Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mangót hogyan kell adni a...

Mangót hogyan kell adni a babának?

Figyelt kérdés
Nyersen reszelve, mint az almát? Vagy főzve mint az édesburgonyát? Elég kemény és savanyú (még sosem ettem, de a mangó ízű italok, ételek finomabbak), szerintem meg sem enné magába. Banánnal turmixoljam? Vagy más gyerek hogy eszi ez meg?
2022. máj. 24. 11:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Éretlen a mangó, amit vettél!

Amúgy ez egy édes, puha gyümölcs, nyersen esszük. Szerintem most ne a gyereken kísérletezz vele, persze, ha fogyasztásra alkalmassá tudod tenni, akkor bárhogy adhatod.

2022. máj. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hogyhogy éretlen? Boltban vettem. Akkor kuka? Elég drága volt. Egyáltalán hogy adhatnak ennyi pénzért fogyasztásra alkalmatlan gyümölcsöt?
2022. máj. 24. 11:34
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Puha? Akkor érett. Kemény? Akkor éretlen.

Tedd egy ételtároló dobozba egy banánnal. A banánból kipárolgó etiléntől megérik.


Azért éretlen a bolti,mert ha éretten szednék le,mire ideérne,megrohadna.

Amúgy a pultra kerülés előtt szintén etiléngázzal kezelik le a déligyümölcsöket.

2022. máj. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
tedd banán mellé, két nap alatt megérik.
2022. máj. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

De már összevágtam. Akkor is? Nem rohad meg?

Mondjuk érlelhetnék ők is, aztán kitennék éretten. Ennyi erővel a paradicsomot is kirakhatnák zölden, aztán érlelje mindenki magának. Vagy minimum kiírhatnák, hogy ez majd napok múlva lesz ehető.

2022. máj. 24. 11:48
 6/18 anonim ***** válasza:
96%

Igen, a mangót így árulják.

Furcsa, hogy magadnak sosem vettél még és kvázi ismeretlenül kísérletezel vele a gyereken. 😅

2022. máj. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez már kuka. Sértetlenül kell érlelni.
2022. máj. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezt így árulják. Otthon néhány nap alatt szépen beérik, puha, édes lesz.

Mint az avokádó, annak is általában kell pár nap, kivéve ha direkt úgy árulják, hogy érett avokádó (így is írják ki akkor).

Kukába szerintem ne dobd, én összeturmixolnám érett banánnal, és meginnám soothie-ként. Babának nem adnám így, neki ehhez még érzékeny a gyomra.

2022. máj. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%
Turmixold le, kicsi cukrot tegyél rá, és edd meg te, babának ne adj a cukor miatt. Szerintem pazarlás kidobni!
2022. máj. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell várni amíg puha legközelebb. Ha keményen veszed tedd banán mellé. Amúgy igen, éretlenül szedik le, mert az érett gyümölcs megrohadna mire ideérne. Nem Makóról hozzák a mangót ugyanis. Viszont az én fiam nagy kedvence, én egészben adok neki egy meghámozott csíkot, vagy a jó húsos magját. Azzal fél órát is elnyammog, ami a legfontosabb csendben :D
2022. máj. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!