Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan tovább? Hogy boldogulja...

Hogyan tovább? Hogy boldoguljak kezdő anyukaként, ha elvesztem a hozzátáplálás útvesztőjében?

Figyelt kérdés

Kisfiam 6 hónapos, hétfőn kezdtük a hozzátáplálást, almapépet kanalazunk 3. napja, evvel nincs is gond, eddig jól ment. Holnap új ízt kellene kóstolnunk, őszibarackot akartam, de nem kaptam sehol mirelitet sem. Van itthon alma-őszibarack bébiételem, azt adhatom neki, ha az almával nem volt gond? Vagy adjak mást?

A legfőbb gondom az, hogy az oké, hogy 3 napig kóstoltatunk pár kanállal mindenből, de mikor adhatok neki többet amiből már evett és hogy? Keverhetem az ízeket (zöldséget gyümölccsel, gyümölcsöt gyümölccsel, zöldséget zöldséggel) vagy egy nap kétszer adjak neki? Kóstoltatás és nagyobb mennyiség ami jól esik? Vagy majd akkor ha minden ízt kóstoltunk az adott hónapban?

Most délelőtt 2 szoptatás között kóstolunk, így jó? Meg van egy csomó anyatejem is a fagyóban. Az oké hogy eltettem majd jó lesz hozzátápláláshoz, na de mennyit és hogy használjak fel, na meg mihez?

Melyik étkezést szokták először kiváltani?

Mindenhol csak táblázatokat találok, de erről egy szót se hiába googlizok napok óta. Ha tudtok linkelni használható anyagot az is jó. Egyszerűen úgy érzem megrekedtem, és sehova tovább. Na meg totál hülyének is érzem magam.



2012. márc. 28. 12:07
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, na meg prezentációt Stefinek! Nagyon sokat segítettek, sokkal lazábbra vettem azóta. :)

Röviden: 3 napig kóstoltunk almát, 5 kanál volt a maximum amit elfogadott. Aztán 2 napig meggyet, de mivel baromira nem ízlett neki, ráhagytam. Most 2. napja őszibarackot kanalazunk, ma már elfogadott 5 kanál körül.

Egyelőre nem nagyon rajong az új ízekért, mert 6 hónapos koráig kizárólag anyatejet kapott, még vizet sem ivott. Fura képet vág hozzá, és egy idő után öklendezni kezd és visszaköpi, na akkor szoktam ráhagyni.

Igazából nem nagyon akarom erőltetni, szerencsére elég volt eddig neki az anyatej is, pedig pont annyi van kezdetek óta amennyit elfogyaszt. 3480 grammal született, 3 hónaposan duplázta meg a születési súlyát, most több mint 8,5 kiló.

Azért lenne még pár utolsó krdésem. :)

Ezt a glutén izéket hol lehet beszerezni? Ezek kifejezett babakaják?

Ahogy nézem az új ételeket 10-20 fajta van egy adott hónapra. Ha 3 napig eszik egy félét hogy a viharba kerül sorba minden, ha egy nap nem adhatok neki csak egy félét?

Meg tegyük fel jövő héten már valamilyen zöldséget kóstolunk délelőtt. Akkor ugyanazon a napon adhatok neki délben már mondjuk olyat keverve, amit már evett pl alma-barackot, stb...? Vagy egyelőre ne erőltessem a kiváltást?

A keverések nem világosak még. Tényleg lehet minden gyümölcsöt minden zöldséggel keverni? De hát mi se eszünk gyümit zöldséggel.

Még egyszer köszönöm mindenkinek aki segített. Annyira aranyosak vagytok, már nem is érzem annyira elveszettnek magam. :)

2012. ápr. 1. 18:36
 12/12 xStefix ***** válasza:

A gluténnál nem kell túl sokat gondolkodnod. Célszerű először különböző kásákat készíteni, amiben csak egyféle összetevő van, aztán később, ha ezeket magában már jól tolerálja, vehetsz vegyeseket is (müzli, pehely stb.). (Az én lányom pl. szerette a Milupa 7-gabonás pépjét, de ez nem rögtön kezdésre való.) Ilyeneket pl. a drogériákban vagy nagyobb bevásárlóközpontokban tudsz venni.

Vagy, ha már esztek majd főzeléket is, egy kevés liszttel, darával is sűrítheted az anyatej vagy krumpli mellett/helyett.

Ha már csócsálni, rágni fogtok, mehet a kenyér és kifli is, de inkább az otthon készült vagy ellenőrzöttebb összetételű.

A szopis szakik a babakekszeket kevésbé ajánlják, hiába ez van a kiadott javaslatban is. Főleg nem a háztartási kekszet, akár gyerekkivitel (pl. Detki), akár nem.


A havi sokféle javasolt étel továbbra is csak javaslat: biztos lesz olyan, amit a te babád nem eszik meg, úgyhogy máris nem lesz olyan hosszú a lista. ;) És egyébként is, ez csak körülbelüli dolog, te dönthetsz úgy is, hogy nem mindegyiket adod az adott hónapban, hanem variálsz velük.

Sőőt, a hozzátáp kifejezett lényege pont az lenne, hogy nem rohamléptekben adjuk a kajcsikat, főleg, ha minél tovább is szeretnél szoptatni. Ezért is, én azt javaslom neked, hogy amíg nem juttok el oda, hogy egy szopit már kihagytok, addig nem szükséges új érkezést (kóstolást) bevezetni. Persze, ha majd úgy látod, igényli, lehet, de ahogy írod, perpill nem rajong még az evésért, úgyhogy bőven ráértek ezzel. Egyelőre mondjuk maradjon csak napi 1 evészet, gyümi, majd főzelék, majd ezek vegyesen. Ha már aztán tízóraira szépen eszik, akkor jöhet mondjuk az uzsonna vagy az ebéd újítás.


Keverni pedig úgy keverd az összetevőket, ahogy neked is gusztusod lenne hozzá. Nyilván nem megy minden mindenhez. :) Ha boltban jársz, a kész bébiételes üvegekről is leshetsz ezügyben, bár azt tudd, hogy az ottani életkori ajánlások általában előrébb járnak, mint a táblázatok! Meghát van néhány olyan fura keverék, ami nekünk lehet, hogy bizarrnak tűnik, a babák mégis szeretik... Pl. gesztenye-meggy-husi püré. És a neten is találsz sokféle babakajás oldalt, lesd meg őket, ha van időd, rengeteg fincsi hamit lehet nekik is összeütni.

2012. ápr. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!