Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » 9hónapos babánál ezek lehetnek...

9hónapos babánál ezek lehetnek erős fogzási tünetek?

Figyelt kérdés

9hónapos,4foga van alól ès egyiknèl se volt problèmánk,mèg csak nyűgös se volt.Ma reggel vidáman èbredt ahogy szokott,megitta a tápszert ès 11 előtt evett is egy kicsit,innentől kezdődött a nyűgössèg ès a sírás,álmosság peddig nem nagy alvó.

Elaludt de sírni kezdett,kivettem a kiságyából,be kentem a foghúsát ès elringattam.Aludt egy órát de sírva kelt ès csak nyögdècselt ès sirdogált,olyan kis bágyadt,csak aludna ès hajtsa le a fejèt.

Lázát popóba mèrtem,38.1 de úgy tudom fèl fokot le kell vonni,így kisebb hőemelkedèse van,adtam neki egy Viburcol kuppot,most megint alszik.


Mikor vigyem orvashoz?

Szerintem a foga,mivel már règ megvan duzzadva a fenti foginnye.

Hagyjam aludja át? Vagy mit csináljak?


Nurofen szipurot adnèk neki kèsőbb,ha nem javul.

Vizet ivott egy keveset de a tápszerből csak 40ml ivott :(



2022. márc. 1. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:
29%

Hívd fel az orvost. A fogzástól is lehet, természetesen,

sőt a nyálkahártya duzzanat nem csak a fogzás helyére terjedhet ki.

Ne tömd gyógyszerrel, míg nem beszéltél az orvossal.

2022. márc. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sem adnék még lázcsillapítót. Ha vírusos betegsége van, a láz fogja legyőzni. Ha kitartóan bágyadt, láthatóan nehéz neki a mozgás, az ülés, gyenge, akkor adnék csak neki csillapítót.


Mindenképp aludjon ha aludni akar, ezidő alatt is dolgozik a szervezete. Ha mindenhol forró (arc, kéz, nyak, has) akkor beszélhetünk lázról. Az hogy most 37 vagy 39 fokos, az úgymond mindegy. A viselkedés a fontos ilyen esetben. Van aki 40 fokos lázzal is játszik, van akit a 37 lever.


Nálunk volt 3 napig láz, de csak esténként jött elő és utána kibújt a fog. Szóval akár a foga is lehet, igen. (Megjegyzem, erre a doki se tud mit mondani, amíg eszik iszik a baba, pisil-kakil, éber a betegséghez képest, addig max a tüdejét, torkát és a keringését tudja ellenőrizni)

2022. márc. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne adj neki semmilyen gyógyszert.

Ha ezek után belázasodik, hívd az orvost.

Addig kenegesd az ínyjét.

Egy rongyipelusnak a négy végére készíts görcsöt és azt hűtsd le és add oda neki rágcsálni, talán segít.

Lehet kapni szilikonos fogkefét, amit az ujjadra húzhatsz.

Én arra tettem a krémet és hagytam, hogy ő rágcsálja, ahogy az neki jól esik.

Sajnos a fogzás ilyen. Az első pár fog nem probléma de a többi okozhat fejtörést és akár lázat is.

2022. márc. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem játszik,csak sír ès aludna :(
2022. márc. 1. 15:33
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor hagyd aludni, de közben beszélj orvossal, közben mérd a lázát.

Nálunk is volt ilyen fogzásnál.

Nehéz megkülönböztetni a fogzást más betegségtől először.

Mi is így voltunk x hónapja.

Láz 39 + volt, de más tünete nem volt.

Felhívtuk az orvost ( igaz Angliában), aki nyugalomra intett.

2 napig csak estére lázasodott be, de utána kutya baja se volt.

De mi is aggódtunk és csak érdeklődtünk először.

De miután orvossal beszéltél meg fogsz nyugodni.

Neked semmiből se tart, az orvosnak pedig ez a dolga, hogy elmondja ő mit gondol.

2022. márc. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mi is Németországban èlünk,hívtam már 2x de kinyomták a telefont :(
2022. márc. 1. 16:18
 7/8 A kérdező kommentje:
Adtam neki egy adag Nurofent,nem bírom nèzni ahogy szenved :( meglátjuk
2022. márc. 1. 16:19
 8/8 A kérdező kommentje:
Jobb kedve van,már most van hatása a Nurofennek.
2022. márc. 1. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!