Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mi a különbség a pürés és a...

Mi a különbség a pürés és a BLW-s hozzátáplálás között?

Figyelt kérdés
2022. okt. 4. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Az hogy az egyik nem pürés. 😅
2022. okt. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Össze sem hasonlítható.


Mitha almát a körtével hasonlítanál össze

2022. okt. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Alapvetően csak az étel állagában kellene különbségnek lennie, gyakorlatilag viszont az esetek nagy részében ég és föld a kettő.


A blw alapelve, hogy nincs táblázat, nincs több napos bevezetés, a baba azt eszi, amit a család (biztonsági szabályok betartásával), nincs grammozgatás.

A kezdés sem kor függvénye, hanem érettségé. Fontos, hogy a baba önállóan üljön, érdeklődjön az étel iránt.

Nincs pürésítés, azt kapja püré formában, amit egyébként is úgy eszünk. Elképesztőenügyesen tudják megoldani a dolgot, fogak sem kellenek hozzá.

2022. okt. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
A #3 tökéletesen megfogalmazta, annyit tennék hozzá, hogy a BLW-ben a gyereknek van valamennyi szabadsága abban, hogy mit kóstol meg. Többféle dolgot kínálunk fel neki egy étkezés alatt, amik ugye színben-textúrában-mindenfélében különböznek egymástól, és ő szabadon dönthet, hogy miből melyiket fogadja el. Tehát van előtte párolt répahasáb, üres főtt tészta és puhára főtt csirkecomb is a pöriből, és ha neki csak a répahasáb kell, akkor csak azt eszi. Van egy alap bizalom a gyerek felé, hogy tudja éppen mikor mire van szüksége, és nem csak egy homogén masszát kanalaz be, különböző ízesítésben. Így nagyon hamar megtanulja, mi micsoda és tud szelektálni, ha arról van szó.
2022. okt. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Amit a többiek nem mondtak, de a blw alapelve, hogy együtt eszik az egész család, ugyanazt természetesen. Figyelünk a kevés sóra és kerüljük a cukrot. Szerintem sokkal egyszerűbb mint pürézni, de én nem vagyok püré ellenes, minden családnak meg kell találnia a legmegfelelőbbet.
2022. okt. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
3! Ha önállóan ül? Az én lányom 10 hónaposan ült ki. Akkor addig menne a püré,utána meg blw? Vagy hogy?
2022. okt. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
6. Nem kell önállóan ülni, elég ha ölben stabilan tud ülni. A fiam 2 hónapig így evett, élmény volt🤣
2022. okt. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
40%
De ültetni nem szabad addig, amíg nem ül önállóan. Támasztva sem. Nem használ a gerincének.
2022. okt. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%
8. Nem igaz. Ha az öledben fogod és támasztod, illetve tartod lehet, legalábbis az étkezés idejére. Konduktorral, gyógytornásszal is egyeztettem, mert én is aggódtam, de így lehet.
2022. okt. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!