Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hány évesen szültetek...

Ti hány évesen szültetek először? Szerintetek 27 évesen korai, pont megfelelő vagy későinek számít?

Figyelt kérdés
2014. dec. 9. 13:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

26 évesen szültem :) nekem pont jó volt...

kistesó majd olyan 33 éves koromban lesz (31 elmúltam), csak 1 év múlva kezdünk próbálkozni ha minden igaz. kicsit elhúztuk a dolgot, ezt bánom már most. de 2 kicsi gyerek nekem sok lett volna úgy éreztem, most kezd bennem megfogalmazódni, hogy már elbírnék egy babával a nagy mellett :)

2014. dec. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Pont 27 évesen szültem a kisfiam, szerintem ideális időpont, nekem az volt. De ezt sokminden befolyásolja. Most 30 lettem és már 2 gyerkőcünk van, még épp belefér egy harmadik az én hozzáállásom alapján (max. 35-ig vállalnék gyerkőcöt).
2014. dec. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én 20 évesen szültem az elsőt...nekünk akkor volt ideális.Minden megvolt hozzá(a férjem pár évvel idősebb nálam).Aztán 35 és 40 évesen is szültem 1-1 gyereket.Szerintem maximálisan ideális korban vagy.Nem is értem hogyan vetődik fel Benned,hogy késői lenne.....
2014. dec. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is pont tökéletes ez a kor.
2014. dec. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

24 évesen szültem a kisfiam.

Saját lakásba, 2 éves munkaviszonyból, van egy felsőfokú szakképesítésem, házasságba született. Én ennek nagyon örülök, ilyen korban szerettem volna mindig is szülni.

Hogy szerintem/szerintünk korai e vagy sem szerintem teljesen lényegtelen mert úgysem (remélem) ez alapján fogsz dönteni. Nekem már késő lett volna, mi a másodikat tervezzük akkorra, és harmadik nem lesz. De mondom, annyi mindentől függ, hogy kinek mi az ideális, hogy az, hogy nekem ez késői az a te szempontodból szerintem nem releváns, mert nem ismerem a te érzéseid/körülményeid.

2014. dec. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Nyilván nem a válaszok alapján fogok dönteni, nem is kell, a döntés már megvan, mostmár csak várjuk a gólyát. Csak kíváncsi voltam, hogy mások szerint mennyire ideális ez a kor, mert azt látom, hogy a környezetemben nem sok mindenkinek van ennyi idősen gyereke. Vagy akinek van, annak már van régóta, olyan 20-22 körül szült. Kolleganőim 30 körüliek és egyik se akar még szülni, ők azt mondték, hogy még korai. Persze a rokonság meg egyáltalán nem érti, hogy mire várunk még, már azt pletykálják, hogy meddő vagyok.

Amúgy 3 éve vagyunk házasok, jó munkahelyünk, saját, 3 szobás, lakásunk, autónk van. A munkahelyemen nem lesz gond, sőt a főnököm azt mondta, hogy nehéz lesz pótolni, de egy nő életében a gyerek a legfontosabb, úgyhogy menjek nyugodtan. Szóval a körülmények ideálisak, csak egyszerűen kiváncsi voltam, hogy ki mikor szült és hogy szerintetek mi az idális kor.

2014. dec. 9. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!