Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért vannak 4 hónapos kortól...

Miért vannak 4 hónapos kortól a bébi ételek, meg a különböző pürék, ha elméletileg, nem lehet/nem ajánlott elkezdeni 6 hónapos kor előtt a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

100%ban tápszeres babánál, azt mondják, hogy így sem lehet elkezdeni a hozzátáplálást 6 hónapos kor előtt…akkor miért vannak 4 hónapos kortól már teák/gyümölcs pürék/bébi ételek?

Olvastam én a WHO ajánlásokat meg minden, de akkor minek gyártanak olyat, amit 4 hónaposan elvileg már lehetne adni, hogyha közben meg azt fújják, hogy nem lehet?? Ez csak nekem nem egyértelmű?



máj. 1. 22:56
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
90%

"De van olyan védőnő, aki konkrétan nem engedi,..."


Nem engedi? Kapaszkodj meg: nem kell az engedélye. Te vagy a gyerek anyja, ha 4 honaposan akarod hozzátáplálni, akkor 4 honaposan csinálod. Ha korábban, akkor korábban. Nem kell az engedélye és nem is feltétlenül kell vele megosztani mindent. Tájékoztatast se kell tőle kérni, nagylány vagy, meg tudod keresni online is.

máj. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

#1

Szentjánoskenyérmag…születése óta használunk sűrítőt, aminek szintén az az alapja. Semmi baja tőle

#11

Ebben mondjuk teljes mértékben igazad van!

máj. 2. 07:46
 13/35 anonim ***** válasza:
87%
Azért, hogy az amúgy is életképtelen ,önbizalomhianyos anyukák még jobban elbizonytalanodjanak, és soha ne magukra, meg a babájukra hallgassanak, hanem a gyártókra, szomszéd Marikára, reklámokra. Ezért.
máj. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
60%
Mi 5 hónaposan kezdtük el a hozzátáplálást, mert a gyerek állandóan sírt amikor ettünk. Nagyon jóizűen evett, semmi baja nem lett. Én nem bántam meg és nem is érdekelt, hogy ki mit gondol. Rosszabb volt, hogy konkrétan kinézte a szánkból az ételt. Csináld úgy ahogy neked és a gyereknek jó
máj. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

#13

Kedvesem…azért mert valakinek nincs elég önbizalma, attól miért lenne életképtelen? Akar hiszed, akár nem, nekem nincsenek “belső hangjaim”, és “megérzéseim”, mivel első gyerek, így nincs is miből legyen megérzésem. Igen, kénytelen vagyok másokra hagyatkozni, mivel nekem full ismeretlen még ez a téma. A második gyereknél, majd biztosan más lesz és nem leszek “önbizalom hiányos”, de úgy gondolom, hogy még meg engedhetem magamnak ezt a “luxust”, hogy ne mindig a saját fejem után menjek (mert ugye az sem mindig jó), hanem ki kérjem tapasztaltabb anyukák véleményét! :)

#14

Köszönöm!

máj. 2. 08:38
 16/35 anonim ***** válasza:
58%
Most bele alltal abba hogy cukros a babatea… es jo dolog a cukor es kell, es taratatta. Ertem. Te feltettel egy kerdest amibe leirtad az ajanlast, es hogy akkor miert gyartanak 4 honapos kortol. Nezd meg az ajanlast a cukorrol is kerlek. Nyilvan a cukor nem rossz dolog, en is adtam a gyermekemnek tejszeletet amibe szinten van hozzaadott cukor. A merteken van a hangsuly. Meg a megvezetesen. Ezert hoztam peldanak a teakat. A johiszemu anyuka megveszi, mert azt gondolja milyen uncsi a viz, es jot tesz a gyerekevel, hat legyen valami kis ize annak a viznek. Ha egesznap szorpot vedelsz csak, neked se esik jol, es nem is egeszseges. Es utana csodalkozik mindenki, hogy problemas a babat letenni, vagy faj a hasa egesznap, es kesobb kirohad az osszes foga. Sot, utana el se fogja fogadni a sima vizet. :)
máj. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
92%

9-es Kérdező: "Ha nem is feldolgozott, de tele van méreggel, amit az emberek boldogan nyalnak be (...) Annak fogok örülni, ha együtt ehetem már vele a nutellát nagy kanállal, nem hogy még nézegessem miben mennyi cukor van"

ICIPICI ellentmondást érzek :DDDDDD

máj. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

#17

Ebben semmi ellentmondás nincsen. Ha tele van minden mérgekkel, miért a cukrot tartjuk a legnagyobb ellenségnek? Nem mindegy, akkor? Ha már ki mész az utcára, akkor is szívod be a különböző méreg anyagokat. Szerintem itt nem a cukor a legnagyobb gond. Hanem, hogy a cukorról úgy beszél mindenki, mintha ördögtől való lenne, de közben mégis megeszi a zöldséget, gyümölcsöt, amit a lidlben vagy Aldiban vagy bárhol vesz…

máj. 2. 09:33
 19/35 anonim ***** válasza:
71%

szerinted a nutellával a cukor a legnagyobb baj? nem is a pálmaolaj és társai... :D

#18

máj. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

#19

Ha tudnád mivel vannak pumpálva a húsok, amiket jóízűen lapátolsz be🤭

Ha tudnád mivel készülnek a felvágottak, péksütemények.

Ha tudnád mivel etetik a nagy üzemi tyúkokat és ezáltal miket eszel meg a fincsi tojás rántottával.

Ha tudnád mivel vannak vegyszerezve a zöldségek, gyümölcsök.

Ó barátom. Ne a pálmaolaj legyen a legnagyobb bajod!

máj. 2. 09:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!