Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Halat mikor lehet adni,...

Halat mikor lehet adni, milyet,hanyszor egy heten?

Figyelt kérdés

Oszinten szolva valogatos vagyok,van par olyan a listan nalam amit nem szeretek,ebbe beletartozik a hal.. de szeretnem nagyon,ha a kisfiam(8honapos) mindenevo lenne es szeretne.

Tudtok halas recepteket ami bevalt,esetleg hogyan tudnam szalkasitani?! Persze eleinte szalkamentes fajtakat adnék, de később? :)



2022. júl. 17. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapos kortól adom, heti 1-2 alkalommal. Igaz nem otthon élek, elkeserítő mennyire nehéz jó halat venni Magyarországon. Lazacot és tőkehalfilét szoktam adni. Mindkettőt jól átnyomogatom nincs-e benne szálka, de nagyon ritka, hogy találok. Én pici citrommal és petrezselyemmel szoktam fűszerezni, kisfiam szereti nagyon. Halpogácsát is lehet csinálni. Szerintem egyelőre érdemes a szálkásabb halakat kerülni.
2022. júl. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp tengeri halakat adnék én is, de azt is nagyon nagyon alaposan átfésülve. A hippnek amúgy van lazacos üvege étele.
2022. júl. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amíg kicsi volt, halas ételt én is mindig üveges formában adtam. A Hipp-nek több féle is van (vagy legalábbis volt).
2022. júl. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Először úgy olvastam, hogy "hálát adni". 😆 Azt bármikor lehet. 🙈


Halat én még csak üveges bébiételben mertem adni a babámnak. (13 hónapos) Azokra meg rá van írva, hogy mikortól ajánlott, kb.6 hónapos kortól ha jól emlékszem.

2022. júl. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hálát 🤣🤣

Igen,csak elbizonytalanit kicsit hogy mert van a bebieteleknel olyan hogy 4honap ha mondjuk akkor meg nem kaphatna tablazat szerint, zoldborso,akkor az epret is valaki egy ev korulre mondja es van ami szintén par honaposan kaphat,nem értem miert.

2022. júl. 18. 10:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert ezek a táblázatok semmit sem érnek. Mézet, füstölt húst ne adj 1 év alatt, a többit pedig bátran. A fiam 6 hónaposan evett epret, imádta. Akkor volt szezon. Az eper nem is allergén, de valahogy ez terjedt el. Nyugodtan adj halat, tele van csupa hasznos tápanyaggal.
2022. júl. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!