Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor adtatok elsőnek tejet,...

Mikor adtatok elsőnek tejet, kakaót, tejbegrízt?

Figyelt kérdés
Hány százalékos tejet adtatok a babának? Hónap végén lesz a kisfiam 1eves esetleg adhatok már neki 1,5%os tejet?
2015. máj. 14. 16:43
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Az én babám még csak 7 hónapos, de szerintem én tejbegrízt fogok főzni neki másfeles tejből. :) Már várom!
2015. máj. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1 éves kora után próbáltam neki a tejet, nem issza meg, kakaót sem. Tejbegrízt viszont nagyon szereti, van h kis kakaóval kapja, van h gyümölccsel keverem neki össze, almával nagyon szereti :) 1.5%os tejet vesszünk.
2015. máj. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2,5 évesen ment bölcsibe, ott kapnak tejet, kakaót, de nem nagyon issza meg. Itthon azóta is junior tejitalt kap reggel-este. Ételekben kap tejet, illetve egyéb tejtermékeket. (most 3 éves)
2015. máj. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1 éves korától. Én házi tejet adtam neki forralva eleinte 1:1 arányban vízzel. Nekem megy a hasam a bolti tejtől, a fiamnál 1x próbáltuk a 2,8-ast, nem jött be neki, kiköpte. Ha adsz neki, azért forrald neki fel :)
2015. máj. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor megprobalhatok már neki adni? Mennyit adjak elsőnek?
2015. máj. 14. 22:01
 6/7 piroska és a farkas ***** válasza:
Én 11,5 honapos korában adtam neki először tejet, bolti 3,5 %-osat, forralva . Most 13 honapos, szinte minden nap eszik zabkását, amit 1,5 deci 2,8- as tejjel csinálok, de ezt leszámítva tápszeres. kakaot kétszer kapott eddig, és a héten kapott először tejbegrízt.
2015. máj. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem 3,5% vagy 2,8% tejet vegyél, forrald fel neki, és ha nem raksz bele vizet hígításnak akkor olyan 1-2 decivel kóstolónak? Nem tudom, ami nem okoz pociproblémát, én óvatos voltam, de csak mert házi tejet vettem neki mindig is, a bolti sokban más, de azt is fel kell forralni. Az én fiam a natúr tejet nem szerette, de a kakaót imádta egy darabig. (A tejbegríz a mai napig kedvence, meglátja, hogy az van, és már ölelget.) Szerintem a grízt is kipróbálhatod neki kakaósan, vagy almapürével, esetleg kevés házi lekvárral. :)
2015. máj. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!