Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek lehet manapság...

Szerintetek lehet manapság boldog egy gyerek egy szerény anyagi körülmények között élő családba?

Figyelt kérdés
Ezen gondolkoztam, hogy a mai el anyagiasodott világba lehet-e boldog úgy egy gyerek hogy szerény körülmények között élnek. Ha például egy kiegyensúlyozott szerető családi légkörben nő fel a gyerek. Mi ha szegények nem is voltunk, de az osztálytársaim családja szinte kivétel nélkül mindig is sokkal többet engedhettek meg maguknak mint mi. Kiegyensúlyozott családi légkörről nem igazán tudok beszélni, mert édesanyám nagyon szeret minket, és erő felett próbálta mindig oda tenni magát, de apám elég sokszor egy p*öcs. Szóval egy olyan világban ahol az iskolába a gyerekek arról áradoznak hogy ki milyen új Iphone-t, Ipadot laptopot meg kiskutyafarkát kapott, lehet boldog egy olyan gyerek akik szerény anyagi körülmények között lévő családban él? Szerintem nem igazán... De kíváncsi vagyok a ti véleményetekre.
2015. máj. 15. 12:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg lehet, igen, persze, de azt elmondom, hogy az örökös lemondás nem jó hatással van a gyerekre. Lemondás alatt azt értem, hogyha nem kapja meg azt

1. amire szüksége van

2. ami a legtöbb barátja számára természetes.


Én így nőttem föl, tudnék róla mesélni. A lányom nem így fog. Legalábbis mindent elkövetek ezért, miközben igyekszem a másik véglettől is tartózkodni.

2015. máj. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%
Igen. Értékrend kérdése. Kevesebb (hazug) barátja lesz annak, aki nem villogtat iphone-t, de igaz kapcsolatai lesznek így. Az első barátom ilyen családból jött, nagyon-nagyon szerettem. Egyedi, kézzel készült ajándékokat kaptam tőle, nagyon sok szeretetet (amit ki is tudott mutatni, nem csak "húzta a hajam", mint az oviban), tényleg azt tudom mondani, hogy így felnőtt női fejjel is megmaradt bennem, milyen fantasztikus ember volt. De ő nem csak hogy szerény körülmények között nőtt fel, de kifejezetten szegény családból jött. Ma már orvos. Ösztöndíjból élt. Szerintem boldog volt, pedig az osztályban neki lett utolsóként mobiltelefonja. Ma, felnőtt férfiként sem érték számára az ilyesmi. A kapcsolatai annál inkább.
2015. máj. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
63%
Csak egy szerető, biztonságos családban lehet igazán boldog a gyerek. Ha ez megvan, nem fogja érdekelni az ájfon, meg a töbi sz@rság, amit néhány hét alatt megunnak, vagy elveszítenek a többiek.
2015. máj. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. AMit ti leírtok, az egy felnőtt gondolkodásmódja (vagy ahhoz áll közel). Egy gyerek igenis szeretne játszóházba menni, sportolni járni, zenét tanulni, táborba menni, kirándulni a hét végén vagy gyerekkoncertre menni, szeretne jégvarázsos legót karácsonyra és biciklit a születésnapjára. Nem az ájfónról van szó, szélsőségesen sarkítjátok a dolgot. De még egy felnőtt is kellemetlenül érzi magát, ha nincs pénze alkalomhoz illő ruhára vagy fordászra vagy nem tudja megvenni a bérletet a buszra...
2015. máj. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
73%

4-es!

Félreértjük egymást. A lakás, az étel, a tanulás (beleértve a sportot vagy a zeneiskolát) alapfeltétel. Ahol ez nem biztosítható, ott tényleg nem szerencsés gyereket vállalni. De hidd el, hogy egy szerető családban, jó nevelés esetén nem lesz lelki sérült a gyerek, ha esetleg csak használt biciklit kap, nem jut el sítáborba, vagy nem 20 ezer forintos cipőt hord.

2015. máj. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Igen, ebben egyetértünk, ezért is írtam azt, amit első válaszomban írtam.
2015. máj. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Itt a kérdés, hogy mit nevezünk szegénységnek.

Úgy gondolom,hogy iphone nélkül természetesen lehet boldog,k iegyensúlyozott életet élni (itt megjegyezném,hogy akkor is,ha valakinek telik rá). De,ha egy gyereknek állandó lemondás van az életében, hogy ha soha nem kap egy új cipőt, vagy egy új farmert,ha nem tud megvenni egy kiránduláson két gombóc fagyit, ha nem kap Karácsonykor legalább egy kis ajándékot, akkor szerintem nem, nem igazán boldog. Persze, nagyon fontos a szeretet, de abból még nem kerülnek kifizetésre a számlák, abból még lehet mondjuk sportra járatni,ha netán tehetséges, és még lehetne sorolni.

2015. máj. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Ez egy összetett problémakör. A mai világban nehezebb "megfelelni" a társadalmi kihívásoknak, mint az én gyerekkoromban. Én még a szocializmusban voltam gyerek, a szüleim kifejezetten szegények voltak, sokszor meg kellett értenem, hogy most éppen valamire nem telik. De nem volt rossz gyermekkorom, nem voltak elérhetetlen vágyaim, mert sok hasonló társam volt, voltak tőlünk gazdagabbak, de nem voltak óriási különbségek. Ami után vágyakoztunk, azt a szülők előbb-utóbb össze tudták spórolgatni. Mi még azt tanultuk meg az élettől, hogy spórolással, kitartó munkával az ember elérheti a céljait.

A mai világ ettől már kissé szélsőségesebbé vált.

Két kamasz fiam van, 14 és 12 évesek. Úgy érzem, anyagilag mi a középosztálybeliekhez tartozunk, nincsenek anyagi gondjaink, de nem is dőzsölünk a milliókban. Igyekszünk fiainkat is a helyes pénzgazdálkodásra nevelni, arra tanítani, hogy nem a külsőségek, az anyagi értékek a legfontosabbak, és hogy nem kaphatnak meg rögtön mindent amit csak kiejtenek a szájukon. Az iskolából mindig azzal jönnek, hogy a legtöbb osztálytársnak már van Iphone, saját laptop, tablet, x-box 200 ezres telefon 30 ezres Nike-cipő stb.

A gyerekek ezzel menőznek, és akinek nincs meg ez a sok kütyü, akkor cikizik, lenézik.Nagyon nehéz így a boldog családi háttér biztosítása azoknál, akiknek erre nem telik.

Én azt mondom, mi megtehetnénk, hogy ezeket mind megvegyük, de nem tesszük. Egyrészt akkor anyagilag egy kicsit szűkösebb lenne a büdzsé, más fontos dolgoktól vennénk el a pénzt, másrészt nem hiszem, hogy a gyereknek az a jó, ha mindig mindent megkap, és nem érzi a dolgok értékét. A nagyfiam most lett 14 éves, szülinapjára kapott egy külön laptopot, amire már kb. másfél éve gyűjtöget, volt 50 ezer Ft spórolt pénze, amit mi kiegészítettünk. Megvesszük nekik, aminek látjuk az értelmét, de vannak olyan összegek, amit irreálisnak tartok, pl. telóra, Iphone- ra többszázezret kiadni.

Az érem másik oldala, hogy ismerek a haveri körükben olyan családokat, ahol tényleg szegényebbek mint mi pl, de a gyereknek megvan minden hülyeség, mert a látszat az kell, azt nem látja senki, hogy otthon meg üres a hűtő, vagy nincs kifizetve a villanyszámla.

A kérdésre válaszolva lehet egy gyerek boldog egy szegényebb családban is, ahol kiegyensúlyozott családi légkörben élnek, és nem kell nélkülöznie, éheznie fáznia ilyesmi, de sokszor kell szembesülnie a lemondásokkal, az anyagi világ árnyoldalaival, ezért természetesen nem fogja mindig jól érezni magát, sok vágya elérhetetlen lesz, de ésszerű neveléssel és szeretettel lehet ebből a helyzetből a lehető legjobbat kihozni. Az a lényeg, hogy a gyerek megtanuljon különbséget tenni, mi a fontos, mi nem. A nagyfiam már elég értelmes, lepereg róla az osztálytársak versengése, a kicsi még szívja a fogát néha, ha beszólnak neki. Egy példa, tavasszal kapott új cipőt, a Deichmannban vettünk egy épp akciós Fila sportcipőt 6900 Ft-ért. Első nap mikor elment benne iskolába, megszólták a menő haverok, hogy ez a cipő gagyi, csak az Air max a menő. Értelmét sem látom egy cipőre 20-30 ezret kidobni feleslegesen, mert 3 hónap múlva már úgyis kinövi.

Szóval egy kicsit nehéz dolog így boldognak látni a gyerekeinket, de nem lehetetlen, csak egy kicsit fárasztó folyamatosan harcolni a külvilággal.

2015. máj. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
attól függ te mire gondolsz. milyen szerény körülményekre. nekünk nem volt sok pénzünk,sőt. minden év elején azt hallgattam a suliba,hogy ki hol volt nyaralni. persze,nem létszükséges,de balatonra,sehová nem tudtunk menni. soha. nagyon rossz volt azt hallgatni,hogy mások hol voltak. nem volt pénz se mozira,se semmire. állatkertben voltam talán 2-3x. moziba talán egy párszor anyuékkal kb 2-4x. alig kaptam ruhákat,mikor már tini voltam sokszor anyu odaadta az övét aztán kész. strandon is csak párszor voltunk,nagyobb koromban egyszer mentünk standra,ez volt a nyári program. általános végéig,és közép elején is a dedós szemüvegemet kellett hordanom,amit 2.-3.os koromban vettünk,mert nem volt pénz új keretre. szülinapokon tinikoromba már szinte semmit nem kaptam. nagyon-nagyon apróságot,pl. spray ilyesmi amit egyébként nem kaptam,mert nem volt rá pénz! már nem is vártam a szülinapokat,névnapokat. egy nyamvadt tábla csokit a legrosszabb években fél évente egyet kaptam,azt is elfeleztük anyuval. még sorolhatnám. a válasz a kérdésedre,nem ilyen körülmények között nem lehet boldog egy gyerek. viszont ha normálisra gondolsz,hogy lementek balatonra,mert nincs pénz görögbe menni,vagy nem márkás ruhát veszel,de veszel, vagy nem tudod megvenni a legújabb telefonokat,ezek nem számítanak. ezeknél a szerető család többet ér :-)
2015. máj. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

@13:46


Igen valami ilyesmire gondoltam szerény körülmények alatt, de csúnyán szegénységet is mondhattam volna.

2015. máj. 15. 15:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!