Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha 42 évesen gyereket szülők,...

Ha 42 évesen gyereket szülők, nagyobb az esély hogy a baba betegen születik?

Figyelt kérdés
2015. dec. 19. 19:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
79%

Statisztikákat elemezve ugyanannyi az esély, fiataloknál több beteg gyerek jön világra mert fele annyi szűrés van.

A korral nő a kockázat , de ez is génekben van..akiben nincs annak 50 évesen is egészséges gyereke lesz akiben meg megvan annak 25 évesen is lehet beteg.

2015. dec. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
35%

Aki felelősen gondolkodik, fiatalabbként is elvégezteti a fontos szűrővizsgálatokat.

De egy orvosi tényt amit az egyik válaszadó írt, ne hazuttoljuk már meg.

Ha nem lenne nagyobb az esély 35 felett sem lenne több vizsgálat.

2015. dec. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
52%
Nagyobb az esély, de rengeteg huszonéves párnak születik beteg gyereke, és rengeteg idősnek születik egészséges gyereke.
2015. dec. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
62%
A Down kór esélye nő ugyan, de sok szűrővizsgálattal ezt már valóban ki lehet szűrni. Egyébként meg olvastam már olyan tanulmányt, amely konklúziója az volt, hogy nem az anya életkora, hanem a "párkapcsolat életkora" számít. Merthogy nem a tüszőből kiszabadult petesejt kromoszóma állománya változik meg, hanem ahogy halad lefelé a méh irányában (ami több nap is lehet), változások következnek be a kromoszóma állományában. Így, ha fiatal petesejt nem termékenyül meg, akkor az elöregedő, a megtett út során kromoszóma változáson átment petesejt termékenyülhet meg. Vagyis minél gyakoribb a nemi együttlét (fiatal párkapcsolat), annál kisebb az esély a rendellenességre.
2015. dec. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
73%

Amit írt az utolsó, én is hasonlókat olvastam korábban. Lerövidítve, hogy a beteg magzatok inkább az öreg petesejt miatt vannak - amiket az utolsó pillanatban termékenyítenek meg és nem már várnak rá, hanem éppen elkapják, de akkor már elkezd pusztulni.


A több szűrővizsgálat pedig nagyobb biztonságot jelent és nagy esélyt egszséges gyerekre.

2015. dec. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
75%

"A több szűrővizsgálat pedig nagyobb biztonságot jelent és nagy esélyt egszséges gyerekre."


Szeretem ezt a finom fogalmazast. A szurovizsgalat nem akadalyozza meg egy beteg magzat letrejottet, csak a megszuleteset, azaz ha az eredmeny olyan, akkor a magzatot megolik.


Nem olyan egyszeru dontes am az sem.

2015. dec. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
7%
Miert lettem lepontozva 11%-ra?:)
2015. dec. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Tehát szigorú orvosi vizsgálatok mellett és különböző terhes vitaminokkal egészséges lehet a babám? Köszönöm a válaszokat!
2015. dec. 20. 06:02
 19/23 A kérdező kommentje:
7 éve vagyunk együtt és 2 X volt egészségügyi kaparásom.
2015. dec. 20. 06:06
 20/23 anonim ***** válasza:
Sajnos igen.
2015. dec. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!