Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan tovabb a hozzataplalala...

Hogyan tovabb a hozzataplalalasban?

Figyelt kérdés

A kisfiam 10 honapos. 6,5 honapos kora ota kostoltatom. Azt gondoltam, hogy amire 8-9 honapos lesz ki tudok valtani 1 etkezest. De nem igy törtent. Nem eszik nagyon sokat. (Rosszabb napokon 1-2 kanal, jobb napokon olyan max 5-6 kanal) Probaltam mar különbözö idöpontokban (hatha akkor jobban ehes, akkor sem). Ha nem eszik eleget sem kap tejet utana.

Nem tudom mit csinaljak vele. Ti is jartatok igy a babatokkal?



2023. aug. 14. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

12 hónaposan nálunk ugyanez van. Már mindent is próbáltam. Elvileg egyszer majd megérik rá.

Falatkás táplálás egy fokkal jobban bejön neki, de étkezés kiváltás még kilátásban sincs. 4. gyerek a közeli családban, mindenki okos ötletét kipróbáltam, de csak nem akarja ;)

2023. aug. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Nem kell kiváltani semmit. Másfél éves korig bőven ráér mennyiséget enni.

Hagyd, hogy a saját tempójában haladjon. Lesz még egy egész élete enni.

2023. aug. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Miket próbálsz adni neki?
2023. aug. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

2023 van, a magyar 50 eves berogzodes, hogy ki kell valtani etkezest, reges reg elavult.

1 eves koraig a fo etel az anyatej / tapszer. Minden mas csak plusz.

Van amelyik tobbet eszik, van amelyik kevesebbet. Ne eroszakoskodj vele.

Az enyem 11 honapos koraig kizarolag, 90 %-ban anyatejet fogadott el. Mar ovodas, azota is a legjobb evo. Mindent megeszik.

2023. aug. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
"Ha nem eszik eleget sem kap tejet utána"-ezt hogy kell elképzelni? Eszik 1-2 falat pürét, és azzal elvan kb 3 órát a következő evésig? Vagy nálatom nincs reggeli-tízórai-ebéd-uzsi-vacsi?
2023. aug. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Köszi 4es hogy leírtad! Az ilyen sztorik tartják bennem a reményt!


#1 vagyok

2023. aug. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen köszönöm az eddigi hozzaszolasokat! Kicsit megnyugodtam.

Bocsanat ha ugy tünt eröszakoskodok a kisfiammal hogy egyen. Abszolut nem.

Mi nem Magyarorszagon elünk es itt a babak többsege mar 2 honapos korban bölcsibe megy es 4 honaposan elkezdik a hozzataplalast. 6 honaposan meg mar 3x esznek ‚normalis‘ etelt. 9 honaposan meg mar minden ki van valtva. Szval ezt csak azert irtam le mert en ezt latom de en nem akarom igy etetni az en gyerekemet. Es csak kivancsi voltam hogy masnak is van-e ilyen problemaja hogy közel 1 eves es nem eszik mennyiseget.

A hozzataplalas tablazat szerint amit ehet en adom neki. Mar mindent kiprobaltunk. Persze valami bejön neki abbol többet eszik utana jövöheten megint kap abbol de akkor mar nem kell neki. Pl ilyen volt a csirkemaj meg a mango meg igazabol majdnem minden 🤣


Kedves #5!

Ezt nem ugy kell erteni hogy szinte eheztetem. Vagy h oke nem ettel akkor nem kapsz enni! 🤣

Ö cicin alszik el es ket alvas között kap szilard etelt.

reggeli (7:00) cicin (nem mindig ker)

9:50 cicin alvas

12:00 ebed

13:45-14:00 cicin alvas

Kb 16:30 uzsi

18:30 cicin alvas


Nem szokott sirni azert mert ehes. Mi együtt eszünk es ha olyat eszek amit ö is ehet (es abbol ker) akkor abbol adok neki.

2023. aug. 15. 04:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!