk, majd kötelező jelleggel kellett megint kis hitel a házunk panelprogramja miatt, ugyanis azt megcsinálták kötelező jelleggel mind a 20 lakásra. Nem plazma tévére kellett...

Szóval ne ítélkezz, hogy ne ítéltess...

2014. jún. 15. 15:11
 7/19 anonim ***** válasza:
80%
Nekem diakhitelem is van,sajnos még a tanulàsomat sem tudták finanszírozni a szüleim.Gyed-en vagyok,lakáshitelünk van.Mi külföldön fogunk új életet kezdeni.A gyerek meg kap minden fontosat,nyaralni nem megyünk idén még belföldön sem.4-es biztos nem a nulláról indult.
2014. jún. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%
5-ös neked lehet, hogy átlagos fizud van, de sok pénzetek van valahogyan, az is biztos!
2014. jún. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%
5-ös,minek írsz?Nem érdekel senkit,hogy téged nem érint a dolog.Gratulálunk a pénzbeosztàsodhoz!
2014. jún. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%

Akinek nem veszi meg Anyu meg Apu a lakást és a kocsit, annak kell, hogy legyen valami hitele, mert ezekből a magyar fizetésekből 80 éves koromra sem teszek félre annyit, hogy valamelyiket megvegyem kp-re. Addig meg lakjak szüleimmel?

Ez annak szól, aki henceg, hogy semmi hitele.

2014. jún. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!