Ez hogyan is működik ?

Figyelt kérdés

Soha semmilyen támogatást nem kértem/kaptam az államtól (kivéve a gyerek pótlék), felneveltem 3 gyermeket akik már dolgoznak és befejezték az iskolát + még 2 gyermeket (kiskorú iskolást) nevelek egyedül .


Munkahelyemen elméletben kellene valami adókedvezményt kapnom, hogy a bruttó fizetésem legyen egyben a nettó is.


Van kisebbségi munkatárs/családfő és azzal haknizik hogy a bruttó fizetése az neki a nettó is egyben pedig csak 2 kisgyermeket nevel és 2 már felnevelt de nem élnek vele.


Ezek szerint nekem is járna ? Összesen 3 gyermeket felneveltem és még 2 kiskorút nevelek egyedül jelenleg . Vagy a 2 kiskorú után járna csak valamennyi kedvezmény ? ( ha igen akkor mennyi? A már felnevelt gyermekeim nem szamitanak ?


2023. ápr. 16. 18:07
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
A felnevelt gyerekeid után nem jár semmi. 4 gyermekes anyák szja mentessége van, akár vérlázító, akár nem. A kisebbségnek meg eleve többminden jár, ez mindig is így volt ebben az országban.
2023. ápr. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!