Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » TGYÁS-t mikor érdemes igényelnem?

TGYÁS-t mikor érdemes igényelnem?

Figyelt kérdés
Február közepén fog megérkezni a pici, de nem tudom, hogy születéskor vagy már előtte igényeljem? November közepe óta vagyok itthon táppénzen, előtte 150000 bruttót kaptam, és több mint 5 éve dolgozom a munkáltatómnál. Úgy gondolom a táppénznél a tgyás és a gyedem is több lesz... Igényeljem most, a szülés előtt, vagy várjam meg a szülést? Tanácstalan vagyok. Mindenki mást mond.
2014. jan. 28. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Annyiban jobb szülés napjától igényelni, hogy + 1 hónappal tovább kapsz tgyást.

A GYEd ugye maximálva van.


Első lányomnál szüléstől igényeltem a Tgyást, addig tp-n voltam végig.

Most január 8-tól vagyok itthon TGYÁS-on, mert már sok volt a munka hatalmas pocakkal és állandóan olyan emberek jártak be hozzánk, akik nem ismerik az alapvető etikát, miszerint köhögéskor és tüsszentéskor a kezüket a szájuk elé kéne rakniuk.

Előfordult olyan is, hogy folyt a zöld takony az ember orrából és úgy vásárolgatott.

Na, nekem a gyomrom is kifordult ettől és akkor még ne legyél beteg utolsó hónapokban, főleg szülés előtt. :)

2014. jan. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Első!


Ha szülés napján igényli, akkor sem kapja tovább.


Tök mindegy mikor igényli, mindkét esetben 168 napig jár.

2014. jan. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Úgy értettem, hogy szülés ha szülés előtt veszi ki 1 hónappal a TGYÁS-t, akkor a GYED-et hamarabb fogja kapni a szülés után.

És van, akinek nem mindegy, hogy mennyi ideig mennyi pénzt kap.

2014. jan. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A TGYÁSt mindenféleképpen 168 napig kapod, teljesen mindegy, mikor igényeled. A GYED-et pedig a gyerek két éves koráig a TGYÁS lejártától.

Ha ennyi volt a bruttód, akkor jobban jársz ha a szülés előtt 1 hónappal megigényled. Ugyanis a GYED több lesz, mint a táppénzed, tehát összességében jobban jársz.

2014. jan. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hacsak szüléskor veszed ki, akkor a baba 24 hetes koráig kapod a tgyást, utána pedig a gyedet 2 éves koráig. De akkor most az utolsó hónapban csak táppénzt kapsz, ami mindkettőnél kevesebb. Ha viszont már most elmész tgyásra, akkor már most a nagyobb összeget kapod a táppénz helyett, és a gyedet (ami szintén TÖBB mint a táppénz) ugyanúgy 2 éves korig kapod, mindegy hogy 4 héttel hamarabb kezdődik így. A tgyást meg így is úgyis 24 hétig, vagyis 168 napig kapod, tök mindegy mikor kezdődött, túlhordod-e a babát, vagy sem, de ha febr. közepére vagy kiírva, akkor én már a helyedben január közepétől elmentem volna tgyásra.
2014. jan. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!