Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Van köztetek olyan...

Anyukák! Van köztetek olyan vagy ismertek olyat, aki terhesség előtt duci volt, pedig próbált fogyni, de terhesség után meg könnyen lement róla?

Figyelt kérdés

Évek óta küzdök a túlsúlyommal, mikor abbahagytam a fogamzásgátlót nagyon meghíztam, aztán lefogytam de azóta is 65 és 75 között mozgok, a normál súlyom 60 körül lenne. Most 70 vagyok. Voltam kivizsgálásokon, semmi különösebb gondot nem találtak. Azt mondta az endokrinloógus, hogy most a babára koncentráljak, mert lehet, hogy terhesség közben vagy után rendeződik a hormonháztartásom és könnyebben lefogyok. Most próbálom mellőzni a szigrú diétát, mert amennyire keveset eszem én mikor fogyózom, ahhoz hogy egy kicsit megmozduljon a mérleg, az nem tenne most jót. Persze, próbálok odafigyelni, hogy mit eszem.

Ti ismertek olyat, aki tényleg könnyebben lefogyott terhesség, szülés után?


2014. dec. 29. 09:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem ismerek ilyet. Én is küzdök a felesleggel, mindig is problémás voltam (yo-yo effekt). Akinek nagyon könnyen mentek le a kilók, az mind nagyon vékony volt terhesség előtt is.
2014. dec. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én 75 kg voltam, mikor terhes lettem, igazából lustaságból híztunk el mindketten a párommal, ettünk, ami jól esett és kevesebbet mozogtunk, szerencsére a terhességem alatt semmit nem híztam magamra, csak a babára, még kevesebb kg voltam szülés után közvetlenül, mint amennyivel kezdtem a terhességet. Tehát magamról még fogytam is. Mondjuk elég hányingeres, hányós terhességem volt.

Aztán sajnos nagyon sokat voltam rosszul szülés után, kiderült, hogy epeköveim vannak, szigorú diétát kellett tartanom, meg is műtöttek, utána megint csak diétázni kellett, így le is fogytam, 57-58 kg körüli súlyra. És mivel rájöttem, hogy semmit nem kell bemagyarázni, egyszerűen azon múlik az egész, hogy normálisan étkezzen az ember, ezért figyelek a táplálkozásra, hogy mit eszem és mennyit és így már 4 éve tartom a súlyom, nem hízom vissza.

Nem mondom, hogy ne lehetne hormonális oka is, de azért a túlsúlyos emberek többsége, ha tényleg normálisan figyelne az étkezésre, akkor simán le tudja fogyni és tudná is tartani.

Szerintem 80 százalékban az emberen múlik és nem a szervezetén.

Én legalább is magamon abszolút ezt tapasztaltam.

2014. dec. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyetertek az utolso valaszoloval.

Nem kell szigoru dieta, eleg ha egeszsegesen es mertekkel taplalkozol, talan nem fog egy honap alatt lemenni 4-5-10 kilo, de 2-3 biztosan.

En 20 kilot hiztam a terhessegem alatt. Eleve 5-6 kilo plusszal kezdtem. Sajnos nem tudtam merteket tartani, kivanos is voltam, na meg a csaladdal, baratokkal a jo kis osszejovetelek...aztan szuleskor eppen lement 7 kilo, szoptatas alatt ismet sokat ettem, vissza is jott.

Most mindent ugyanugy eszem, mint azelott, de mertekkel es lassan, de olvadnak le a kilok. Havonta kb. 1-2-3 kilo. Annyi a titok, hogy normalis adagokat eszem, ha tehetem, akkor vacsorara salatat, egyedul az esti szenhidratbevitelt mellozom. Napkozben eszem kenyeret, tesztat, edesseget is, de egy nap egy valamit (ha reggelire peksutit ettem, akkor arra a napra mar figyelek nagyon. Sok folyadekot iszom, az is segit. Szerintem ha kevesebbet ennel, nalad is megindulna a fogyas, es terhesen is tarthato az eeszseges, mertekletes taplalkozas, persze ha van akaraterod. Ha nincs, mint nekem sem volt a terhesseg alatt, akkor pedig fogadd el magad, hogy ilyen vagy.

Persze egy teljes kivizsgalast is megejtenek, mert lehet tenyleg valamilyen betegseg all a hatterben.

2014. dec. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én egy külön faj vagyok, de ez nem kezdtem itt ecsetelni, mert most nem erről szól a kérdés. Én állandóan fogyózom, évek óta. Ha fogyni akarok, akkor nagyon kemény, éhezős, szenvedős diéta kell, nálam az odafigyelek és egészségesen eszem max súlytartáshoz jó. Ilyen koplalósan fogyózni és minden nap összesésig sportolni nem lehet terhesen, akárki akármit mond. Nálam nem az a dorbézolás, mint másnál, hogy megeszek egy pizzat, hanem hogy pl csirkemell helyet csirkecombot eszek, salata helyett meg 2 kanál rizset. De tényleg lényegtelen, már megszoktam, hogy midnenki azt gondolja hogy 2 pofára zabálok, azért vagyok ilyen:)
2014. dec. 29. 12:42
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért az is fontos, hogy milyen magas vagy ehhez a súlyhoz.

Én 173 cm magas vagyok, 73 kilóval estem teherbe. Nem mondanám túlsúlyosnak magam, inkább csak olyan "van mit fogni" kategória.

Az első terhességemmel majdnem 20 kilót híztam. Mindenki mondta, hogy majd a szoptatással lemegy. Hát nem. A szüléssel lement kb 8 kiló és a szoptatással 1 év alatt még 10 feljött.

Aztán elkezdtem biciklizni és kevesebbet enni (nem fogyókúra csak egészségesebb étkezés), 3 hónap alatt 15 kiló szépen lement.

Most másodikkal vagyok terhes, eszem ágában sincs fogyózni. Majd utána lefogyok. A lényeg, hogy én és a férjem is elfogad így. Ez itt most nem a szépség korszaka (ok persze azért legyek igényes kismama, de nem kell vékonynak lenni). Szülés után pedig hidd el, a legkisebb problémád le a súlyfelesleg.

Esetleg próbáltál rendszeres testmozgást beiktatni? Mikor én elkezdtem biciklivel bejárni dolgozni, csak úgy peregtek le a kilók, pedig nem is figyeltem oda mennyit eszem. (átlag napi 30 percet tekertem)

Egyébként hacsak nem vagy 160 centi, erősen kétlem, hogy 60 kiló körül lenne a versenysúlyod. :-) Azért ne akard magad agyonsanyargatni, mert a teherbeeséshez is kell egy egészséges szervezet, amiből az embrió tud táplálkozni. Ráadásul amikor majd abbahagyod a diétát mert terhes leszel, úgy megindul a hízás hogy csak nézel, pedig csak simán nem sanyargatod magad tovább.


Ja egyébként bocsánat, a kérdésre a válaszom, hogy ez abszolút genetika függő. Vannak akikről olvadnak a kilók a szoptatással és vannak akikről nem. Sőt van aki hízik tőle, mint pl én.

2014. dec. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én 90kilóval estem teherbe, 5kilót híztam összesen. Előtte nekem sem ment sehogyan a fogyás.. Most másfél éves a babám, és pár hónapja kezdek fogyni mint az őrült.. 44-es nadrágot hordtam, egy hónap se telt el, és nagy volt rám, leesett rólam, elállt a fenekemnél, a combomnál.. December elején már 42-est vettem de ezzel is így jártam egy héten belül. Nem tudtam szoptatni, 3 hétig volt csak tejem sajnos.. Az életmódomon nem változtattam, csak talán így rendszeresebb lett az étkezésem baba mellett. Reggel normálisan jó sokat reggelizem, utána tízórai, kicsi gyümölcs/túrórudi/frissen készült gyümilé, ebéd olyan közepes adag, délután uzsonna, szendvics/csoki/vagy bármi más, de van amikor nekem kimarad mert nem kívánom, vacsi szigorúan 6 előtt, valami könnyű, ami laktat is, vagy egy pohár kakaó, forró csoki. :)

Szerintem a rendszerességen van a hangsúly, két hónap alatt két méretet fogytam..

2014. dec. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha hatvannak kellene lenned és hetven vagy,kicsit túlparázod ezt a túlsúly kérdést.Szigorú diétát említesz,sportot viszont nem.Van aki enélkül nem működik,viszont napi tíz perc kocogás csodát tesz.Én az utolsó terhességem alatt fogytam,majd a szülés után is.A titok pedig az volt,hogy különbséget tudtam tenni aközött,mire vágyik igazán a testem és mire a lelkem.Észrevettem,hogy egy csomó ételt úgy eszem,hogy nem is vágyom rá igazán,csak szinte a régi megszokás miatt eszem évek óta.Így szép lassan kikopott az édesség,meg a fehér kenyerek és a hús is.Nem azt jelenti,hogy soha nem eszem,hanem azt,hogy csak akkor,ha valóban kívánja a szervezetem.
2015. jan. 2. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ilyen koplalósan fogyózni és minden nap összesésig sportolni nem lehet terhesen,


Utolsó, itt írtam a sportról is. Sportoltam is, napi 1-2 órát, súlyzós edzés, strong body, step aerobik, szobabicikli, elipszis, futópad, tae boe, fitness... Most nem vettem ki új bérletet, egyszerűen az anyai ösztönöm azt súgja, hogy nem tenne jót, meg az sem, hogy izzadtan kijöjjek az edzőteremből és úgy jöjjek haza a minusz 10 fokban. Régen megtettem, most nem merem, hiába mondja nekem azt bárki, hogy ha előtte sportoltam, akkor ezután is tegyem azt, de én tudom hogy mennyire fárasztóak és megerőltetők ezek amiet csináltam, nem akarnám most, max a futópadot, de csak annyiért nem járok el terembe. Itthon szoktam könnyebb mozgást végezni, dehát az nekem édeskevés. Szobabicóm van itthon is, de amíg ilyen picike azt sem akarom.

2015. jan. 2. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!