Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortól ehet a baba feldolgoz...

Mikortól ehet a baba feldolgozott, előre csomagolt élelmiszert? Amiben adalékanyagok, mesterséges színezékek, E számok stb vannak.

Figyelt kérdés

Pl. felvágottak, májkrém, konzerv ételek, savanyúság, tejcsoki, gyümölcs joghurt.


Ti mikor adtatok először ilyet?


És mennyi idős volt, amikor már meg sem néztétek az összetevőket vásárláskor, mert úgyis mindent evett már?



2022. máj. 5. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Ha közösségbe megy, ahol ezeket osztogatják. Elég lesz az a kis testének. Én nem adok neki ilyen szarokat itthon. Soha. Bocs.
2022. máj. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Azt ugye tudod, hogy az "E-számok" többsége teljesen hétköznapos, ártalmatlan összetevö, mint C-vitamin, citromsav, karotin, stb. aminek az azért van száma, mert úgy kevesebb karakterrel lehet leírni.
2022. máj. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Na igen, én sem szeretnék ilyesmit adni neki. De mostanában folyamatosan kérdezgetik, hogy eszik-e már mindent a babám. És nem tudom mit lehet erre mondani, mert nagyjából minden alapanyag be van vezetve. De nem adok neki pl. virslit mustárral meg majonézzel. 🤷

Amúgy 11 hónapos, és azt sem tudom szülinapjára honnan szerezzek neki tortát - ha nem én készítem-, amiben biztos nincs semmi ilyesmi.

2022. máj. 5. 23:01
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
De ha ez ennyire fontos, miért nem sütsz te? Én sokkal lazábban fogom fel ezeket a dolgokat, de a tortáikat sosem adnám ki a kezeim közül.
2022. máj. 6. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Miért kell túlfélteni?!


Majd elmegy bölcsödébe/óvodába, ott kapni fog aztán mindent. Majd akkor lesznek kiütései, hasfájása stb

2022. máj. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Lányom 7 hónapos. De pl felvágottat, virslit mar most is adok neki. Májkrémet is evett már.


Fiammal (3 éves) 11 hónapos korára mindent bevezettünk, 11hónaposan ugyan azt ette, ugyan abban a formában mint mi.

2022. máj. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Mivel 1 évesen már eheti azt amit mi, ezért én olyan 10-11 hónaposan kezdtem el bátrabban adni az ilyesmit. A túlféltés sem jó.
2022. máj. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
61%

Magyarorszagon borzaszto az evesi kultura, pont ezert tartunk ott ahol, sereghajto mindenfele betegsegben, korai halalozasban az orszag.

Egyik fo oka az etkezes, amit mar gyerekkorban elcsesz a legtobb ember.

Es nem, nem kell azt mondani, hogy nincsen penz, mert ha kubura van, akkor egy szem almara is. Ha kenyerre van, akkor egy marek parolt borsora is.


Skandinaviaban elek, a gyerekem 6 eves, nem eszik a mai napig semmi feldolgozott bolti szemetet. Nem, az ovodaban, es iskolaban sincs, egyreszt egy etkezest biztositanak, az pedig kizarolag szin hus / hal, koret es 2 -3 fele parolt zoldseg.

Itthon is igy etkezunk, 6 evesen meg nem latott orvost csak mikor megszuletett.

Es igen, ha elmegyunk a varosba veszunk fagyit, sutit, ha baratokhoz megy eszik kekszet, cukrot, sot neha otthon is eszik, nem errol van szo.

de NEM babakoraban kapta ezeket, es nem napi rendszeresseggel.


De amig ilyen a gondolkodas Mo.-n, semmi nem fog valtozni ... na majd esetleg 100 ev mulva.

2022. máj. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%
Ja, rám is úgy néz még a saját anyósom is, mint valami szívtelen dögre 😂 Pedig csak szimplán tisztában vagyok az élelmiszeripar és a mezőgazdaság "szépségeivel" és azzal, hogy nagyjából milyen hatásai vannak az élelmiszerként eladott szemeteknek. Még a színhúsnak is, amennyiben az nagyüzemi állattartásból származik. Őszintént szólva, amíg a gyerekem egészséges, nem lesz cukorbeteg, pcos-es, endometriózisos, rákos, hashimoto-s tizenévesen, addig én nagy ívben teszek rá, hogy az emberek 90%-a hülyének néz a gondolkodásom miatt, és megkapom, hogy túlféltem a gyereket 🤷‍♀️ Legyen. Nekem az a tapasztalatom, hogy károsak az egészségre a feldolgozott és a nagyüzemi élelmiszerek. Igen, lehet, hogy évek vagy akár 1-2 évtized is kell hozzá, hogy valami baj legyen, és akkor le sem esik, hogy hol gyökerezhet a probléma, csak akkor, amikor véletlenül normálisan kezdesz kajálni hosszú idő után, és javulást tapasztalsz. Első válaszoló voltam.
2022. máj. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!