Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálás 4hónaposan?...

Hozzátáplálás 4hónaposan? (tápszeres baba)

Figyelt kérdés
Védőnőnk ajánlotta hogy kezdjük el, almával. Elöszőr lé majd pép. Én nem érzem jó ötletnek. Tornára járunk megkésett mozgásfejlődése miatt. Fejét tartja de egyik oldalra nem tudja mozgatni. Ülni se nagyon tud, inkább csak félfekvőbe. Egyáltalán nem látszik rajta érdeklődés a mi ételeink felé. Tényleg most kéne kezdeni a hozzátáplálást?
2023. aug. 13. 09:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Lányom is tápszeres volt, nekünk 6 hónapot javasolt a védőnő. Kínáltam 6 hónaposan, de nem igazán volt érdeklődő, nem nyitotta a száját sem. Néhányszor rápróbáltam aztán hagytam. Végül 7,5 hónapos volt mire elfogadta az ételt és akkor is elég lassan haladtunk.

Ha úgy érzed még nem áll rá készen a kicsi, várjál vele még bőven ráértek.

2023. aug. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

Ne, nagyon korai, a nemzetközi ajánlások is 6 hónapos kort javasolnak.

Ezzel a háttérinformációval, amit megadtál, végkepp korai.

2023. aug. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

Nekem anyatejesek voltak, mi elkezdtük 4 hónaposan mind a 2 gyerekkek.

Azért, mert megértek rá.

Tartották a fejüket, kinézték a kaját a szánkból, stb.


(Ja, tudom, szaranya vagyok, rommá kell majd lepontozni mert a who meg az ajánlás, meg ha rántotthústkérmajdaztadokneki felfogásúak tuti megjelennek).



De ezek alapján, amit leírtál, én még nem adnék neki. Nem mutatja ezek alapján az érettség jeleit, hogy készen állna.

A védőnő egy tanácsot adott. Neked kell mérlegelned, hogy neki állsz-e, hogy látod a gyerekeden.

2023. aug. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Már több èvtozede az az egységes ajànlás, hogy tápszeres gyereknél is ki kell vàrni a 6 honapos kort. Persze nem kötelező kivàrni, csak kimutattàk, hogy àrthat az emèsztőrendszerének.
2023. aug. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
13%

Ősidők óta 4 hónaposan vagy korábban kezdik a ht-t.

Akkor miért nem gyomorbeteg minden ember?

Én elfogadom a 6 hónapos kort is (legalább később kell bébiételt gyártani), de semmi evidenciát nem látok a 4 hónapos megkezdés károsságára.

Unokahúgom mindent betartott, 6 hónap, hosszú bevezetések stb, mégis laktóz érzékeny a gyerek.

2023. aug. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

#5.

Gondolom ennyi ésszel nem egészségügyi dolgozó vagy...

1. "Ősidők óta 4 hónaposan vagy korábban kezdik a ht-t." Nem, ez tévedés. Ez az óta "divat", mióta a dolgozó nők bölcsődébe kenyszerültek adni a gyereküket igen hamar.

Az "ősidőkben" csak az kezdte "4 hónaposan vagy korábban" a hozzátáplálást, aki nem tudott szoptatni valamilyen okból.

2. "Akkor miért nem gyomorbeteg minden ember?"

Basszus, egyrészt az emésztőszervrendszer nem csak a gyomorból áll, másrészt de, az emberek legalább 70%-a küzd valamilyen ehhez kapcsolódó problémával Magyarországon.

3. "Unokahúgom mindent betartott, 6 hónap, hosszú bevezetések stb, mégis laktóz érzékeny a gyerek." Kérlek add meg annak a szakfolyóiratnak az adatait, amelyikben azt olvastad, hogy a 6 hónapos korban megkezdett hozzátáplalás kizárja a laktózérzéskenység lehetőségét. 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

2023. aug. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

Enyémet se érdekli mikor eszünk. Nagytesó mikor almázik, max 1-2 kanálnyit adnék neki ha érdekelné, de még azt se nézi :D ha észre is veszi se. Én nem erőltetem, 6 hónaposan tervezem kezdeni.

5 hónapos.

2023. aug. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell elkezdeni 4 hónaposan, pláne, ha megkésett mozgásfejlődés áll fenn.
2023. aug. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%
Most lett 3 hónapos a fiam kinezi a kaját a számból mégsem kap meg 3 hónapig semmit csak tej meg tápszer
2023. aug. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%
Vmelyik gyerek készen áll rá 4 hónaposan, vmelyik nem. Ha a tiéd nem, várj még egy kicsit. Pár hetente próbáld meg.
2023. aug. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!