Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 3.év - 3.gyermek , hogyan...

3.év - 3.gyermek , hogyan csináljam? ( munkahely)

Figyelt kérdés

Sziasztok !

10 éve egy multi cégnél dolgozom mint operátor , 2016-ban megszületett áz első gyermekünk , majd itthon voltam vele 3 éves koráig , vissza mentem dolgozni és 1 év munka után 2021-ben megszületett a második kisfiunk akivel jelenleg is itthon vagyok. Most szeptemberben járt le a GYED. Vissza szerettem volna menni dolgozni , de a kicsit nem veszik fel a bölcsibe helyhiány miatt.Ma megtudtam , hogy úton van a 3. Kisbabànk🙏🏽 hogyan tudnék a legjobban kijönni anyagilag ? Írassam ki magam betegállományba a háziorvossal? Vagy először jelezzem bent a cégnél ? Volt már valaki hasonló helyzetben ? Nem tudom , hogyan kellene ezt úgy csinálni hogy ne huszonezer forinttal legyek itthon várandós. Nem élünk rossz körülmények között , de mindenki pénzből él 🤪

Köszönöm szépen ha bármivel tudsz segíteni nekem 🙏🏽



2023. szept. 30. 11:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
9 vagyok, egyszer sem voltam veszélyeztetett terhes a háromból, mégis mindegyikkel tappénzen voltam, mert ahhoz volt kedvem és mert megtehettem. Szóltam az orvosomnak hogy szeretnék tappénzre menni, kérdés nélkül írta a javaslatot. Ez ebben az országban így működik, ha tetszik ,ha nem .
2023. okt. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt táppénzcsalásnak hívják.
2023. okt. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
Hűű, gyorsan küldd a táppénzkommandót, mert csaltam. És rajtam kívül több ezer kismama is. Ebben az országban ez a legkisebb gond, hidd el. Én nem milliárdokat csaltam el.
2023. okt. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok ! Ha esetleg még van itt valaki !

Voltam bent a munkahelyemen ahol ki adták a kisfiam után járó szabikat( 42nap) elvileg november 28.-ától kellene munkába állnom ! Most szerdán megyek nőgyógyászhoz , elméletileg talán már szívhang is lesz 🙏🏽

Mikor kellene szólnom bent? Várjam meg a szabadság végét ? Vagy november elején ? Kicsit tanácstalan vagyok ezügyben ! Köszi előre is ha segít valaki !

2023. okt. 24. 19:12
 15/15 anonim ***** válasza:

Úgy szólsz ahogy neked jobb.

Ha az nektek segítség, hogy most teljes fizetést kapsz, akkor minél később szólj.

De ha egyet tanácsolthatok (volt TB ügyintézőként) ha 3 gyerek után kell visszamenned dolgozni, jól fog jönni az a 40+ nap szabadság.

Ha a nőgyógyász kiadja a javaslatot a táppénzre, szerintem azonnal jelezd a terhességet.

2023. okt. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!