Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hiszti. ötleteket várok mit...

Dorys1992 kérdése:

Hiszti. ötleteket várok mit csináljak a 18 hónapos kisfiammal?

Figyelt kérdés
Lehet megkövezni meg egyébb dolgok de nem tartom magam rossz anyának első gyermekem ráhagytam mindent. De most már eljutottunk oda hogy ha nem kap meg valamit valami nem ugy van ahogy ő akarja elkezd hisztizni. Már a boltba se lehet vele elmenni mindenki minket nézz mert hisztizik. Nem lehet beleültetni a kocsiba ő akar menni egyedül de mindent fogdosni akar ha felveszem elkezd bömbölni. mit csináljak vele olvastam egy helyen hogy anyukának a védőnő azt mondta hogy amennyi idős és elkezdi otthon a hisztit csukja be a szobába pl ha 2 éves akkor 2 percre és ha letelik menjen be hozzá kérdezz emge hogy befejezte e és ha nem megint 2 perc. Ezt ha valaki kiprobálta bevállt e. de ötleteket meghallgatok. Köszönöm.
2015. nov. 6. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Akkor mostantól gyakorlás és következetesség.

Ha hisztizik, hát hisztizik, akkor se kapja meg amit akar.

Neked kell keménynek lenni, ez másképp nem fog menni.

2015. nov. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem kövezlek meg, de nem kell ráhagyni. Menjetek el a boltba, nem kell neki mindent megvenni, nem kell engedni, hogy fogdossa a dolgokat. Ha hisztizik, akkor felveszem, próbálom lecsillapítani, elterelni a figyelmét. Ha nem sikerül, akkor befejezem a vásárlást. Nemrég megengedtük, hogy beüljön az autóba a vezető ülésre. Persze tetszett neki, oly annyira, hogy azóta egy harc, hogy a saját helyén üljön. De akkor is beletesszük, becsatoljuk, mert menni kell. Majd megszokja. Ezzel azt akartam mondani, hogy szerintem ha mindig engednénk hogy jó, csak két percre menj oda, akkor soha véget nem érő hiszti lenne. Így előbb utóbb belátja, hogy ha be kell ülni, akkor nincs kecmec, úgy is ott kell lenni.
2015. nov. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

itt van ide illő sok jó tanács

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


én válaszom az 5ös és 8 as, nem másolom

2015. nov. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Fiam 2,5 éves. Nem nagy hisztis szerencsémre, de mi így teszünk.

Annyi különbséggel, hogy nem kötjük időhöz. Kijöhet, ha befejezte. Ez néha 10 mp, néha 5 perc. Amíg hisztizik, nem megyek be hozzá.


Boltba úgy megyünk, hogy viszek játékot, így ha elunja magát, van mivel lekötni. Vagy viszek kekszet, az is leköti, míg rágcsál.

2015. nov. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a segítséget.
2015. nov. 6. 14:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Hasonlókat írnék én is, bár az én fiam 21 hónapos, ugyan így viselkedik, az a megoldás egyedül, hogy mindig kiveszem az adott helyzetből, kiemelem a dobálózásból, kiemelem a rombolásból és ha az étellel pancsol, akkor az ebédből is.

Nem oldotta meg a gondokat, de az adott helyzetet kiüti. Amúgy én azért szoktam nézni és örülök is, hogy látom más gyerekeit ilyen hiszti közepén, mert engem megnyugtat, hogy nem CSAK AZ ENYÉM ilyen földhöz verős toporzékolós elszaladós sikítós és sokkal türelmesebb vagyok utána a sajátommal. Egy ideig persze.

2015. nov. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem 2 éves múlt, dackorszak szele nálunk is jár.

Én is rávágtam mindent egy darabig, de beláttam nem nagyon célravezető.


A bolt nálunk is nagy gond volt, sok "tökéletes" szülő tekintete, melyről süt le, hogy szaranya vagy, mindeközben 1-6 hónapos babát tologat és gőze nincs Erről.

Szóval, nálunk "bünti" van. Bárhol találok bünti sarkot, majd 1-2 percre ott kellett maradnia.

Előtte szóltam, ha nem fejezi ne, akkor bünti sarok. Beállítottam és ott be is fejezte. Ugye ez nem elsőre, kb 5-6 nehéz alkalom volt, hogy megértse miért kell ott maradnia, volt, hogy 15 percet szórakoztam, hogy 1 percet álljon ott, de visszaàllítottam és ott is maradt végül.


A boltban is eljátszottam. Azóta, mint a kisangyal. Persze Mist us van bagyon ritkàn, hogy rájön, de be us fejezi.


A szobába becsukósdi viszont nem jó ötlet annyira. Főleg, ha nem tudja miért kell bezárva lennie.

De vannak olyan gyerekek, akiknèl ez is hatásos persze, mert egyedul szeretnek megnyugodni.


Próbáld ki amit írtam, ne add fel az első második kísérletnél, türelem és hidd el, hogy ez egy MEGOLDÁS.

2015. nov. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!