Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A 6 hónapos babátoknak mi a...

A 6 hónapos babátoknak mi a napi étrendje?

Figyelt kérdés

Olvasgattam pár éves kérdésekre válaszokat, de kiváncsi vagyok, hogy most hogy néz ki ez nálatok.

Én 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást (szinte a kezdetektől tápszeres baba)


Reggel: Tápszer 200 ml (6-7 körül, ritkán van hogy előbb is megébred, akkor is tápszer, csak kevesebb, de van, hogy csak babavíz)


9-10 körül: Gyümölcs 160 g (én csinálom, ritkán üveges, illetve néha kiegészítve tápszerrel, de akkor is kevéssel)


13-14 körül: Főzelék csirkehusival 180g (ritkán üveges, általában én csinálom)


16-17 körül: Most keztem próbálni a tejpépet, ami bejött neki, felesba adtam neki tejpépet és tápszert (amúgy 200g tápszer)


20 óra körül: Tápszer


Van, hogy később fekszik, van hogy előbb, ez függ az időjárástol is, meg jön a foga is.


Nálatok hogy alakul most?



2023. szept. 6. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

6 hónapos alany

Csak anyatejes, most kezdünk kóstoltatni délelőttönként. Gyümi-zöldség mindennap pár kanál

2023. szept. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Anyatejen él, nincs konkrét evési ideje, eszik, ha kéri. Napi egyszer, néha kétszer kóstolgat mást. 3 napig vezetek be új ízt. Néha a bevezetettekből eszik vmi pürét.
2023. szept. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagyjabol orara pontosan ugy, mint a tietek, csak 8 honapos. Vacsora hamarabb van, mert 19-kor alszik.
2023. szept. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Reggel 5-kor anyatej.


7 és 8 között csipeget az én reggelimből, ami néha szendvics, néha kása máskor valami tojás.

Aztán cici és alvás 9-ig, 10-ig.


Ébredés után nem kér cicit, így kap valami gyümölcsöt, zöldséget vagy darabosan, vagy pürésen, vagy csak pár szem kölesgolyót.


12 és 13 óra között megint csipeget az enyémből, vagy készítek direkt neki többféle zöldségből, húsos pempőt. Amit vagy magában eszik meg, vagy tésztára, krumplira teszek.

Aztán cici és alvás.


Délután, este már nem nagyon eszik mást az anyatejen kívül.

2023. szept. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
6 hónaposan nálunk a reggeli-tízórai tápszer volt, az ebédet akkor próbáltuk kiváltani, szóval azt a mennyiséget, amit ennie kellett babakajából és tápszerből ette meg együtt. Onnantól kezdve is minden tápszer volt még. Én nem akartam sietni azzal, hogy 1-2 hónap alatt minden étkezést kiváltok. Az ebédet is 3 hónap alatt váltottuk ki, minden más utána jött.
2023. szept. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem tejes volt, 5 hósan kóstoltattam, etetgettem, 6 hósan kezdtük rendesen a hozzátáplálást, ha rajta múlt volna akkor marad csak a tej, nem volt nagy étkű baba....

Reggelije tej, tízórai tej plusz bébiétel, ebéd a megmaradt bébiétel utána gyümölcs vagy babakeksz és tej. Uzsira tej és gyümölcs vagy babakeksz, vacsira tejpép és tej.

2023. szept. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy én is sokszor csináltam neki kajcsit, de sokszor inkább vettem. :)
2023. szept. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!