Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan hordozótok, amiről...

Van olyan hordozótok, amiről most megállapították, hogy veszélyes?

Figyelt kérdés
Nekünk van, de nem használjuk, mert a pici baba összenyomódik benne, hiába lehetne elvileg újszülött kortól használni. Nem jött be. 14000.- Ft volt...
2010. márc. 25. 22:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Láttam amikor erről volt szó, de hát nem tudom... Én rögtön utána mondtam magamban, hogy köszönjük ezt a marha részletes és lényegretörő beszámolót. Arról ugyanis gyakorlatilag nem esett szó, hogy miért is okozta ez a hordozó két baba halálát. Egy orvos arról beszélt, hogy ha hátul hordják, akkor nem látni, hogy a baba rosszul helyezkedik benne. De arról egy mukkot sem szóltak, hogy ez ebben a két sajnálatos esetben így volt-e, mint ahogy arról sem, hogy ha elöl hordja valaki, akkor mi a veszélyes benne.
2010. márc. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
De mondták azt is ,hogy mi okozta a halálukat,megfulladtak benne...
2010. márc. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ja, lehet, akkor nem hallottam pont azt a részt, de arról nem volt szó, hogy ez elöl hordásnál is megeshet-e, mert abban a pár mondatban, ami ezzel foglalkozott, csak annyit mondtak, hogy ha hátul van a baba, akkor az anyuka nem látja. Utána már csak arról volt szó, hogy milyen a kendő meg hogy a Hadas Kriszta hogyan tologatja a babakocsit. Szerintem ez egy eléggé összecsapott bejátszás volt, kicsit jobban is utánajárhattak volna.
2010. márc. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"A hatóság szakembereinek véleménye szerint a kisbabák megfulladhatnak a táskaszerű hordozókban, mert a hordozó szövete hozzányomódik az orrukhoz vagy a szájukhoz, illetve a még gyenge gerincű kisbabák teljesen összegömbölyödve nem jutnak levegőhöz, mivel arcuk a mellkasukra bukik."


Tényleg így van, teljesen összenyomorodik benne a baba. És ha a szülő nem figyel (márpedig valószínűleg azért használja, hogy tudjon 2 kézzel vásárolni,buszon kapaszkodni, stb), akkor baj lehet. Mi egyszer kipróbáltuk, és nem vált be. Nézzétek meg képen: szinte egy labda a baba. És ezek a hordozók nagyon vastag anyagból vannak, ha oldalra fordítja a kis fejét, nem biztos hogy kap levegőt.

2010. márc. 26. 08:06
 5/13 anonim ***** válasza:

Nincs és ilyenbe bele sem tettem volna.

nekünk kengurunk van, illetve már kinőtte, de nagyon jó volt.

2010. márc. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mi azért vettünk ilyet, mert újszülött kortól használható. Jónak tűnt.
2010. márc. 26. 08:27
 7/13 anonim ***** válasza:

Őszintén, egy babahordozó kendőt is fel lehet kötni olyan bénán, hogy akár megfulladhat benne a baba.


Ez az ominózus Babysling hosszú éveken át favorizált hordozó volt, nekem is volt (bár nem használtuk, mert a lányom csak a babakocsit szerette), én 4 évvel ezelőtt vettem, és akkor egy csomó (magyar!) honlapon is ajánlgatták lelkes kismamák.

Ezzel nem vitatom az eszköz veszélyességét, csak fura, hogy több évnyi használat után jöttek rá.

2010. márc. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekünk is van.Megpróbálom visszavásároltatni a forgalmazóval.Ha sikerül,veszünk más fajtát,ha meg nem akkor majd figyelünk a babára,hogy ne legyen baj. De amúgy most külföldön betiltották a bébikompot,azelőtt megdőlt a kókuszmatrac klasszságát éltető elmélet is...most akkor mindent dobáljunk ki??? ....
2010. márc. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mi vettünk eggyet mikor a babám 1 hónapos volt, de ahogy beletettem orditott, mert nem érezte jól magát benne. Egyébként én is egyből megijedtem hogy fogom ebbe cipelni mert úgy elsüllyedt benne az egész gyerek, a feje se látszott ki. Pedig olyan jónak tünt. Úgyhogy visszavittük és kicseréltük egy kengurura. Szerencsére jól döntöttünk.
2010. márc. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%

Brendom blokk nélkül visszaveszi, ha neten rendelted, akkor a forgalmazó cég visszaveszi, asszem.


Amúgy nekem a hordozókendő sem szimpi, sokszor nézem kisbabák valahogy bele vanak nyomorítva.


08:17

2010. márc. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!