Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A BLW egyszerűbb vagy bonyolul...

A BLW egyszerűbb vagy bonyolultabb, mint a hagyományos hozzátáplálás?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem lényege, hogy érdemes-e utána olvasnom vagy hagyjam az egészet:D

Érdekel a dolog de nem szeretném tovább bonyolítani az életem :D

Ez egyszerűbb vagy bonyolultabb módszer, mint a hagyományos?


Köszi!


2022. máj. 30. 17:13
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
15%
Azt nem tudom, hogy bonyolultabb vagy egyszerűbb, de a gyerekorvosok többnyire nem ajánlják.
2022. máj. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
95%
Egyszerűbb. De tènyleg tudni kell, mit kell csinàlni, ha baj van
2022. máj. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem egy estédet nyugodtan szánd rá, aztán eldöntöd, hogy belevágsz-e, vagy maradsz a pürénél. Mind a kettőnek megvannak a hátrányai és az előnyei, és van olyan baba, akinek ez, van olyan, akinek meg az fekszik jobban. Ismerek olyan anyukát, aki pürézni akart, de a baba a családi étkezések alkalmával a blw mellett döntött :) Nekem szimpi a blw módszer, de a lányom mozgásfejlődése nagyon lassú volt, 9 hónapos volt, mire ült, a falatokat nem is fogadta el addig, kilökte a szájából, valahogy neki nem kellett, úgyhogy püréztünk. Sokszor kapott üvegeset, hogy ne bonyolítsam még a turmixolást, mosogatást, stb., meg én se főzök minden nap, tegyük hozzá. Viszont amikortól elfogadta a falatokat, utána igyekeztem a blw-s tanácsokat, biztonsági szabályokat alkalmazni, mert szimpatikusak, sokat lehet belőlük tanulni, szerintem már ezért is megéri elolvasni (pl. az állaga legyen eleinte ujjal szétnyomható az ételnek).
2022. máj. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
29%
0%-ban hasznos :D persze. Elég 20 évre visszanézni, kb. 4-5 évente jön egy új hülyeség gyerekfronton, arra kijön nagyjából 10 ismersz szakember, aki jól megtanítja neked, hogyan kell csinálni, néhány SEO-zott weboldal, ami aztán elad még 10-15 "szakkönyvet" róla, és eltelik a 2-3 év, mire a gyerek már nagyjából azt eszik, amit mindenki más is, mert az oviban egyenkaja van, te meg lekötötted magad és megveregetheted a vállad, hogy jó anyuci voltál :DDDD Mintha nem lenne tökéletesen ugyanolyan, és tökéleseten mindegy :DDDD
2022. máj. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
87%
Nekem egyszerűbb, de nem is csináltam nagy ügyet belőle. Eleinte kapott nyers zöldséget, gyümölcsöt (a korának megfelelőt), és fokozatosan egyre több mindent, végül ugyanazt mint mi. Nem kell vacakolni a pürésítéssel, külön etetéssel. Nem maszatolja össze annyira magát a gyerek, mint a pürével. Simán egyszerre leülünk, és eszünk együtt. De kinek mi, másnak meg a pürés egyszerűbb. Itt pl simán benne van, hogy játékból szétdobálja a kaját, a hajába rakja stb, szóval ennek is megvan a macerája.
2022. máj. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
54%

Ha raersz, csináld.

Több idő, mint a legegyszerűbb: felnyitni egy üveg babakaját.

Én nem szégyellem, azt csináltam. Nekem bőven elég volt magunknak főzni. Az így fennmaradó időben inkább a gyerekkel foglalkoztam. Semmi baja nem lett a gyereknek.

2022. máj. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
81%
De 5-ös, ha ugyanaz a vége, akkor neked miért nem mindegy, ki hogy jut el odáig? :D Amúgy neked ez valami nagyon érzékeny pontod lehet, ha így ugrasz rá. Ha idegesít, szimplán ignoráld a kérdést. Azért, mert ez új dolog, még nem biztos, hogy rossz... ha így állunk hozzá mindenhez, sose fog fejlődni a tudomány. A babáknak hátránya nem származik belőle, akkor téged miért bánt a blw ennyire? :D
2022. máj. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
16%
Nyilván egyszerűbb egészben odadobni a gyerek elé a kaját, legfeljebb megfullad, mint normálisan elkészíteni a korának megfelelően.
2022. máj. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
39%

9, nem fullad csak öklendezik.

Agyrém baszki. Hagyni a saját gyereket öklendezni meg hányni.

2022. máj. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
87%

9-es, nagyon nem vagy képben, ne írj butaságokat.

Nem fullad meg, ha a szülő tényleg akkor kezdi, amikor már minden feltétel megvan hozzá (stabilan ül, érdekli az étel, képes megemészteni stb). Másrészt, nem egészben kapja a kaját, hanem akkora falatokban amiket be tud venni a szájába, vagy olyan étel amit tud harapni.

2022. máj. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!