Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 1,5 évesem fogzás miatt nem...

1,5 évesem fogzás miatt nem eszik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kisfiam nagyon rossz étvágyú. Hullámvasút az egész, mert vannak hetek amikor szépen eszik, viszont vannak hetek-hónapok amikor soha semmi nem jó neki. Vagy csak megnyalja az ételt, vagy annyit sem hajlandó tenni. Egy ideje szenved a rágó fogakkal, nem tudom mennyire lehet köze a fogzásnak ahhoz hogy nem eszik. Folyadékot is nehezen fogad el, ha esetleg kap egy új itatópoharat ami éppen tetszik neki akkor hajlandó 1 órán keresztül is inni belőle, másnap már ugyan abból az itatópohárból nem lesz hajlandó inni. Sima pohárból valamennyire tud inni de általában csak a hideg tehéntejet szokta, mást nem kér. Esti tápszert fecskendővel imádkozom belé úgy hogy közbe ő a telefonon mesét néz. Ha nincs a közelben telefon nem hajlandó enni. Sajnos sok más étkezést is így tudom megoldani hogy a telefont elé teszem.

A gyümölcsöt általában megeszi, de abból sem mindent. És sokszor csak akkor eszik ha lefoglalom valamivel, amíg pl játszik a szobájában. Etetőszéket utálja, gyakran nem akar bele ülni. Ha sima székre ültetem, akkor elmászkál folyamatosan és nem jön vissza enni. Ha elé van pakolva szét dobálja, vagy csak ül ott mint aki jól végezte a dolgát. Férjem szerint hagyjam, ha nem eszik hát nem eszik… de valamiből élnie kell. Nem hagyhatjuk ki minden egyes étkezést azzal az érvvel hogy majd egyszer enni fog, és ettől frusztrált is leszek, aggódom és sokszor sírógörcs kerülget. A telefonos étkeztetést elvontam tőle a napokban, mert szeptemberben bölcsődébe fog járni és ott nem lesz ilyen. Volt valakinél hasonló és hogyan oldódott meg? A negatív kommentelők kérem ne írjanak, mert azzal nem segítenek! Előre köszi!


2023. jún. 5. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet a fogzás miatt is. Ha tudod, hogy jön a foga, akkor dentinox, szükség esetén fájdalomcsillapító, hogy ne szenvedjen.

Ételből próbálj puhábbat adni neki pl krumplipüré, főzelék, tejbegríz, amit nem nagyon kell rágni.

Viszont, ha nagyon elhúzódik ez a szelektív evés, akkor nem a fogzás miatt van, inkább szenzorosság. Minden 2. gyerek érintett. Ilyenkor szintén meg kell találni a megfelelő állagot, amit szívesen elfogyaszt és a megfelelő itató poharat, amit szívesen használ. Engedd, hogy ő válassza ki melyikből akar inni. Legyen több alternatíva.

2023. jún. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos válaszodat! Hálás vagyok ☺️
2023. jún. 5. 13:14
 3/3 anonim ***** válasza:

A telefonról valóban le kell szoktatni, nagyon nem egészséges dolog.

A többiben igaza van a férjednek, ha éhes, enni fog. A foga miatt is lehet ilyen, az én lanyom is etvagytalanabb fogzáskor, és egyebként sem egy nagyevő.

Étel mellett gyerek még nem halt éhen.

2023. jún. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!