Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 3.év - 3.gyermek , hogyan...

3.év - 3.gyermek , hogyan csináljam? ( munkahely)

Figyelt kérdés

Sziasztok !

10 éve egy multi cégnél dolgozom mint operátor , 2016-ban megszületett áz első gyermekünk , majd itthon voltam vele 3 éves koráig , vissza mentem dolgozni és 1 év munka után 2021-ben megszületett a második kisfiunk akivel jelenleg is itthon vagyok. Most szeptemberben járt le a GYED. Vissza szerettem volna menni dolgozni , de a kicsit nem veszik fel a bölcsibe helyhiány miatt.Ma megtudtam , hogy úton van a 3. Kisbabànk🙏🏽 hogyan tudnék a legjobban kijönni anyagilag ? Írassam ki magam betegállományba a háziorvossal? Vagy először jelezzem bent a cégnél ? Volt már valaki hasonló helyzetben ? Nem tudom , hogyan kellene ezt úgy csinálni hogy ne huszonezer forinttal legyek itthon várandós. Nem élünk rossz körülmények között , de mindenki pénzből él 🤪

Köszönöm szépen ha bármivel tudsz segíteni nekem 🙏🏽



2023. szept. 30. 11:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%
Nőjj fel. Ez a legfontosabb.
2023. szept. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés , ha nem tud valaki érdemben segíteni minek vesztegeti itt az idejét ? Nem értem…
2023. szept. 30. 11:45
 3/15 anonim ***** válasza:
70%

Először írj egy e-mail vagy levelet vagy csak egy papírra írd le és vidd be személyesen, hogy kéred november 1-vel megszüntetni a fizetésnélküli szabadságot (legalább 30 nappal előtte kell bejelenteni).

Majd ha ez elfogadják, akkor november 1-től vagy attól a dátumtól amit kértél, kérheted a dokinál a tappénzre vételed.

Közben szólj a munkahelyeden is, hogy ténylegesen nem fogsz vissza menni, mert újra babát vársz.

2023. szept. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszodat 🥰
2023. szept. 30. 12:13
 5/15 anonim ***** válasza:
57%
Annyival egészíteném ki a 3. választ, hogy nem feltétlenül kell màr attól a naptól táppénzre vetetned magad, amikortól visszamész dolgozni papíron, mert akkor még először kiadják a szabidat, ha van.
2023. szept. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%
Hármas jól írta, szabit is vehetsz ki, ezt a munkáltatóddal egyeztesd le. De mindenképp jelentsd be hogy terhes vagy, úgy nem küldhetnek el. Itt majd mindenki mindjárt le fog ugatni, hogy ez tappénzcsalás, de ne is törődj vele. Ha az orvosod ad javaslatot, hogy veszélyeztetett terhes vagy, akkor ki kell használni. Pénzből él mindenki. Ugyanígy voltam, a gyes tudjuk mennyi, emellé kaptam 220 ezer táppénz, nem mindegy na.
2023. szept. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én most biztos utálkozónak fogok tűnni, de igen, tudomásul kell venni, hogy ez táppénzcsalás és éppen ezért mérlegelni kell két dolgot is.

Az egyik az, hogy a munkáltatóddal milyen a viszonyod, szerinted lehet-e esélye, hogy jelentsen táppénzcsalásért. Nem szoktak ennek annyira utána menni, ezért csinálják sokan, de ha jelentenek, az okozhat kellemetlenségeket.

A másik mérlegelendő dolog az abból ered, hogy mivel a munkáltató fizeti ilyen esetben a táppénz egy részét, nem teljesen etikus vele szemben. Valamelyik munkáltató simán belemegy, sőt. Fel is ajánlja ezt a lehetőséget, más meg abszolút nem támogató. Ha neked utóbbival van dolgod, akkor lehet azt mondani, hogy ami jár az jár, de előtte érdemes mérlegelni, hogy az a néhány havi táppénz megéri-e a rossz szájízt és azt, hogy utána esetleg nem vesznek vissza, amikor visszamennél (visszavesznek, mert muszáj, csak mindent megtesznek, hogy ne akarj maradni).

Az útja egyébként az, amit a 3-as leírt, de ha korrektül szeretnél eljárni, előtte puhatolózz, hogy hogy állnak ehhez a kérdéshez.

2023. szept. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
41%
A fentebb írt módon akkor mehetsz táppénzre, ha veszélyeztetett terhes vagy. Azért ezt se felejtsük el.
2023. okt. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
38%
Jajj, ugyanmár, akkor megy el táppenzre mikor szól az orvosnak hogy szeretne menni.
2023. okt. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9: jajj ugyan már, manapság minden kismama veszélyeztetett szerinted? Ez afféle divat lett úgy látom.
2023. okt. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!