Ez hogyan is működik ?

Figyelt kérdés

Soha semmilyen támogatást nem kértem/kaptam az államtól (kivéve a gyerek pótlék), felneveltem 3 gyermeket akik már dolgoznak és befejezték az iskolát + még 2 gyermeket (kiskorú iskolást) nevelek egyedül .


Munkahelyemen elméletben kellene valami adókedvezményt kapnom, hogy a bruttó fizetésem legyen egyben a nettó is.


Van kisebbségi munkatárs/családfő és azzal haknizik hogy a bruttó fizetése az neki a nettó is egyben pedig csak 2 kisgyermeket nevel és 2 már felnevelt de nem élnek vele.


Ezek szerint nekem is járna ? Összesen 3 gyermeket felneveltem és még 2 kiskorút nevelek egyedül jelenleg . Vagy a 2 kiskorú után járna csak valamennyi kedvezmény ? ( ha igen akkor mennyi? A már felnevelt gyermekeim nem szamitanak ?


2023. ápr. 16. 18:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Legalább 4-nek te vagy az anyja?
2023. ápr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
A családi adokedvezmenyrol minden évben nyilatkozni kell, eddig higy nem jött szoba?
2023. ápr. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Van a 4 gyerekes anyák kedvezménye. Ha van 4 saját gyermeked, akkor adómentes leszel életed végéig függetlenül attól, hogy mennyi idősek. Ha van olyan gyermeked,

aki után családi pótlékot kapsz, akkor a járulékot csökkentheted vele. Egy gyerek után után 10.000 Ft, 2 gyerek után már 40.000 Ft. Esetleg ha ezek közül a gyerekek közül valamelyikre emelt családi pótlékot kapsz, akkor az után plusz 10.000 Ft jár.

2023. ápr. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

4 től adómentes de 3 nak vagyok én az anyja papiron is (3 felnőtt gyermeknek ) arra nem jár semmilyen támogatás ?


Azért ez pocit vérlázító .

2023. ápr. 16. 19:10
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
A 3 felnőtt után már semmi sem jár. Mégis mi járna? Gondolom, amit igénybe tudtál venni, amikor jogosult voltál rá azt igénybe vetted utánuk. A 2 kicsi után jár a családi adókedvezmény és a családi pótlék. Ők egyébként nevelt gyerekek?
2023. ápr. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, ők nevelt gyerekek. De igen járna ha 4 saját gyermek lenne, lásd mit írt a 3. Válaszoló ( az egyetlen értelmes …)
2023. ápr. 16. 20:14
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
A #3 és #5 válasz is tőlem származik. Az 5-ben sem volt semmi kivetnivaló. Tény és való, ha 4 gyereked lenne, akkor adómentes lennél de csak 3 van, így jelen pillanatban nem jár semmi. Gondolom, amikor kisebbek voltak, akkor mindent érvényesítettél utánuk, amit lehetett. Most már nagykorúak, eltartják magukat. Szülni kell még egyet és akkor meglesz az adómentesség. Hajrá! Ugyan nem tudom melyik szervezetnél vagy nevelőszülő de tisztában vagyok vele, hogy milyen illetmények vándorolnak hozzájuk szóval nem kell sajnáltatni magad.
2023. ápr. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem nevelő szülő vagyok, a párom előző házasságából származik még kettő gyermekünk . (Papirilag nem én vagyok az anyuka )
2023. ápr. 16. 20:55
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha 3 felnőtt gyereked van, akkor utánuk már nem jár semmi támogatás. A másik 2 gyerek nem a te gyereked, tehát nem vagy 4 gyerekes anya. A férjemnek is van 3 gyereke az előző házasságából, nekem 1 van, de ettől én még 1 gyerekes anya vagyok, nem 4 gyerekes.


A kollégádnak viszont mind a 4 sajátja, akkor is, ha 2 már felnőtt.

2023. ápr. 17. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
41%

Annyira gáz, hogy nem tudtok rákeresni a Googleon... [link]


Kérdező nyilván felnőtt gyerekekre nem kaphatsz főleg ha nem élnek veled. Alapból 16 éves koráig jár amíg tanköteles, de ha igazolod, hogy tanul még 18 éves koráig kaphatod rá is, mint a családi pótlékot. Akkor kaphatod csak ha te neveled őket hivatalosan tehát szülő vagy és veled egy háztartásban élnek.2 kiskorú gyerek után havi nettó 20 ezer ft adókedvezményt kaphatsz, tehát 10 ezer ft/gyerek/hó.


Ez mind le van írva az interneten csak használni kellene az agyad. Az is szomorú, hogy a munkáltatód nem tájékoztat erről, pedig kötelező lenne.

2023. ápr. 17. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!