Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Babát várok. Egy hónapja...

Babát várok. Egy hónapja kezdtem el dolgozni a munkahelyemen , előtte nem dolgoztam , és elég sokszor barna folyasom van .Progeszteron pótlassal veszélyeztetett vagyok.elmehetek táppénzre?

Figyelt kérdés
febr. 22. 15:22
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
53%

Ez tapasztalatom szerint nagyon sokrétű:

-veszélyeztetett terhesként kb. 6 hónapos terhes voltam, mikor táppénzre mentem, pedig első perctől veszélyeztetettnek számítottam (az orvosom rám bízta a döntést, nem ragaszkodott hozzá, hogy otthon maradjak, ha úgy látom, hogy nem megterhelő a munka)

-kimaradt mensitől kaptam progeszteront, de amellé nem kellett feküdni, ettől függetlenül a 7-8. hét körül volt kis barnázás, aminek nem derült ki az oka

-hematómát nem láttak, a lepény viszont később egyértelműen rálógott a méhszájra, de azzal is lehetett dolgozni, csak a megerőltetést, hajlongást stb. kellett kerülni

Attól függően, hogy te miért vagy veszélyeztetett, én meggondolnám a táppénzt, és orvos véleményét is meghallgatnám.

Egyébként mennyi idős terhes vagy?

(Az esetleg nem opció, hogy ha mindenképp táppénz mellett döntesz, hogy a háziorvissal írasd ki magad egy időre, nem a terhesség miatt? Akkor kisebb eséllyel vágnának ki próbaidő alatt, ha mégis elmenne a baba...)

febr. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
1 hónap táppénzre mehetsz maximum
febr. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
7 hetes vagyok. Meg csak szív cső pulzalast írt a doki. Azt mondta meg támogatjuk progeszteronnal de vizsgálatokat nem csinált. Tehát nem 100 hogy van progeszteron hiányom. Nem terveztem a babát. Fogamzásgátlót szedtem. De örülünk neki. Nem szeretném elmenni táppénzre de félek ha ez a barna váladék nem múlik el baja lehet a babámnak. És jól jönne a fizetésem is. Dolgozik a férjem de azért mégis csak egy fizetésből kell éljünk amíg meg nem lesz a baba amíg el nem tud menni gyed extrára ha jogosult lesz rá. Akkor gyakorlatilag az az egy hónap táppénz járna?
febr. 22. 17:26
 14/26 anonim ***** válasza:
83%

Hát ha most kiíratod magad... Ha kizod feléig, akkor a másik felére járna.

Amennyit dolgozol, annyi táppénz jár. Ha 4 hónapot dolgozol, 4 hónap táppénz jár, plusz túlleszel a próbaidőn.

febr. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
68%

Én most gonosz leszek és a munkáltatód nem fog tapsikolni, de kihúznám valahogy a próbaidő végéig, hogy bejelentsem a terhességemet. Főleg ha amúgy van 365 nap biztosított időszakod korábbi munkahelyről és jogosult lennél ellátásokra, ha kihúzod valahogy.

Ha jól vagy, fizikailag úgyérzed belefér a munka és nem veszélyes munkakörben dolgozol, akkor barnázás miatt ne vetesd magad táppénzre, pláne ne 9-es kóddal, hacsak az orvosod nem javasolja kifejezetten. Minden plusz hét ajándék most neked, én legalábbis így gondolkoznék. Jó eséllyel már ígysem fognak tárt karokkal vidszavárni, de legalább nem maradsz ellátás nélkül 6+6 hónapra.

febr. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
88%

"Főleg ha amúgy van 365 nap biztosított időszakod korábbi munkahelyről és jogosult lennél ellátásokra, ha kihúzod valahogy."


Nincs neki. "...előtte nem dolgoztam ..."

febr. 23. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
2023.08. hóban szűnt meg a munkaviszonyom utánna 3 hónap álláskereső.azota nincs.
febr. 23. 07:15
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Akkor gyorsan állj neki számolgatni, mert az álláskeresés is biztosított jogviszonynak számít, és ha 2 év alatt megvan a 365 napod, akkor jár a csed, gyed, minden.
febr. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
79%
Tudom könnyű mondani, de próbáld meg félidőig kibírni, utána ugyanannyit lehetsz táppénzen és ha a szülés időpontjában van élő jogviszonyod, akkor jogosult leszel gyed-re is, mivel az álláskeresés is biztosított jogviszonynak szàmít, előtte meg dolgoztàl, akkor így már biztosan meglesz a 365 napod.
febr. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
18%

Az, hogy félidőig bírja ki, az csak annyiból nem jó tanács, hogy ha hematóma, progihiány stb. miatt vérezget, akkor most kellene pihennie vele, félidőtől már a progeszteronnak nincs szerepe, a hematóma szervül/felszívódik/kiürül stb., még a méhnyak is sokszor a második genetikai uh idejére már jó helyre kúszik, szóval félidőtől esélyesen már hülyeség táppénzre menni, hacsak nem túlzottan megerőltető a munka, de akkor szintén nem tesz jót az elején sem. Lehet inkább az első trimeszterben mehetne el táppénzre, és utána mehetne vissza, ha a probléma megszűnik.

Csak ehhez jó lenne tudni, hogy mi is okozza a vérzést...

febr. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!