Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálás régen és most?

Hozzátáplálás régen és most?

Figyelt kérdés

Régen egy pár hónapos (4-6) baba már mindent evett, amit a család.

Aztán rájöttek, hogy emiatt van ma olyan sok ilyen meg olyan érzékeny, allergiás ember. Bevezették a hozzátáplálási táblázatot, hogy csökkentsék a kockázatot. Viszont úgy veszem észre, hogy kezdenek az anyukák visszatérni a régi etetési módszerhez, és itt, valamint több fórumon is olvasom, hogy a 6 hónapos gyerek már eszik rakott krumplit, pizzát, epret, kóstolja a csokit a családdal együtt, mondván, a hozzátáplálási táblázat elavult, úgysem lesz tőle semmi baja, ha korábban be vannak vezetve ezek az ételek. Sőt, annál jobb.

Mit gondoltok erről?


2022. máj. 31. 14:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

Mindig voltak hülye szülők, akik azt hiszik, hogy a kisbaba szervezete ugyanúgy működik, mint a felnőtteké.

Az, hogy nincs baja ezektől egy 6 hónapos babának evés után, nem azt jelenti, hogy 15-20 éves korában sem alakul ki majd valamilyen érzékenység, ami erre vezethető vissza. (Igen, visszavezethető rá, még akkor is, ha átlagemberként nem tudod bebizonyítani)

2022. máj. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
Nyilván a who a hülye, és nem az elavult magyar hozzátáplálási táblázat...
2022. máj. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
A WHO tényleg hülye, azt állítják, az a legjobb, ha 6 hónapos korig kizárólag tápszert vagy anyatejet kap a gyerek 😅
2022. máj. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

Először is.

Én a 20as korosztály legvégebe tartozok. Amikor még nem volt divat a hozzátáplálasba beleszólás. A mi korosztályunkban k 1 olyan ismerősöm van, aki érzékeny valamilyen kajára. De ott a felmenők is azok.


Ellenben a fiam csoportjában minden 2.gyerek vagy glutén, vagy tejfehérje vagy a jóég tudja mire nem érzékeny.


Iszonyú nagy ismeretségi köröm van, ott is ugyan ez a tapasztalat.


Emellett a hozzátáplálási táblázatok is olyanok, hogy éppen ki adja ki...

4 éves a fiam. Ott még az volt, hogs 2 éves koráig se tej, se mogyoró, se méz...

Most 8 hónapos a lányom, most az az ajánlás, 1 éves korig MINDENT be kell vezetni.


Szóval én mind a 2 gyerekkel úgy csináltam, ahogy jónak láttam.

Nyilván 6 hónaposan nem kaptak pörkölt nokedlit, de nem is csak kanalanként az almát.

2022. máj. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

Azért a WHO ajánlás mögött vannak elég komoly klinikai kutatások, amik régen nem léteztek. Az, hogy valaki ezzel nem foglalkozik, vagy egyszerűbb neki a táblás szalonnát és a tejszeletet betolni a fél éves gyerekébe ész nélkül, már más dolog. Nem beszélve arról, hogy a sok kevésbé tájékozott szülő az "adjunk bátran bármit enni a babának" elvét túlértelmezve agyonfűszerezett, széjjel cukrozott vagy sózott dolgokat ad a gyerekének, mert könnyebb így, mintha egy picit odafigyelve a baba igényeire olyan ételt adna neki, ami nem káros az egészségére.


A babák többsége megeszik bármit, amihez a szülő szoktatja. Ők még nem tudnak különbséget tenni ételek között és ezt a tájékozatlan szülők könnyen ki is tudják használni.

2022. máj. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%

"Régen egy pár hónapos (4-6) baba már mindent evett, amit a család."

Már milyen "régen"? Mert amúgy nem igaz. Szüleim idejében (60-as évek) szigorúan csak anyatej volt 6 hónapig, majd utána az alma volt az első, amit be lehetett vezetni. Elég szigorú rendszert követtek mindenben. Most van inkább ez a "mindent lehet".

2022. máj. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
Mi blw-zünk. Ezt a módszert nagyon sok kutatás támasztja alá, olyannyira, hogy a védőnői ajánlásban is benne van. A táblázatokat viszont semmilyen kutatás nem támasztja alá. Én nem vagyok a pürézés ellen, szerintem minden családnak a számukra legmegfelelőbb módszert kell választania. A blw nem annyi, hogy dobok egy kiflit meg egy kolbászt a gyereknek. Én teljesen babakompatibilisen főzök. Sót minimálisra csökkentettem, cukrot semmilyen formában nem eszünk. Egyébként a korán bevezetett allergénektől nem alakult ki sosem allergia. Az eper pedig nem allergén, de ezt a köztudatból nem lehet kiirtani tudom. Én pl figyeltem az igazi allergénekre, de nem adtam három napig ugyanazt, mert felesleges. Én megértem, hogy sokaknak kapaszkodót adnak a táblázatok, de talán a másik oldalt sem kéne lehülyézni. Mindannyian a legjobbat szeretnénk a gyerekünknek.
2022. máj. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%

7-es


A BLW nem szerepel védőnői ajánlásban. Lehet, hogy némelyik haladóbb szemléletet valló védőnő beszél erről, de ettől még a hivatalos hozzátáplálási ajánlásban nincsen benne. Egyébként meg a BLW sem annyira jó, ha figyelembe veszed, hogy az ajánlása az,hogy gy mindent ehet a baba a kezdetektől fogva, viszont a babák emésztő rendszere nem olyan fejlett pici korban, hogy jót tegyen nekik, ha mindent esznek. Jobb esetben csak végigszalad rajta az,amit nem képes feldolgozni, rosszabb esetben meg komolyabb problémát is okozhat. Amúgy meg az honnan jött, hogy a WHO ajánlása mögött nincsenek kutatások?

2022. máj. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
32%
Szomorú, hogy sokan csak a két végletben tudnak gondolkodni. Vagy bolti püré vagy "blw-zés"...
2022. máj. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
34%
8. De benne van a legújabban. Nem kitaláltam. Nyilván nem mint az ajánlott, hanem a klasszikus alternatívája. És én nem a pürére mondtam, hogy nem ajánlott, hanem a táblázatokra. Ha lenne egy egységes táblázat még meg is érteném, de mindegyik táblázat más. És miért ne lenne jó a blw? Gondolod, hogy csülkös pacalt adunk neki? Vagy jó kis tokaszalonnát? A fiam mai reggelije fél főtt tojás, avokádó, paradicsom, uborka és egy kis szelet házi kenyér. Vacsorája csicseriborsó tészta lesz lencse bolognaival. Melyik ebből az amit nem tud megemészteni, vagy káros? :) ha összeturmixolnám akkor már jó lenne? És nem én találtam ki, hogy jó a blw, hanem számos számos kutatás elolvasása után mondom ezt. Tök oké a püré, gyönyörű, okos gyerekek fognak felnőni ott is, csak ha valamit nem ismertek, nem olvastok a témában, miért kell hülyézni a másikat.
2022. máj. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!