Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Van egy másfél eves kislányom....

Van egy másfél eves kislányom. Kifejezetten okos, ügyes, tündéri kislány, de az evéssel eléggé hadilábon állunk :) Hogyan tudnám kicsit noszogatni ezen a teren?

Figyelt kérdés
Nem aggódom, biztos alakulni fog ez még, csak tapasztalatokra lennék kiváncsi, másnál hogy alakult ez a dolog. A gondom az hogy rendes főtt ételt nagyon keveset eszik meg. Nem magával a darabos étellel van gondja (sima hozzataplalas volt, nem blw), kenyeret vajjal, majkremmel, meg ragcsakat, ilyesmit siman eszik. De rendes ételt csak a pörkölt féléket, túrós tésztát, krumplis tésztát nagyjából. Ezeken kívül nagyon semmit. Jó lenne azért ha már kicsit jobban enné azt amit mi, de nem tudom hogy lehetne ezen javítani. Minden nap kínalom, de hat ha nem keri, nem keri, nem tudom beleeroltetni. Ha van otletetek, vagy csak megirjatok, ha esetleg voltatok hasonló szituációban, azt megköszönöm! :)
2023. júl. 19. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne aggódj. Én is ilyen voltam kisgyerekkoromban, most meg 120 kiló vagyok.
2023. júl. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha ez megnyugtat, van egy 5 éves lányom, aki kb a rántott húst, sültkrumplit,makarónit pizzát, hambit, szilvás meg túrógombócot hajlandó megenni mindig, azok közül amiketvén készítek. A többit egyik nap szereti, a másik napmeg nem. Bezzeg az oviban mindent megeszik vagy legalábbis megkóstol meg a nagyszülőknél se olyan válogatós. Itthon meg hiába kínálgatom meg próbálom, hogy főzzünk együtt, segítsen benne, hátha.. semmi haszna..
2023. júl. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Na ahogy most írod a kérdést, én így éltem 1 évig. Kb nálam is 1.5 éves korától 2.5 éves koráig. Én nem aggódtam, de mindig amikor több mint 5 falatot evett bármiből eufórikus állapotba kerültem.

Nem is volt éhes, meg ment mellé az egész napos majsz gyümölcsökből. Nos én nem tudok okosat mondani, de tapasztalatot igen. 2.5 éves kora körül egyik hétről a másikra elkezdett "rendesen" enni, ahogy én fogalmaznék. Nekem is lány.

Nálam olyan volt a lányom, mint a tiéd és a 2# válaszolóé együtt csak rosszabb. Konkrétan MINDEN étel másfél napig tartott. Másfél nap után már nem volt hajlandó enni azt a kaját többé, csak pár falatot. És hát hamar elfogytak az ételek.., a végére már minden a másfél napon túl volt.

Még a tojást is csak egyszer ette meg minden hónapban rendesen, amúgy 3-4 falat.

1 éven keresztül számoltam a falatokat és néztem, hogy az adott falat mekkora. Na de a tapasztalat lényege, hogy ez teljesen normális, és amíg ő is kicsattan, addig oké. Verd át sokszor gyümölcsökkel. Jaj itt most csak 2 szelet barack, ott egy kis körte felvágva, hopp nézd meghámoztam és kimagoztam 3 szőlőszemet, majszold be őket, meg ilyenek.

2023. júl. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megnyugtató amit irtok, köszönöm :) remelem nálunk is változni fog mint az utolsó valaszolonal :)
2023. júl. 20. 08:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!