Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a nagyon...

Miért van az, hogy a nagyon korababáknak (24-28 hét között) még akkor is megmarad az a kis "UFO"-fejük, ha már elérték a 30+ hetes kort? (ekkor már kisbabának kéne kinéznie)

Figyelt kérdés
Mert ha megnézünk egy 30 héten felüli korababát, neki már kisbaba arca van, viszont a korábban született baba hiába ér vele egy korba, akkor is megmarad az a kis magzat vonása. Sőt igazából soha nem növi ki. Ez azért van mert ő kint fejlődik tovább?
2017. jan. 21. 19:56
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos válaszokat!
2017. jan. 21. 21:13
 12/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyéni is, az ikreim 28 hétre születtek és nagyon hamar, már az inkubátorban "kinőtték" ezt a fejformat, a gyerekorvosunk bevallása szerint ő meg óvodás korban is kiszúrja a korababak de a mieinken ő sem látja. Ellenben van PIC-es "társunk" több is akik 32-33 hétre születtek és még mindig ilyen a fejük (2,5 évesek).
2017. jan. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Az én kisebb fiam egy kiló alatti súllyal, 27 hétre született. Nem volt UFO feje, (mókásan hangzik), viszont jóval keskenyebb, mint egy átlag babáé, érthető okokból. Fokozatosan kupálódott ki, már meg nem mondom mikor tűntek el az eltérések végleg, de szerintem a fejforma jellegzetessége még 3 éves kor előtt. Mostanra már semmi nyoma a koraszülöttségének, bár vékonyabb az átlagnál (viszont evvel együtt magasabb is), hála az égnek, makk egészséges minden fronton, 8 éves.
2017. jan. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!