Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2008-ban született meg a...

2008-ban született meg a kisfiam és letelt a 2 évem, ezután igényelnem kell az államkincstártól hogy még itthon maradhassak egy évet? Most akkor ez az egy év a gyes lesz vagy a gyed?

Figyelt kérdés
2010. febr. 24. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A gyed max. a gyerek két éves koráig jár. A harmadik évre gyest kérhetsz, a mák honlapjáról le lehet tölteni a gyes igénylő lapot.
2010. febr. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok!!! Az en lanyom szeptember 30-an lesz 2 eves .es en is itthol maradnek meg egy evet 3 eves koraig.A lanyom egeszseges,csak meg nem akarjuk beadni sehova.Akkor maradhatok itthol es fizetik is? Ez szuper lenne!!! De en ugy hallottam hogy akkor nem lessz benne a munkakonyvben az a ket ev amit kasz a gyereknek,hanem elveszited. En Erdelyben Szatmarnemetiben lakom.(fel fogom tenni ezt a kerdest hatha vannak meg rajtam kivul meg Erdelyi estleg Szatmari anyuka). Koszonom !!
2010. febr. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Erdélyben gondolom mások a szabályozások, mint Magyarországon.

Magyarországon a harmadik, gyes-es év beleszámít a munkaviszonyba (ha az közben nem szűnt meg), beleszámít a nyugdíjas évekbe (ha megéljük). A gyes idejére br. 28500, azaz nettó 25792 Ft jár.

2010. febr. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez röhej!!! 25 ezer forintból ki tudja eltartani a gyermekét?? Szivesen visszamennék dolgozni, de még nem akarom beadni bölcsibe, mert olyan kicsinek látom még oda. Inkább ithon maradok.
2010. febr. 24. 13:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Meg szerintem nem mindenki tudja kifizetni a bölcsit,és aki így van az mit csinál!?szerintem sokan ezért nem adják bölcsibe!
2010. febr. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pl én élek gyesből...

Hogy otthon maradj, azt nem kell igényelni, a gyest a máktól kell igényelni..

ÉS cspvel együtt 38,000 ft, de ha nem elég, mehetsz dolgozni is... te döntesz...

2010. febr. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!