Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik abortuszellenesek azok,...

Akik abortuszellenesek azok, úgy gondolják, hogy egy nem akart gyereket megszeretnének a szülei?

Figyelt kérdés
Az örökbeadásba ne menjünk bele. Ha egy nő kiír egy kérdést, arról hogy abortuszra menne, sokszor írjàk hogy megbànod, a gyereked, abortuszos videókat linkelnek. Ugyanakkor ott van az, hogy sokszor a tervezett gyereket sem szeretik a szüleik. Bántalmazzák, nem foglalkoznak vele.
2016. jan. 16. 16:13
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
65%

Nem kell ahhoz kivenni a méhet, hogy valakit mesterségesen nemzőképtelenné tegyenek.


A témához pedig: nekem van ismerősöm, akinek eddig 5 (!!!!) abortusza volt, pedig még csak 20 éves. Fűvel-fával, védekezés nélkül, mellette pia, cigi.. Nos, akármilyen kegyetlen is, de az ilyen inkább be is szülje meg azt a gyereket, mert minimum egy rossz körülmények között nevelt, szeretethiányos, lelkibeteg gyerek (aztán majd felnőtt) lenne, rosszabb esetben az életmódnak köszönhetően még valami testi fogyatékossága is lenne. Szóval ilyen esetben az abortusz egy "szükséges rossz" és természetesen tudom, hogy egy élet kioltása, de szerintem egy ilyen gyereknek rosszabb lenne, ha megszületne és ilyen anya "nevelné".


Viszont! Egyszer feküdtem a nőgyógyászaton, ahol egy 37 éves nőn abortuszt végeztek. Mesélte, hogy megszakítással védekeznek a férjével már a kezdetek óta és most becsúszott. De nem akarják, mert a karrier fontosabb, nem akar otthon maradni a gyerekkel és már amúgyis vagy kettő. Egyébként teljesen jól élnek, anyagilag megengedhették volna maguknak azt a gyereket, nélkülözésről szó sem lett volna. Nos (habár mindenkinek joga van eldönteni szül-e vagy sem) én az ilyet elítélem. Felelőtlenségből teherbe esik és aztán önzőségből elveteti. Számomra ez nem szimpatikus magatartás. Bár talán még ez is jobb annál, mint ha megszüli és aztán érezteti a gyerekkel, hogy hát őt nem igazán akarták..

2016. jan. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
76%
Ezért mondtam hogy abortuszpárti vagyok, ha nem fogamzásgátlás helyett használják. Azért vetettem fel a férfiak felelősségét is, mert ezt (is ) szeretik a nőkre hárítani. Csakhogy ennek nem kellene így működni. Mindig két ember felelőssége kellene hogy legyen, mégis sorozatban hallom vissza fiatal lányoktól, hogy a pasijuk nem hajlandó óvszer használni. Ha pedig így nem mennek bele a szexbe, akkor elhagyással "fenyegetik" őket. Ez egy egészséges lelkületű nőnél max annyit vált ki, hogy lelépteti a pasast. De a tiniknél legtöbbször nem így működik. Ezek a lányok sokszor bizonytalanok, félnek attól hogy elhagyják őket. És meg is van a végeredmény. A tablettáról annyit: nem százszázalékos, és nem véd a nemi betegségektől. Mindkét félnek észen kellene lenni.
2016. jan. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
55%
Lám-lám, milyen az emberi történelem, időnként ismétli önmagát és az emberek semmit nem tanulnak a múltból. Mintha Ratkó Anna nevével "fémjelzett" korszak éledne újra....
2016. jan. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
51%
Ez egy olyan téma, amin a végtelenségig lehetne vitatkozni. Én a véleményemet írtam le, ahogyan mások is. Én soha nem lennék rá képes, nyílván különbözőek vagyunk. Mindenki bízza a lelkiismeretére a döntését.
2016. jan. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem aki nem akarja és abortuszra akar menni, az inkább menjen is abortuszra. Gondoljunk arra, hogy milyen sorsa lenne annak a gyereknek.

Lassan már az eseméy utáni tablettát beszedők is gyilkosok lesznek...és igen, velem is előfordult pár hónappal ez előtt életemben először és remélem utoljára...megjegyzem, nem az én hibámból. 11 éve vagyunk együtt a párommal, tudom, ha egyszer elmegy bennem, akkor abból gyerek lesz. 2 gyerekünk van, 2x vetéltem, és kábé ennyiszer voltunk együtt védekezés nélkül. Pár hónappal ez előtt elkapott minket a hév, gumi később került elő, kábé 2 perc volt és mire előkerült véletlen elsült párom...életébe nem fordult még vele elő állítása szerint. Sajnos én szívtam volna meg, de rögtön reggel mentem a patikába.

Mindenkivel megeshet. És az abortusz ellenesek nemc csak azok ellen vannak, akik agyba-főbe védekezés nélkül, hanem még akkor is kitartanak, ha véletlen becsúszott, sőt, még akkor is, ha úgy csúszott be, hogy nem vették észre, hogy kilyukadt a gumi és mikor kimaradt a mensi, akkor mentek orvoshoz.

Sokkal jobb annak a gyereknek, ha nem jön a világra, ha nem akrják. Sokan pedig azért nem akarják megtartani és utána örökbe adni, mert félnek, hogy utána megszeretnék a gyereket, örökre megbánnák, hogy örökbe adták....stb. Akik már voltak terhesek tudják, hogy miről beszélek. Egy csomó hormon megy át az emberen. Persze lehet mondani, hogy egy csomóan meg gyerekre várnak, de akkor is azt mondom, ez a hordjuk ki és adjuk örökbe módszer nem jó. Egy életre tönkrevágja valószínű a nő életét...lelkileg. Persze elkövette azt a hibát, hogy teherbeesett, viselje, de azért ha csak nem úgy történt a dolog, hogy lesarta, hogy megesik vagy se, akkor sem érdemli meg senki, hogy élete végéig cipelje ezt a láncot.

Amikor az életről beszélünk, mindig a már meglévőnek kell az elsőbblegesnek lenni. Sok mindent elítélünk az életben úgy, hogy fogalmunk sincs róla, hogy mit ítélünk el...sok dolgot nem tudunk átlátni, amíg át nem megyünk rajta. Könnyű ítélkezni annak, aki nem járt még ugyanabban a cipőben. Könnyű azt mondani, hogy én soha nem lennék képes rá...inkább ne legyünk abban a helyzetben, hogy megtudjuk, hogy mi mit tennénk.

Aki 24 hetes babát elvetet, annak is megvan biztos az oka...és csak azért ne ítéljünk el valakit, mert 37 éves, van két gyereke, gazdagok és még igazán beférhetett volna a becsúszott gyerek..az ő élete, joga van hozzá, hogy eldöntse, mit kezd vele. Az embrióknak meg még nincs, mert nem tudnak felszólalni a maguk védelmében. Minden nap életeket veszünk el...csak azt nem számoljuk el gyilkosságnak, mert amiket megülünk, azok nem tudnak felszólalni a maguk védelmében...minden élőlény gyilkos, mert az életben maradáshoz, a boldoguláshoz gyilkolni kell. Csak mi túl sokat agyalunk ezen. Mindenki foglalkozzon a saját dolgával. Ha majd törvény ellenes lesz, akkor nem lesz több abortusz....addig meg mindenkinek szíve joga gyilkolni.

2016. jan. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
46%
"addig meg mindenkinek szíve joga gyilkolni" Azért remélem te is érzed, hogy ez így kicsit erős. :) És miért kellene a törvény szerint cselekedni? Erkölcs? Lelkiismeret? Felelősségtudat? Az, hogy titeket elkapott a hév biztos véletlen volt.. Hogy a férjed elélvezett, hát az is biztos véletlen volt, mert az csak úgy megy, orgazmusért nem kell csinálni semmit. Csak úgy magától megtörténik. Véletlen.. :) És persze egyből hárítottad. Nem a te hibád.. Hát kié? :)
2016. jan. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
43%

Az én lányom nem tervezett baba. Az elején megmondta az apja, hogy ha megtartom egyedül leszek. Mindig is abortusz párti voltam, mégis mikor én kerültem ebbe a helyzetbe, nem tudtam végigcsinálni, egyfolytában ezen járt az agyam. Teljesen más, ha benned fejlődik a magzat, érzed a létezésének hatásait a testeden. Főleg az első vizsgálatnál tudatosul.


Mostanra úgy gondolom, hogy aki nem érzi az abortusz súlyát, annak megtiltanám, az adja örökbe, ilyen alacsony EQval azon is túl tudna lépni. Aki tudja, hogy ez nem csak egy egynapos műtét, de úgy érzi nem tudná vállalni, annak engedném. Az az ember nem tudna túllépni egy örökbeadáson, nem élhetne két ép emberke utána.


Egyébként nagyon bírom a lányom, az új életem szórakoztatóbb, boldogabb mint a régi. Változott az értékrendem, kiegyensúlyozottabb vagyok és mivel a lányom apját(aki havonta látogatja és nem fizet gytt) nem utálom, így a gyerek rá hasonlító tulajdonságait is szeretem. Anyagilag nem vészes, segített kijelölni a céljaimat és motivál. Persze hiányzik a spontaneitás, de úgy érzem többet nyertem, mint amiről le kellett mondanom.


A környezetemben élő tudatos gyermekvállalók között ismerek türelmetlen, ingerült anyukákat, de ők inkább a házasságaik feszültségét vezetik le a gyerekeken.


Ami rossz még eszembejutott, lelkiismeretfurdalásom van, mert terhesség alatt nem vártam eléggé, és stresszes voltam, ezt talán próbálom kompenzálni több foglalkozással akkor is, ha nem feltétlen igényli.

2016. jan. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
41%
#15, abban igazad van, hogy mindenkinek joga van eldönteni, hogy vállalja-e a gyereket vagy sem, de ez a "véletlen élvezett belém" és "nem az én hibám" szöveg ez már a 16 évesek szájából is gáz, egy kétgyermekes anyukától meg aztán.. Siralmas! :-(
2016. jan. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
65%

a mai tabik mellet nem olyan nehéz terhesnek maradni -- lásd a kérdéseket a szexualitás kategóriában ...

elég egy pici hasmenés vagy egy olyan étel ami meghajt és már is retteghetsz h az vagy e vagy sem

vagy egy betegség ami mellet antibiotikumot szedsz vagy csak simán valami erősebb gyógyszert


DE!!!

nem csak a nő feladata a fogamzás gátlás

sok kérdés volt itt ahol a pasi kiakadt mert a csaj kérte h bocsi de most kell a gumi mert (lásd fentebb) és mégsem húz mert: minek szedsz tabit nem ? alapon

kiakadnak ha a nő nem szedhet tabit pl hormonális okok miatt vagy mert friss a kapcsolat és fél h elkap valamit

és akkor most nem írok a zsarolásról amit a pasik csinálnak a lányokkal

ebben az ügyben ...


pont a pasik azok aki látszatra benne lennének egy férfi fog gátló beszedésében

de ha tettekre kerül a sor akkor mégse mert hát én pasi vagyok

gumit meg nem mert milyen már az h zokniban ...


abortusz:

mindig nézd meg h miért és ki az aki

nem ítélj elsőre !

ezer oka lehet h miért lépi meg ezt egy nő/lány ...

és ha sikerült ezt eldönteni akkor támogasd és ne akard lebeszélni

a döntés következménye mindig azé aki elmegy rá!!! és nem azé aki teli beszéli a fejét h jajaj tartsd már meg mert hát gyilkosság (a fenét az !!)

nem a ab ellenzők fogják felnevelni azt a gyereket !

és esetlegesen tönkre tenni 2-3 életet is !!!


az h szeretni fogják e vagy sem nagyban függ attól h milyen helyzetbe kerül az anya szülés után ... kap e támogatást vagy sem


szóval nem jó az abortusz

de sok esetben ez a legeslegjobb megoldás a nő számára !

és ezt kellene figyelembe venni leginkább !!!

2016. jan. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
65%

Igen, ezekkel én is találkoztam már. :D Nem képesek elfogadni, hogy nem mindenki engedhet meg magának egy gyereket, és hibáztatják, mert nem akar egyes egyedül elnevelni egy gyereket, vagy egyéb indokok miatt.

Nem fogják fel, hogy védekezés mellett is lehet teherbe esni.

Vagy nem képesek elfogadni, hogy teljesen különböző emberek léteznek, és valakinek nem egy életmegváltó csodát jelent egy gyerek, hanem úgy tekintenek rá, mint egy síró masinára, akit ki kell szolgálni, elveszi a szabadidejüket, a karrierjüket,a szabadságukat. Nem mindenkiben vannak meg azok a tulajdonságok, ami az anyasághoz kell.

De ők csak a saját igazukat szajkózzák, mert ők nyilván jobban tudják, hogy szeretné a gyerekét egy olyan ember, aki "undorodik" attól, hogy gyereket neveljen x évig és a háta közepére sem kívánja.

2016. jan. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!