Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A CSED és a GYED összegének...

A CSED és a GYED összegének meghatározásakor lehet más a "naptári napi alap"?

Figyelt kérdés

Más időszakot vesznek figyelembe?

2022.január 1-től volt fizetésemelésem. Most január végén járt le a CSED-em.


2023. febr. 1. 13:20
 1/4 A kérdező kommentje:
Május végétől voltam táppénzen és augusztus közepén szültem.
2023. febr. 1. 13:24
 2/4 anonim ***** válasza:
35%
Nem. A csedet - gyedet ugyan abból a bérből számolják. Szülés illetve táppénz előtti 180 nap.
2023. febr. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mivel táppénzen voltál csed előtt, ezért ugyanúgy lenne a számítási időszak. Táppénz előtti 180 nap.

De! A jogosultságot megelőző év elé nem lehet visszamenni. A te esetedben más lesz az alap a gyednél, mert csak 2022 január 1-ig lehet visszaszámolni. Így nem lesz 180 nap, hanem csak 120. Táppénz előtti 120 nap átlaga lesz a gyed alapja. (A cseded 2022-ben indult, így ott vissza lehetett számolni 2021-ig. Ott kb május végétől 2021 november végéig vették figyelembe a jövedelmek)

Nem tudom, mennyire érthető... Ha nem, szólj, és megpróbálom elmagyarázni jobban.

2023. febr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már értem!😊
2023. febr. 1. 14:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!