Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan vezettétek be a húst a...

Judit8601 kérdése:

Hogyan vezettétek be a húst a baba étrendjébe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Megint egy mérföldkőnél vagyunk és nincs előttem, hogyan kéne jól csinálni. 8 hónapos prima donna van itthon és nem boldogulok a hússal. Nincs előttem, hogyan kéne neki elkészíteni.

Ha megfőzöm és turmixolom, ahogy írják, nem eszi meg. Szerintem nem az íze a gond, mert húsos bébiételeket megeszi. Enyhén fűszerezek és egy-két kedvenc fűszeremet beleraktam a bébiételekbe és elfogadta.

Az a tippem, hogy az állaga a baj, mert én nem tudok folyékony csirkét készíteni itthon. Ha botmixert használok „szemcsés” marad. Lenyeli, amit muszáj, aztán löki ki a nyelvével, mint a fűrészport. Szerintetek merjem odaadni neki kicsi falatkára vágva? Már van 4 foga és csomó kaját ügyesen rágcsál (pl. kifli, retek, keksz).

Hány fogtól/hónaptól kezdve adtatok a piciteknek egyben husit vagy daráltat? Akinek hasonló baja volt, hogy oldotta meg? Van valami jó receptes oldal, ahol nézelődhetek?


A tippeket előre is köszönöm!


Sziasztok!



2022. máj. 13. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Persze, simán odaadhatod neki pici darabra vágva.
2022. máj. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak magában próbálod a húst? Én botmixerrel turmixoltam, és répa, barack, stb pürével kevertem, vagy bármivel amit egyébként is szeretett, és nagy sikerre volt.
2022. máj. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
sikere
2022. máj. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, vannak babák, akik teljesen kihagyják a pürés állagot. Nyugodtan adhatod pici darabokra vágva a húst (is).
2022. máj. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csíkokra vágtam vagy készítettem darált húsból babaökölnyi húsgombócot amit meg tudott fogni és rágcsálni. A szálasabb húsokat icipici darabkákra vágtam. Turmixolva semmit sem fogadott el.
2022. máj. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A darált húsos ételek (fasirt, Bolognai, rakott rizses dolgok stb) nálunk nagyon csúsztak és még most is kedvencei 2evesen. Mas húsokat nem nagyon szeret, még talán a pörköltet, meg a májat de csak ha kis darabokban van.
2022. máj. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!