Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6hónapos a kis fiam és banánt...

6hónapos a kis fiam és banánt és mikor kanállal etetettem mindig Sir lehet hogy mán rá unt ara az ételre? Meg meg nem akar egyáltalán ülni lehet azért is mert kicsit pufók?

Figyelt kérdés
2013. jún. 13. 13:38
 1/2 anonim ***** válasza:
2013. jún. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Még nem tud ülni. Vedd ölbe etetéskor vagy tedd pihenőszékbe/babakocsiba/autósülésbe, a lényeg, hogy kényelmesen hátradőlve lehessen benne. Akkor adj neki kanalas ételt, amikor jókedvű, nem fáradt, nem nyűgös. A banánt egy kis vízzel turmixold le, hogy ne legyen túl sűrű vagy darabos a pép. Ha szépen le tudja nyelni az ételt, és nem fulladozik vagy folyik ki a száján az étel, akkor lehet már hozzátáplálni. Ha nem megy a kanalazás, akkor hagyj ki pár napot és kezdjétek újra. Eleinte elég 2-3 kanálnyi, aztán minden nap adj neki 1-2 kanállal többet. Ha sír, hagyd abba és szoptasd meg vagy adj neki tápszert. Mondjuk én banánt csak 8 hónapos kortól adtam, 6 hónaposan almát, krumplit, répát, sütőtököt, szilvát, céklát, őszibarackot kapott a babám. Ezeket is híg pép formájában.
2013. jún. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!