Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire rosszak a körülmények...

Mennyire rosszak a körülmények egy lakásotthonban?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm gyerekeit egészen kiskorukban elvette a gyámhivatal :-( arra hivatkozva, hogy a szülők munkanélküliek. A gyerekeket örökbe fogadták, csak sajna a nevelőszülők egyike hirtelen meghalt, a másik pedig mentálisan instabil lett, így a gyerekek lakásotthonba kerültek. A gyerekek állításuk szerint nagyon nem érzik ott jól magukat, már többször szökni próbáltak. Egy lányról és egy fiúról van szó, a fiú 14 éves és már dohányzik, a lány 13 éves, barátkozik egy 19 éves lánnyal, szintén dohányzik, úgy festi magát és úgy is viselkedik mint egy prostituált.

Tényleg ennyire rossz a helyzet a lakásotthonokban, vagy mennyire rossz egyáltalán? Én csak hallottam dolgokat, hogy sok ott a magatartás zavaros, a fiúk bűnözők lesznek a lányok pedig prostituáltak.

Mi ebből az igaz? A lakásotthonok nagy részére igazak ezek a hírek?



2015. nov. 18. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

régen a tévében(manapság a neten) is futott sokszor az eltűnt gyerekekről lista.

99%-uk gyermekotthonból tűnt el, szóval mégha kezelhetetlen magatartászavarosak is(ami nem is csoda) de azért ez a szökési ráta mégis rámutat valamire szerintem...


egy gyermeknek egy család biztonsága lenne a legfontosabb, mégha kamasz is, aki keresi önmagát, ill akkor még jobban, hogy példa értékű mintát láthasson.

2015. nov. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
(valszeg nem a körülmények rosszak, hanem a család meleg nincs abszolut jelen.)
2015. nov. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A körülmények fizikailag/anyagilag 100X jobbak,mint amit egy àtlag ember tud nyújtani a gyerekeinek. Minden hónapban ùj ruha cipő zsebpénz,szóval szinte mindent megkapnak. Viszont egyedül vannak,vagy olyan mintha lenne 30-40 testvérük a szülők meg àllandóan dolgoznak. Szóval nem sok törődés jut nekik plusz ott a trauma amit az ide kerülés okoz. Amúgy sàntìt a sztorid,mert senkit nem vesznek el a szüleitől csak azért mert munkanélküliek. Törvényi előìràs,hogy anyagiak miatt nem szakìthatnak szét csalàdot. Tehàt vagy kamu a dolog vagy volt ott màs is.
2015. nov. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok,ezen kìvül pedig attól,hogy nevelésbe veszik a gyereket még nem örökbefogadható. Sőt a szülő ugyanúgy làtogathatja hazaviheti ünnepekre stb. Szóval ez sem igaz.
2015. nov. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igazából volt más is, csak ez bonyolult, és rájuk való tekintettel nem akartam leírni az egész történetet, nehogy valaki rájuk ismerjen, nem lehet tudni....

De ez nem kamu, ez igaz. Direkt a hely nevét nem is írtam le.

2015. nov. 18. 21:25
 6/9 A kérdező kommentje:
Pedig ez így történt. A gyerekeket elvették, nevelőszülőkhöz kerültek majd lakásotthonba. Személyesen ismerem őket a gyerekeket is. Egyébként a vér szerinti szüleik meg szokták őket látogatni.
2015. nov. 18. 21:37
 7/9 anonim ***** válasza:
Az oké,hogy elvették valamiért a gyerekeket,amit nem ìrsz le. Érthető. De akkor nem fogadta őket senki örökbe,mivel ez esetben nem làtogathatnàk őket a szülők,hiszen màr nem lenne közük a gyerekekhez hivatalosan. ( màs kérdés a biologiai tényező)
2015. nov. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én nem hazudok, ez tényleg így volt. Azoknak a gyerekeknek tényleg voltak nevelő szüleik miután a vér szerinti szüleiktől elvették őket, hisz csak nemrég kerültek lakásotthonba ahonnan próbáltak már meglógni.

Én ugyan nem értek ezekhez a dolgokhoz, de attól még, hogy egy gyereket örökbe fogadnak, a vér szerinti szülője miért ne látogathatná meg? Hisz hallottam olyat, hogy pl. leány anyák akik tiniként teherbe estek, de anyagi okokból nem tarthatták meg a gyereküket, később mikor örökbe adták utána meg is látogathatták a gyereküket.


Azt nem tudom, hogy a szóban forgó gyerekeket látogatták- e a vér szerinti szüleik míg nevelőszülőknél voltak, de a kapcsolatot biztos tartották a gyerekekkel legalább neten keresztül. De azt biztosan tudom hogy a lakásotthonba el szoktak látogatni, azt senki nem tilthatja meg.

2015. nov. 19. 22:39
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért az is más, hogy nevelőszülőknél vannak elhelyezve, vagy örökbe fogadták őket. A két dolog nem ugyanaz, ezt próbálják neked itt elmagyarázni.

Az örökbe adásnál lemondanak a szülői kötelezettségükről, magyarul megszűnnek a szülei lenni a gyereknek, már csak biológiailag azok. Ez végleges döntés.

A nevelőszülők pedig úgymond gyámok, míg a család helyzete rendeződik annyira, hogy vissza lehessen helyezni a gyerekeket, az egy átmeneti dolog.

2015. nov. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!