Gyes vagy gyed jár így?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnek kerni, aki jártas ebben.

Úgy tudom, szülésig 365 munkanapnak kell meglennie az elmúlt 2 évben.

Nekem van egy fél évem idén januártól juni.30ig. Azóta semmi, mert csak szeptemberben tudnának felvenni az új munkahelyre de 6 hetes vagyok,úgy már az sem biztos hogy igy alkalmaznak..

Tavaly volt 3 honapom , ami havi 15 napot dolgozhattam álláskeresési mellett. Ez beleszámít?

Illetve tavalyi évben januártól szeptember 1ig végig volt munkaviszonyom. ( azelőtt is évekig)

Jövő április középére lennék kiírva.

A kérdésem az volna hogy így mire lennék jogosult?


2023. aug. 17. 12:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Gyes alanyi jogon jár. 25000 körül van.

Csed gyed hez a szülés napjan is kell elő munkaviszonynak lennie másképp nem jár.

2 lehetőséged van :

Vagy titkolod a terhességed és úgy dolgozol, vagy szülés előtt 1-2 hónappal elmesz munkanélkülire úgy kapsz egy kis kevés penzt. Más nem nagyon van sajnos.

2023. aug. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 babyboom567 ***** válasza:
89%

Szerintem vállald el azt a munkát.

Ha 3 hónapig dolgozol+3hónapig táppénzen vagy,utána tudsz menni álláskeresésire,és onnan csedre/gyedre.

2023. aug. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek a választ!

Erről a munkahelyről tavaly küldtek el tappenz alatt ,betegség miatt voltam itthon 2 hetet, amit jeleztem. Bár magánvállalkozó, nem tudom csinálhatott e ilyet jogszerűen.

Ezután álláskeresésin voltam tavaly október, november ea december. Azóta ugye fel évre vett fel egy másik cég.

Ha most elvállalom ezt a munkát, és nem szólok még a terhességről, kirúghat később,ha kiderül? Illetve álláskeresésire el tudok menni?

Szívem szerint elmondanám neki hogy ez van jelenleg, alkalmazna e így. Hosszú távra tervez, ezért hezitálok hogy mit tegyek :/

2023. aug. 17. 13:14
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Regisztrált álláskereső lehetsz, de járadékra nem leszel jogosult. Kihasználtad a 3 hónapot, ismét kellene 360 nap munkaviszony.
2023. aug. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Így összeszámolva tavaly áprilistól ideig 11 ledolgozott hónapom van. Ehhez akkor kellene még minimum 2 hónap?

Illetve a szülés napjáig szükséges munkaviszonyban lenném, még akkor is ha táppénzen lennék?

2023. aug. 17. 13:33
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szinte biztos, hogy még a próbaidő alatt kiderül a terhességed és simán elküldenek.

A gyerek 6 hónapos korától apuka igényelhet GYED-et, ha minden feltételnek megfelel.

2023. aug. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ennél a cégnél nincs próbaidő. 4 evet dolgoztam itt ezelőtt, határozatlant adnak már elsőre, de valóban, szó nélkül elküldenének ha titkolnám a terhességet.
2023. aug. 17. 13:58
 8/17 Bogica0616 ***** válasza:
74%
Próba idő alatt kirughat terhesen is. Valamit táppénzen lévő munkavállalót is kirughat. Akkor is ha terhes és táppénzen van, de még próba idős. Mond el mert csak te jössz ki rosszul az egészből. Kell az egy év munkaviszony és kell, hogy az igenyleskor is rendelkezzél vele. Munka nélkülihez is 1 év kell, neked az utolsó igénylés óta 6 hónapod van.
2023. aug. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ha nincs próbaidő és terhes vagy nem küldhet el, teljesen mindegy hogy táppénzen vagy vagy dolgozol.


Terhesség alatt csak egyetlen esetben küldhetnek el, próbaidő alatt.


Ne mondj semmit, kezdj el dolgozni aztán majd meglátod mi lesz. Ha mégis valahogy kirúgnak akkor se leszel rosszabb helyzetben mintha el se kezdtél volna dolgozni. Eleve ha 6 hetes vagy még az se biztos, hogy ebből a terhességből baba lesz.


Miután elkezdtél dolgozni keress egy csed/gyed tanácsadót, mert elég necces a helyzeted, fontos, hogy tisztában legyél a dolgokkal és nem a gyakoriról, hanem szakembertől. (Facebookon is van baba-mama pénzügy néven csoport ahol szakértő válaszol)

2023. aug. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ha nincs próbaidő mit hezitalsz? Azonnal menj. Szeptember akkor kB 8 - 9hetes leszel. Ha nem hánysz, jól vagy akkor tudod titkolni. Sajnos ilyen világot élünk. Ha kérdik nem tudtad, 13 hetesen derült ki.

Ha minden kötél szakad akkor a férjed a baba 6 hónapos korától eltud mennyi gyedre, mellette dolgozhat és neked fizetni kell a tb - t.

2023. aug. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!