Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért vannak 4 hónapos kortól...

Miért vannak 4 hónapos kortól a bébi ételek, meg a különböző pürék, ha elméletileg, nem lehet/nem ajánlott elkezdeni 6 hónapos kor előtt a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

100%ban tápszeres babánál, azt mondják, hogy így sem lehet elkezdeni a hozzátáplálást 6 hónapos kor előtt…akkor miért vannak 4 hónapos kortól már teák/gyümölcs pürék/bébi ételek?

Olvastam én a WHO ajánlásokat meg minden, de akkor minek gyártanak olyat, amit 4 hónaposan elvileg már lehetne adni, hogyha közben meg azt fújják, hogy nem lehet?? Ez csak nekem nem egyértelmű?



máj. 1. 22:56
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
41%

Mert a profit a lényeg. Cigit is gyártanak. Az sem egészséges. Ez a babatermékekkel is így van.


Ott van pl a Sinlac. Szentjánoskenyérmag lisztből van. Az minek egy babának??? De komolyan.

Egyszer írta fel a doki, "mert az kell" alapon. Sugárban hányta ki a full anyatejes lányom.


Ezek az üveges bébiételek amúgy is olyan mértékben feldolgozottak,hogy egy 4 hónapos baba is megemészthesse,hogy már csak emiatt sem lehetnek egészségesek.

máj. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Na jó, de akkor ilyen alapon amit a boltban megveszünk élelmiszer, az sem egészséges. Pl a felvágottak, húsok, zöldségek, tejtermékek…azok is mind feldolgozott dolgok…
máj. 1. 23:15
 3/35 anonim ***** válasza:
16%
A nyers zöldségen mi a feldolgozott szerinted?
máj. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
78%
Ugyanilyen az osszes babatea, kecskemeti es tarsai. Rajta van hogy 4 honapos kortol azthiszem. Es a 90%a cukor!!! Amire plane nincs szuksege egy kisbabanak. Nyilvan mindenki eldonti maganak hogy ad-e vagy sem, de na.. sokan meg se nezik, es csak adjak orrba szajba.
máj. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
62%

Igen, csak neked nem egyertelmu. Ugy hivjak, piac.


A cigi nemhogy nem ajanlott, hanem öl, ra is van irva. Megis aruljak, nem is olcson.

máj. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
49%

A fiam 4.5 honapos volt és szorulasa volt. A doki azt mondta adjuk neki gyumolcslevet!! Almabol vagy kortebol

Na akkor dontottem ugy hogy megparolok egy almat es anyatejjel pepesitem... Meg is lett az eredmenye.

Most 5 hónapos es adom neki a hazilag keszitett pureket. A gyerekorvos is mondta hogy 5. Honaptol mar ok.

Hogy ki mikor vezeti be a hozzataplalast az egyentol fuggo es a gyerekorvos ajanlasatol. Mindenki nezzen utana es ugy hozzon dontest

máj. 2. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
67%
Azért, mert csak ajánlásokat olvastál, senki nem tiltja meg, hogy 6 hónapos kor előtt adj mást is a babádnak, mint anyatejet/tápszert, én 4,5 hónaposan már hozzataplaltam a fiamat, gyerekorvos is ajánlotta, és semmi baja, el és virul, imád enni. :)
máj. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
89%
Bármikor el lehet kezdeni a hozzátáplálást, egy törvény se tiltja. Ajánlás van a 6 hónapra. Nem kötelező betartani. Van, aki 4 hónaposan kezdi el. Semmi baj nincs vele. Ő így dönt, a magánügye
máj. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

#3

Ha nem is feldolgozott, de tele van méreggel, amit az emberek boldogan nyalnak be, azzal a címszóval, hogy “egészséges”…

#4

Az, hogy van benne cukor…üssekő. Én sem vonok meg magamtól semmit, nem a gyerekemnél fogom elkezdeni. Annak fogok örülni, ha együtt ehetem már vele a nutellát nagy kanállal, nem hogy még nézegessem miben mennyi cukor van…akkor majd a boltban se vegyek meg neki bármit amit szeretne, vagy ne vigyem majd el gyors étterembe, mert tele van minden cukorral? A cukor az életünk része. Vagy tud az ember mértéket tartani, vagy ráfázik. Én nem a megvonást preferálom, hanem a mértékletességet. Én is van, hogy leülök a kanapéra és 1 óra alatt elfogy egy 800grammos nutella. Na és? Úgysem csinálom ezt mindennap utána hónapokig nem is kívánom. A szervezetnek néha jól esik és kell is a cukor. Teljesen mindegy, hogy hány éves/hónapos korban. A cukor nem az ellenségünk :)

#5

Szerintem egy picit te eltértél a témától :)

#6

Ebben mondjuk igazad van. Én nagyon hajlok afelé, hogy ahogy betölti a 4 hónapot, az nap már adjak neki valami VitaTigrist, hogy lássam, mit szól hozzá. Engem a kíváncsiság hajt, megmondom őszintén. Borzasztó kiváncsi vagyok rá, hogy mit szól, az ízekhez

#7

Köszönöm, hogy ezt megosztottad! Igazad van mondjuk tényleg senki nem tiltja meg, de azért bogarat tudnak ültetni az ember fejébe ilyen marhaságokkal😅

máj. 2. 07:21
 10/35 A kérdező kommentje:

#8

Igaz!

De van olyan védőnő, aki konkrétan nem engedi, nem is ad tájékoztatást 6 hónapnál előbb, semmiről és le is cseszi az anyukát, ha megtudja…

máj. 2. 07:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!