Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha a hozzátáplálás nagy része...

Ha a hozzátáplálás nagy része télre esik, hogyan szereztek idényzöldséget és gyümölcsöt?

Figyelt kérdés
Gondoltam rá hogy nyáron lefagyasztom, de legtöbbször megváltozik az állaga, akár az íze is. Pedig szerettem volna nyersen és frissen is kóstóltatni.
2022. máj. 8. 09:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Alma, banán, avokádó, krumpli, édesburgonya...stb. mindig van. De amúgy is úgy kell gondolni a hozzátáplálásra, hogy ahhoz szoktatod, ahogy ti is táplálkoztok (remélhetőleg egészségesen). Ha ti se esztek pl: sárgabarackot decemberben, akkor nem kell azon problémáznod, hogy a gyerekkel se tudod megkóstoltatni. Nem marad le semmiről, ha csak pár hónappal később találkozik vele, amikor idénye lesz.

Nem gyorsvonat, nem kell sietni.

2022. máj. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én fagyasztottam sok mindent (körte, alma, szilva, őszibarack, sárgabarack, meggy) , semminek nem lett baja.
2022. máj. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Sehogy. Azt sem ette meg ami egész évben kapható, úgyhogy nem szivattam magam és üvegeset kapott
2022. máj. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Nem kell ezen görcsölni.

Pl én 14 évesen ettem csak ananászt, mert addig azt hittem, nem szeretem, de semmi bajom. 😉

A hozzátáplálási táblázat azt mutatja, mikortól adható, nem pedig azt, hogy mikor kell kapnia.

Ha csak 1 évesen kap először oszibarackor, semmi baja nem lesz.

2022. máj. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi is fagyasztottunk.
2022. máj. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Egész életében boldogtalan és nyomorult lesz, mert nem ehetett friss meggyet novemberben...🤦🤦🤦
2022. máj. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem is mindegy mikor kapja, nem kell erőltetni, de ha mégis szeretnéd, üvegesek, purek is vannak (ezek bevizsgalt semmi egészsegre ártalmas dolgot nem tartalmazo ételek, semmi értelme haborogni ellenük hogy miért ad valaki a babajanak).
2022. máj. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%
Én is fagyasztottat és üvegeset adtam sokat, amíg pürézett. Nyáron őszibarackot fagyasztottam szeletekre vágva, kiolvasztva pürébe tökéletes, meg epret is kb. 2,5 kilót 15 dkg-ként. Kapott később persze rengeteg banánt, narancsot, mandarint, körtét, sokszor avokádót, mangót. Sőt, megvettem neki télen az import málnát, epret is, mert azt tudta majszolgatni, puha volt, és nagyon szerette. Ezen kívül rengeteg tököt, batátát és répát kapott, mert szezonja volt, hát mindenki röhögött rajta, milyen sárga, de engem nem érdekelt :) Márciusi a lányom, szóval telibe őszre-télre esett az egész hozzátáplálás.
2022. máj. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
Amúgy maga a kérdés butaság, mert az idényzöldség azt jelenti, hogy az évszaknak megfelelő, szóval arra a válasz az, hogy kimész a piacra :)
2022. máj. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Fagyasztottam és üvegeset vettem.
2022. máj. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!