Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor es hogyan kezdjek...

Mikor es hogyan kezdjek darabosokat adni a babamnak?

Figyelt kérdés

Most lesz 9honapos es a vedono mar tobb mint egy honapja nem jeletnkezett,kozben kiderult, hogy mar nincs is.. helyettesites lesz, valoszinu az ujszulotteket vagy a kisebb babas csaladokkal fog foglalkozni a helyettes, mert ket falut nem fog elbirni.

En ugyanúgy igyekeztem ujjakat bevezetni, de most igy azt se tudom kitol kerdezzek. Edesanyam es anyosom nem emlekeznek,anyosom meg állandóan retteg, ha kiflit adot vagy kukacot a gyereknek,hogy jaj ovatosan meg hangoztatja, hogy fel.. ( viz ivasnal is a ket fulet olyan ovatosan fogja es iszik es kepes kozbe szolni, hogy lassan,holott lassan iszik es nem gyozok raszolni ne szoljon addig a gyerekhez,mert akkor nyel felre izgatottaagaban :@.. en is feltem,de ugyesen remekelt eddig ennel a fiam igy mar ettol nem tartok(lifli,kukac). Veszek is bebietelt meg keszitek is, na mar most nem tudom milyen allagu legyen neki, mert ha surubb akkor van hogy fulakul vagy oklendezik igy nem tul surure csinalom, hogy megalljon benne a kanal.

Egyebkent, ha nem menne a darabos,az baj ha kitolodik,

? Elobb utobb mikor meglesznek az orlo fogacskai addigra biztos ugyes lesz es nem lesz hatranya a kitolodasnak? :)



#Darabosbevezetes
2022. aug. 10. 06:28
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Az enyém 8 hónapos korára már majdnem mindent evett.
2022. aug. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Es gondolom ult is,a fiamat pihenoszekben etetem, a devenyes azt mondta tilos rendesen ultetni amig magatol fel nem ül,illetve segitseggel, de ne sokaig.
2022. aug. 10. 07:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen baj. Muszáj különböző állagokkal ismerkednie. Az idegpályákat stimulálja, a szem-kéz koordinációt fejleszti és válogatós is lehet később. Amíg ki nem ül várhatsz, de utána mindenképp kezd el. Az öklendezés teljesen normális, nem kell tőle megijedni. Az őrlőkre még nagyon sokat kell várni. Adj neki az első hetekben könnyen marokba fogható ételeket, de ilyen korban kezd a csippentés kialakulni, és ha az meg van jöhetnek az apró falatkák.
2022. aug. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne pépbe tegyél darabosat. Az megzavarja. Vagy pép vagy darabos. Gyümölcsöket adj neki, párolt zöldséget. Ezeket nagy darabokra vágva, hogy meg tudja fogni. Nem baj hogy nincs foga, elég kemény az íny is. Kekszet, kiflit, kenyeret, sajtot.... Stb.

Az én fiam is már ilyenkor szinte mindent evett. Nem kell túlparázni a dolgot. A darabos ételek a beszéd fejlődést is segítik mert erősödnek a rágással az izmok

2022. aug. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

De a kiflinel is pl egy nagyobb megszaladt es oklendezni kezdett aztan ugy tudtam kivenni a szajabol .. most pl adnek banant vagy barackot?

Vettem egy kerek puffasztott ragcsat dm be fiamnak egy ketszer lassan ette,harmadik alkalommal meg betomte az egeszet a szajaba :/

2022. aug. 10. 11:10
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az öklendezés teljesen normális, ezzel védi meg a fulladástól. A legnagyobb hiba amit elkövethetsz, hogy belenyúlsz ilyenkor a szájába, mert lenyomhatod a falatot. Soha többet ne csináld. Ha fulladna a megfelelő technikát kell alkalmazni, ha nem végeztél el babaelsősegélyt, pótold minél hamarabb, vagy legalább videót nézz meg. De nem etetheted mindig pürével, mert te félsz. És egyébként azt is félrenyelheti, főleg pihenőszékben etetve. Nyugi. Tedd szépen elé, had próbálgassa és ha öklendezik maradj nyugodt!
2022. aug. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem minden aron,csak ha az elejere kotort vagy volt nagyobb darab azt szedtem ki!

elotte pl a kenyer belebol nagyobbat nyelt majdnem es eloszor oklendezett utana hanyt egy kicsit :( na akkor nem kellett babapiskota se a kenyer mar, ra egy oraval adtam kenyerhejjat es elvolt vele. A pihenoszeket amiben van megdontom ugy,hogy egyenesebben legyen kicsit persze.

2022. aug. 11. 09:16
 8/8 anonim ***** válasza:
45%
Ne haragudj, de ez így nem jó. Darabost ölben adunk, addig amíg nem tud magától ülni. Pihenőszékben még pürét etetni is veszélyes, de darabost végképp. Babapiskótát ne adj neki, nevével ellentétben egyáltalán nem babáknak való, tele van cukorral. Adj neki olyat amit ti esztek csak cukor nélkül, kevés sóval, tiltólistás dolgokra figyelve. Pl. rakott karfiol, szószos húsok tésztával, babfasírt, lencsefasírt, főzelékék, sült ésesburgonya, párolt brokkoli rózsa. Most párat mondtam a kisfiam 9 hónapos kedvenceiből. Ne aggódj, nem kell sokat enniük, pár falat is elég lehet nekik, a lényeg az ételekkel való ismerkedés.
2022. aug. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!