Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most ez komoly? Miért nem...

Most ez komoly? Miért nem szép nevek, a divatos nevek? Zoé?

Figyelt kérdés
Zoè? Csak 4 szuletett nyar ota a faluban+ környèken összesen.. annyira nem illik a legtöbb magyar vezetèknèvhez.. komolyan, szep nev, de nem egy magyar kislánynak nőnek. Mièrt jó ez.. tudom sokaknak nem fog ez a kerdes tetszenI, de aki Zoènak nevezte el lanyat (MINDEN ROSSZ INDULAT NÈLKÜL) Nem gondolja, hogy tucat nèv ès szörnyű? Annyira magyartalan h hihetetlen. Tudom sok a nem hazai nèv. De ez nekem tùlzás.. minden masodik gyerek Zoè, Emma stb...
2016. dec. 24. 23:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
41%
Hát a Zoé még mindig ezerszer szebb mint ezek a mai Lara, Lia, Lina, Zara, Amira, Mira, Mia, Lilien nevek...
2016. dec. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
33%
Teljesen egyéni, hogy kinek mi tetszik. A Zselyke is tucatnév lett, az aztán magyaros, mégis borzalmasan hangzik, akkor már inkább a Zoé, bár nekem az se tetszik. Szóval ezen szerintem kár puffogni, a sajátodat annak hívod, aminek akarod.
2016. dec. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
50%

A lányom Zoé. A vezetékneve szláv eredetű. Amikor elneveztük, nem is tudtam, hogy gyakori név, egyszerűen ez tetszett. A születése után került elém egy statisztika.


Sok magyarnak nem magyar a vezetékneve. Nem mindenki Kovács vagy Molnár.

A környezetünkben egyébként nem hívnak így más gyereket. Lassan három éves lesz és először pár hete hallottam még a Zoé nevet egy orvosi váróban. Pedig Budapesten élünk, bölcsődébe jár, különböző gyerekprogramokra, játszóterekre. Mégis közel három év kellett, hogy Zoé nevű kislányt lássak rajta kívül.


De az adható nevek többsége "magyartalan", mert idegen származású. Rengeteg a héber, görög eredetű név. A Zoé is görög eredetű, ugyanazt jelenti, mint az Éva, csak az meg héber gyökerű.

2016. dec. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
50%
Én nem adtam tucatneveket, zavart volna. Ha a játszótéren hallom hogy anyuka Bencének, Zsombornak, Hannának, Annának szólítja a gyerekét, forgatok egyet a szememen, de aztán úgy vagyok vele ő dolga.
2016. dec. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Nem puffogok.:) csak annyira hànyinger egy kèt nèv.. persze , kinek a pap kinek a paplan! De ez a Zoè mâr idegesìtő nèv.

Amira meg ezeket szerencsère mèg sosem hallottam. Az èn kedveceim kozul 1 par nev eleg tucat, amit sajnalok. De mire odajutunk csak találunk valamit! Az Antal az új kedvencem ès a Zsófi :)

2016. dec. 25. 20:22
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy az Emma generációs okokból lenne valakinek öreges, valakinek meg fiatalos. 29 vagyok én is, meg a férjem is. Szerintem fiatalos, kislányos név, szerinte vénasszonyos :D És még csak azt se lehet mondani, hogy máshol nőttünk fel, mindketten ugyanabban a városban születtünk, és ugyanabban a városrészben éltünk egész életünkben :)
2016. dec. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
50%
14es, én meg ugyan ezt csinálom mint te, ha hallom ha egy anyuka valami különlegesnek gondolt néven szólítja a gyerekét.
2016. dec. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Sogornom 4 èvese is Zsombor.. nem divatból, ez tetszett mind a kettejüknek. Elèg sekèlyes azt gondolni, h minden ember a divat utan megy. Foleg ha 4ève kb nulla Zsomborról hallottunk...:)
2016. dec. 26. 01:12
 19/23 anonim ***** válasza:
61%

Felénk a Zsomborokból Dunát lehetne rekeszteni! ;)

A kis kötekedőnek üzenem, aki előtted szólt hogy az én fiam Csaba, tehát nem adtam neki különlegesnek gondolt külföldi mexikói szappanoperás szart, mert tudom hogy arra utaltál! ;) Na csók!

2016. dec. 26. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Azóta felènk is. De 4 ève ritkanak szamitott!:)
2016. dec. 26. 12:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!