Sos! Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
július 3-án lejár a gyesem.ugy volt hogy a régi munkahelyemre visszamegyek de mégsem mert ma kaptam egy jobb lehetőséget!ha az új helyen már 1 hét múlva kezdhetnék akkor ilyenkor mi a teendő?ugy értem hogy még 2 hónapom van a gyesből!mondjak fel a régi helyemen?vagy ilyenkor mi van?sajnos nem vagyok jártas ezekben a dolgokban
2015. ápr. 24. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
A gyest az Államkincstár utalja és munka mellett is jár jelenleg. Semmi köze a munkáltatódnak hozzá. A régi munkahelyeden felmondasz és mész az újra. Mellette pedig kapod a gyest, amíg be nem tölti a gyerek a 3. évét. :)
2015. ápr. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jaa értem.azt hittem akkor nem kapom a gyest.és a szabikkal mi a helyzet?erre az évre nem is kapnék teljes évi szabit vagy ez hogy ban?
2015. ápr. 24. 22:02
 3/6 A kérdező kommentje:
Mármint a régi helyemről.amit kifizettetnék.
2015. ápr. 24. 22:03
 4/6 anonim ***** válasza:
Erre az évre csak onnantól jár szabi, hogy munkába állsz, mivel a csak gyes idejére nem jár.
2015. ápr. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én a 3 év alatt összegyült szabikra gondoltam.
2015. ápr. 24. 22:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Ami összegyűlt, azt ki kell, hogy adják, vagy kifizetik. Mivel fizetni nem igazán szoktak, így ki fogják valószínűleg adni a felmondási időben. Ez azokra a szabikra vonatkozik, amit szülés előtt nem vettél ki, illetve a gyed első fél évére járó napokra. Az idei évre járó szabiból pedig részarányosan kapod meg, a többi a következő munkahelyedre tartozik. Én legalábbis így tudom. Hogy ez pontosan hány nap, azt a munkahelyed bérszámfejtője meg tudja mondani.
2015. ápr. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!