Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » 2 éves kislányom még cumizik,m...

2 éves kislányom még cumizik,mama szerint így csámpásak lesznek a fogai,ez így mennyire igaz?

Figyelt kérdés
jan. 5. 10:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Mind a 2 gyerekem 2.5 évesen magától tette le a cumit. Tökéletesek a fogaik
jan. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Vagy igen, vagy nem. Meg van rá az esély, de simán lehet, hogy semmi baja nem lesz. Én óvodás koromban még szoptam az ujjamat, nem lett probléma a fogaimmal.
jan. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Több az esélye mintha nem cumizna de nem 100%
jan. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
28%
A fogak helyzete gyakorlatilag genetika!
jan. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
34%

A 2 évesnek még tejfogai vannak, amelyeket levált majd a maradandóra .

Akkor talán nem fog cumizni már, hogy deformálódjon a fogsora.

jan. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
28%
Semennyire. Ezek tejfogak, ki fognak esni.
jan. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

Az ujjszopás/cumizás lehetséges mellékhatásai



mélyharapás vagy „bulldog harapás”

a szájpadlás deformitása, érzékenysége

az állkapocs pozíciójának rendellenessége, mely akadályozhatja a helyes beszédet

káros baktériumok bejuttatása a szájüregbe

bőrkeményedés, köröm deformálódása az érintett ujjon

közösségi problémák, kiközösítés

jan. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%

Az allkapocsra hatassal van, kialakulhat melyharapas es a beszedfejlodesre, nyelesre is a nyelvtartas miatt. Es ha rogzul a rossz a nyelvtartas, akkor pl a nyelvlokeses nyeles miatt a marado fogak deformalodhatnak.

De nem vagyok szakember, csak az orvos nekem ennyit mondott a cumival kapcsolatban, pontosan en se ertek hozza.

Es nyilvan fugg attol is, hogy mennyit van a cumi a szajaban. Ha csak alvashoz, kevesbe karos, mintha egesz nap a szajaban log.

jan. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Vagy igen, vagy nem. De a tapasztalat az, hogy ha erőszakkal el van véve, akkor keres magának más káros szenvedélyt, pl. ujjszopás, körömrágás és társai.
jan. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én 2 éves lányom is cumizik. Alváshoz mindig már 1 hónapos kora óta, napközben viszont korlátozva van neki. Nem kapja meg, csak ha már látom hogy álmos, vagy esetlegesen beteg akkor engedem hogy nála legyen de amúgy az apja köntösébe szoktuk mindig tenni reggelente (valamiért azt szereti xD) az vigyáz rá és csak alvásnal kerül elő újra.
jan. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!