Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mezőgazdasági őstermelőként...

Mezőgazdasági őstermelőként jár a CSED?

Figyelt kérdés
1 hónappal ezelőtt megszűnt a munkaviszonyom, ahol 4 évig dolgoztam, ez idő alatt mezőgazdasági őstermelő is voltam. Most az lett a "főállásom". Ha rövid időn belül teherbe esek, akkor jár CSED? Ha igen, hogyan tudom kiszámolni, hogy mennyi?

2023. ápr. 17. 11:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Jár. Az a fontos, hogy a szülést megelőző utolsó 2 évben legalább 365 napig volt bejelentett munkaviszonyod. Szóval az előző munkahelyednek köszönhetően járni fog a CSED.
2023. ápr. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen adót és járulékokat fizetsz. Ha mindent is, akkor az adó és járuélkok alapja adja az időt és az ellátás alapját. ha nem, akkor nem vagy jogosult csed/gyed ellátásra.
2023. ápr. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!