Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYÁS, GYET, GYES, GYED, CSP, AT?

GYÁS, GYET, GYES, GYED, CSP, AT?

Figyelt kérdés
Tb nélkül melyiket kaphatom? 200 000.- tb hátralékom van,ha most szeretném magamnak fizetni,visszamenőleg behajtják rajtam azt a 200 000.-et?
2015. febr. 17. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyest és csp-t kapod csak, ez nem egy nagy összeg, összesen 37-38ezer Ft. A TB hátralékot pedg igen, behajthatják rajtad.
2015. febr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Hát akkor mennem kell intézni a hátralékomat! :) Azt nem tudod véletlenül,hogy hol intézzem? És ha intézem akkor befizethetem a tárgyhavit és azonnal visszaállítják vagy csak miután kifizettem a hátralékot?
2015. febr. 17. 13:45
 3/9 anonim ***** válasza:

Gondolom nincs munkád. Gyesre leszel jogosult és csp-re.

Igen, be fogják hajtani a hátralékod. Menj be a NAV-hoz, ott kell intézni, nem az OEP-ben. Nav-nál szólsz, hogy szeretnéd magadnak fizetni a TB-t, havi kb. 6600 Ft. Megnéznek a rendszerben, ha van tartozásod, ki is dobja a rendszer. De, kérhetsz részletfizetést. Majd csekkeket fogsz kapni a TB fizetéséhez is. Ha az első havit befizeted és rendesen fizeted a hátralékot is, akkor jogosult leszel ingyenes orvosi ellátásra.

2015. febr. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A nav-nál tudod elintézni. Ha befizeted a tárgyhavit, akkor onnantól kezdve jogosult leszel egészségügyi ellátásra. A tartozást külön kell fizetned.
2015. febr. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem,sajnos munkahelyem nincs.. Jajj de jó! Köszönöm szépen! :) Még egy kérdés.. A biztosítottsági időt hogyan számolják? (Munkahellyel vagy úgy is ha magadnak fizeted?) És ha fizetem rendesen 365 nap után,akkor mire leszek jogosult?
2015. febr. 17. 13:55
 6/9 anonim ***** válasza:

bemész a navhoz, adnak csekket amin szerepelni fog mind a 200E, de több részletben (általában 4). már az első befizetés után zöldre szokták állítani.


én nem látom azt a kérdésben, hogy lenne gyereked, ezeket gyerek illetve gyerek után járnak. ha terhes vagy akkor gyes+csp. ha van 3 gyereked akkor meg gyet. a többi munkához kötött, az meg nyilván nincs ha ennyi hátralékot halmoztál fel

2015. febr. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

jajj de mohó vagy :D ha fizeted a tb-t azzal nem leszel biztosított, ahhoz kéne egy munkahely vagy vállalkozás! nem gondolod, hogy havi 6E Ft tb-re adnak havi 70E gyedet? :D


arra leszel jogosult, hogy ingyen egészségügyi ellátást kapsz! a 365nap az bizony arra vonatkozik, hogy legalább ennyit dolgozni is kéne...

2015. febr. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak egészségügyi ellátásra leszel jogosult, semmi másra. Ha magad után fizeted a TB-t az nem számít úgymond biztosítási időnek, a csed-hez, gyedhez szükséges biztosítottsági időbe nem számít bele. Ahhoz munkaviszony kell.
2015. febr. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ahogy fent irták úgy tudod intézni. Igen, behajtják rajtad az elmaradást. És nem, ha befizeted sem fog járni csed, gyed, csak gyes meg családi. A tb amit fizetsz magad után csak ellátásra jogosit, pênzbelire nem. Ahhoz dolgoznod kell minimum egy êvet, nem csak úgy puszira adják. Fizesd ki a sarad, keress munkát dolgozz szépen legalább 1 évet utána gondolkodj csak gyerekben. Szerintem előbb teremtsd meg a feltételeket.
2015. febr. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!