Már tényleg lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Tanácsot szeretnék kérni tőletek, ugyanis a védőnő azt mondta, hogy lassan bevezethetem a tejet a kicsinél. Bolti 1.5%-osat vegyek és forraljam fel. 9hónapos. Kapott már natúr joghurtot valamilyen gyümölccsel amit én raktam bele neki. Kb ennyi amit evett eddig tejtermék.

Tápszeres és 2étkezésünk van eddig kiváltva.


2022. máj. 28. 06:47
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Etetésterapeutával beszéltem. Ő a minél zsírosabb tejet ajánlotta ivás céljából, egy éves kor fölött (ételekben már lehet), 2 vagy 3éves korig, már nem emlékszem pontosan. Kompetensebb ő ebben, mint a védőnő.
2022. máj. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

"Bolti 1.5%-osat vegyek és forraljam fel. "


Nem kell felforralni, a boltokban kapható tejek mindegyike pasztőrözött.

Nekünk a gyerekorvos és q védőnő is egymástól függetlenül egy éves kortól javasolta a tejet.

2022. máj. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk is 1 éves kort mondanak. De 10-11 hónaposan kapták már.
2022. máj. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Nem kell forralni..én is 1 éves kortól adtam.
2022. máj. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
18%

Nem, nem lehet.

Egy csecsemő-és gyermekorvos mondta nekünk a hozzátáplálás kapcsán, hogy a közhiedelemmel ellentétben semmi előny nem származik a tejtermékek fogyasztásából, bármilyen kicsi mennyiség is okozhat problémát rövid- vagy hosszútávon (allergiák).

2022. máj. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
43%
Én ha olyat főzök beleteszem, joghurtot is adok de tejet inni nem és nem is tervezem. Nem tartom egészségesnek a tejivást, nem gondolom, hogy bármiről lemaradna. Mindenestre a legújabb ajánlások szerint 1 évet meg kell várni. Én azt betartanám.
2022. máj. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek. Én sem terveztem neki adni csak mondta a védőnő és kíváncsi voltam mert én is úgy tudtam, hogy 1 éves kor után lehet nekik adni.

Mindenesetre én nem szeretnék még adni neki

2022. máj. 28. 09:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!