Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Pirner Alma császármetszése,...

Pirner Alma császármetszése, ez normális dolog szerintetek?

Figyelt kérdés

Ebben a videóban, elmondja, hogy kisminkelte magát, szép akart lenni, közben meg azért mert majdnem 4 kilós gyereke volt megcsászározzák.


[link]


Az én környezetemben 4 kiló fölött is bőven megszülik a gyerekeket. Én még ilyet nem is hallottam, hogy azért mert majdnem 4 kilós a gyerek császármetszés lesz.. Hova tart ez a világ? Normális dolog ilyet közvetíteni a nők felé, hogy milyen fontos a szülés közben az, hogy tiptop csajok legyünk, de azért a gyerek megszülésért nulla küzdelem?


2015. nov. 8. 10:02
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
73%
Hát szerintem ez nem gáz kategória, az orvos látja, hogy milyen a baba mérete, meg az anyuka mérete, ha szerinte jobban jár a császárral, mint a hüvelyi szüléssel, akkor ezt nem kell senkinek felülbírálni, főleg hozzá nem értőknek. Egyik barátnőm szült szép nagy babát hüvelyi úton, durva sérülései lettek, jobban járt volna a császárral. Hiába tudta megszülni, jóval kisebb károkat okozott volna a császár. Az meg, hogy sminkelt-e kit érdekel??? Ha neki így volt jó, így volt jó.
2015. nov. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Nekem két erős fájás között a cuccaim összeszedésére volt gondom. De a férjem rengeteget törölgette az erőlködős, izzadt fejem vizes törölközővel, miközben küzdöttem a gyermekünk megszületéséért. Nem tudom elképzelni, hogy kitartott volna bármilyen smink abban a 10 órában míg vajúdtam. De eszembe se jutott, megmondom őszintén.
2015. nov. 8. 10:52
 13/28 A kérdező kommentje:
Eléggé elkanyarodott a téma, de akkor én is leírom a véleményem. Külföldön eldöntik a nők, hogy hogyan? Nem gondolom azt, hogy orvos helyett az anyukának jogában áll eldönteni a szülés módját. Nálam az a normális, hogy ha az orvos mondja ki a császárt és nem lehet kérni. Amelyik orvos pedig ilyen indokkal császároz, az nálam le is írta magát. A császármetszés egy komoly életmentő műtét, és szerintem a legtöbb orvos egyetért abban, hogy orvosilag az a helyes, ha hagyják vajúdni az anyukát. Úgy látom, hogy itt a gyakorin is eléggé elterjedt a császármetszés teljesen normális és átlagos nézet.
2015. nov. 8. 10:59
 14/28 anonim ***** válasza:
77%

Már miért ne dönthetne arról,hogy császároztátja-e magát???

Rendelkezési jognak hívják,nyílván vállálja az ezzel járó dolgokat is,amiről felhomályosítják!

A te éléted meg se jobb,se rosszabb nem lesz attól,ha Pirner Alma a hüvelyén nyomja ki a gyerekét!

Én nyugodtan alszom attól,hogy őt császározták indokkal vagy indok nélkül!

2015. nov. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
68%

Egyébként a kommentedre reagálva volt itt nemrég egy kérdés,ahol már-már életveszélyesnek lett titulálva a normál,hüvelyi szülés!

De ettől függetlenül azt mondom,szüljön mindenki úgy,ahogy akar!

2015. nov. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
74%

Sajnállak, hogy ennyire sivár életed van, hogy van időd mások szülésén nyavajogni.

Tudod, az anyaságot nem azzal mérik, hogy mennyit szenvedtél a szülészeten. A szüléshez pedig mindössze két embernek van köze. A kismamának, és az orvosának. Szóval ha ekkora a pofád, mehetsz orvosira, aztán majd lesz jogod beleszólni.

2015. nov. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
88%

Nyilván ha hüvelyi úton szült volt, akkor nem sminkeli ki magát, mert el fog folyni, de mivel tudta, hogy császár lesz, ezért minden további nélkül.


Nem szeretem az ilyen embereket, mint te, akik mindent jobban tudnak. Igazi bezzeg anya..


Szerintem hadd döntse el ő hogyan akar szülni és ha neki ez így jó, akkor legyen.

Az pedig, hogy ez miért lett így megírva..Kenyeret és cirkuszt a népnek. Te is azon csodálatos rétegbe tartozol, akihez eljutott ez és foglalkozik vele. Ez volt a lényeg.


A császárról pedig miért ne dönthetne valaki? Életmentő műtét? Igen..régen az volt. Mára pedig sokan jobban járnak ezzel. Az pedig sehol sem bizonyított tény, hogy jobb a baba szempontjából a vajúdás. És most elő ne szedj nekem valami tudományos cikket a Borsból, már így is kellőképpen leírtalak.

2015. nov. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Elég ronda hangnemet produkálnak itt egyesek, nem tudom, hogy ennyire a lelkükbe gázoltam-e mert felmertem tenni egy kérdést. Több szakirodalmat is olvastam dúláktól, bábáktól, természetes szülés párti orvosoktól és újra és újra meglepődve tapasztalom, hogy mennyire eltorzult a császármetszéshez fűződő értékrend a mai világban. Anyukám idejében tényleg életmentő műtétnek használták és a nők nagyon nagy része teljesen normális úton tudott szülni. Igenis bizonyított tény, hogy ez a természetes és a jobb, persze a komplikációmentes!
2015. nov. 8. 11:39
 19/28 anonim ***** válasza:
60%
Oké, legyen így, ha ettől jobban érzed magad. :)
2015. nov. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
67%

Sztem senki nem ütött meg ronda hangnemet.

De ez gondolom megint a "nem az a baj,amit mondanak,hanem ahogy mondják" esete!

2015. nov. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!